Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik módszerrel szabályos...

Melyik módszerrel szabályos egy hosszabb (2órás) útra szállítani kocsiban egy közepes testű kutyust?

Figyelt kérdés

Kombi kocsink van, alapból bele van szerelve a csomagtartó Es az utastér közé egy kinyithatós háló, eddig mindig itt utazott, de csak rövid útra mentünk vele, most azért gondoltam arra h az utastérben legyen bekötve mert hátul soha nem fekszik le, végig áll. Hámunk van (K9) ehhez gondoltam biztonsági övcsatot venni. Melyik legyen?

Plusz szerintetek 2 órás út alatt megálljunk vele?


2018. nov. 11. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi az utastérben szállítjuk a kutyánkat bekötve, a K9 hevederhámját használjuk. 2 órára én nem állok meg vele, mert sokat utazunk, indulás előtt mindig pisil.
2018. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Én a skodának a kutya biztonsági övét ajánlanám, mert az direkt, úgy lett kifejlesztve, hogyha baleset, vagy ha csak egy nagyobb fékezésnél is, de úgy rántja vissza a kutyát, hogy nem a nyakánál, hanem a mellkasánál fogva. Illetve teszteknél is, a skodának a kutya biztonsági öve és HÁMJA(!!) érte el a legjobb eredményeket.

Igaz, nem olcsó, de csak egyszer kell rá befektetni, és még mondhatni, hogy utcára is használható a hám.


[link]

2018. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ülésen legyen bekötve. Ez szabályos.

2 órás út nem olyan hosszú hogy meg kelljen állni,

mi 6 órát utazunk a kutyámmal kocsiban megállás nélkül.

2018. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mi a szabályos, de azt tudom, hogy letesztelték a legtöbb kutya biztonságiövet és szállítódobozt és konkrétan csak a fém ketrec volt az ami ért is valamit.
2018. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagytestűm van K9 hám + öv + kutya ülés huzat. Sokat kocsikázik viszonylag hetente, két hetente. Volt hogy rendőri ellenőrzésbe futotunk de nem mondták hogy szabálytalan.
2018. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor szerintem benevezünk egy biztonsági övre, #2 az is jó amit te küldtél, viszont mi nem utazunk kutyával annyit hogy ez meg is érje, most is csak orvoshoz megyünk, de azért köszönöm!!

2018. nov. 11. 20:08
 7/11 A kérdező kommentje:
[link] Ez jó?
2018. nov. 11. 20:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi gyakran visszük autóval a kutyát, sokszor 3-4 órás utakra. Sosem kell megállni vele, bámészkodik és alszik.


Nekünk van hámunk+ vettünk neki biztonsági övet és az utastérben utazik a hátsó ülésen. Állított már meg rendőr is, sosem szólt, hogy nem lenne szabályosan szállítva.

2018. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a hátsónülésen utazik, ahova egy ilyen cuccot rakunk. Ez megakadályozza,hogy hirtelen fékezésnél beessen az első ülés mögé, vagy hogy 2 ülés között előre repüljön.

[link]

Ha autópályára megyünk vele (ami elég gxakran van), akkor egy ilyen hámot is kap. Kocsiba fontos, hogy olyan hámot válasszunk, ami hirtelen fékezésnél nem okoz sérülést a kutyának. Legyen parnázott és minnél nagyobb részed fedje a mellkast,hogy eloszlassa az energiát.

[link]

2018. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7 igen jó, de az sem mindegy, hogy milyen hámotok van, ez ugyanis csak adapter.

(pl. K9 powerhám nem alkalmas biztonsági övként, hanem Y-hám kell)

Én ilyet vettem, ez hám és adapter egyben:

[link]

2018. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!