Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tartottatok meg a...

Ti mit tartottatok meg a kutyusotok halála után?

Figyelt kérdés

6 éve kellett elaltani a 13 éves kutyánkat. Még a családdal éltem, és teljesen összetörtem. Anyukám intézte az altatást, utána a kertben a temetést. Nem tudtam ott lenni, mert remegtem csak, hisz vele nőttem fel. Anyukám úgy ásta ki a sírt, hogy alulra rakta a kedvenc plédjét, rá a kutyusunkat, és mellé a pórázát, és pár játékot. Kértem, hogy hagy tartsam meg, de nem engedte.Azzal indokolta, hogy minél több minden megvan, annál jobban emészteném magamat. Azt mondta a kedvenc játékát megtarthatom. Azóta is megvan. (Azóta van két saját kutyám) Akkor még biléták voltak, a kulcstartómon rajta van a kis bilétája. És a polcon a kedvenc játéka.

Ennyi tárgyi emlékem maradt, meg sok fénykép, és amiket a szívemben őrzök emlékek.

Ti mit tartottatok meg a kiskedvencetek után?


6 év sok idő, de örökké a szívemben él.


Bocsánat szomorú kérdés, de érdekel.


2018. nov. 12. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. Annyira fájdalmas volt - két éven belül vesztettem el két kutyát, 12 és 15 évesek voltak -, hogy mikor altatás után kérdezte az orvos le vegye-e a nyakörveket, mondtam nem! Kidobtam a pokrócaikat, pórázt, mindent. Friss volt a fájdalom, nekem akkor így volt jó. Nem akartam a tárgyaikat nézni, mert akkor csak még jobban kikészültem volna. Szerencsére pár fotó maradt róluk a telefonomban, azóta már ki nyomtatva vannak a falon. De mikor elmentek, nem akartam semmit, ami rájuk emlékeztet. Én így gyászoltam.
2018. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyakörvét. Illetve van egy képéről csinált, tűnemez brossom.
2018. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindent kidobtam. Azóta van egy másik kutyám, saját dolgai vannak. Én sem akartam fájdalmasan nézegetni az elhunyt kutyám dolgait.
2018. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindene megvan. Elraktuk, nincsenek szem előtt, de nem dobtunk ki semmit. Talán csak az agyonrágott kedvenc játékait, amikkel utoljára elaludt. Egy éve ment el.
2018. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
A nyakörvét, és egy bekeretezett képet a szekrényemen. Ezen kívül hamvasztva volt, mert szerettem volna magam mellett tudni. Egy kis ládában vannak a hamvai, egy polcon amit az egész szobából látok.
2018. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Semmit sem dobtam ki. Hamvasztattuk, az urnája egy polcon van, a többit elpakoltam egy dobozba, egy bilétát a táskámon hordok. 16 évig velünk élt, eszembe nem jutna egy mozdulattal mindent kivágni a kukába, ami hozzá kapcsolódik.
2018. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
csak a fotókat róla. a holmijait szintén kidobtam, nem akartam, hogy az új kutyám használja. ami az elhunyt kutyáé volt, az övé volt, ne használja más. múzeumot meg nem akartam a lakásomból.
2018. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az egyik kutyámnak volt egy csipogós nyúl plüsse amit mindig féltve örzött azt megtartottam. A másik kutyámnak a bilétáját. Anyukáméknak meg még az egyik születésem elötti kutyájuk bundája is meg van. Nagyon szerették azt a kutyust és ezért halála után megnyúzatták. Nem ismertem a kutyus de én is sokszor hozzábújtam ahoz a szőrméhez és olyan volt mintha őt simogatnám.
2018. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy tincset a bundájából/még élt mikor levágtam róla,tudatosan készültem erre/,a nyakörvét a bilétával és az etetőtálját és persze a fényképeket.Fél éve halt meg.Itthon van eltemetve,ennek örülök,valahogy megnyugvással tölt el.
2018. nov. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyakörvet, pórázt, fésűt, 1 plédet megtartottam. Fekhelyét, ruháit, játékait ismerősnek, menhelynek ajándékoztam. Egy képe itt a gép előtt a falon. Lassan 10 hónapja ment el, még most is kutya nehéz a hiányával élni. :-(
2018. nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!