Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik még szép, egyenes...

Létezik még szép, egyenes hátú küllemvonalas német juhászkutya?

Figyelt kérdés

Esetleg ismersz olyan kennelt, ahol nem púposhátú kutyák vannak?

(Nem munkavonal!)


2018. nov. 12. 17:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg munkavonalasok is adnak családba, hobbikutyának kölyköt?
2018. nov. 12. 17:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Családba, hobbikutyának szerintem válasszatok a fajtamentőktől vagy bármelyik menhelyről. A sima házikutyák között bőven találtok egyenes hátút, sajnos a tenyésztetteket már teljesen tönkretették, a nyomorított lett a sztenderd.
2018. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Pont most nézegettem az oldalukat, írok majd nekik egy rövid bemutatkozást. Amit én tudok biztosítani, az a napi rendszeres foglalkozás, nagy séták és egy kutyhaver, egy agár, aki egy jol szocializált, sulis, engedelmes, fiatal fiú (ivartalan, mentett). Illetve nem akarom elsietni, szeretném megtalálni a leginkább illeszkedő kutyát, aki nálunk boldog lehet.


A pontyhátra pedig az egészség miatt kerdeztem rá.

2018. nov. 12. 18:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

show vonalas német jucik mindegyik pontyhátú sajnos, lehet van egy két tenyésztő ahol nem, de ahhoz nyilván rákell szánni az időt és végig nézni a magyar kennelek oldalát,illetve a külföldieket.


Több kiállításon jártam, normális hátú német juhászt én ott még nem láttam.

2018. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi menhelyről hoztunk egy 3 hónapos kis keveréket. Nagyon hasonlít egy nemetjuhaszra, főleg most, hogy már elég nagy (7 hónap). Szép, egyenes háta van, nagyon aranyos, ha nem tudnám, akkor nem venném észre, hogy nem fajtatiszta.
2018. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem nagyon, én is kerestem. :( külföldről esetleg.
2018. nov. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Magyar Show "híres" kenneleknél nem nagyon. Kisebb kennelekben még talán, de nem garancia.

Az itthoni sport vonal eléggé szűk, itt is lehet nézni és kifogni tenyésztőt aki 1 max 2 kutyát hoz le az adott szukájától, nem többet, de hogy ő hobby célra ad-e el az már kérdéses. A Cseheknél érdemes körbenézni, de a Németeknél is akad, én most egy Fehérorosz kennelt néztem, de persze attól függ mennyit szánsz rá.

2018. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazából, mivel nem most lesz ez aktuális, akár egy drága kutya is beleférhet, feltéve, ha egészséges.

Sajnos en eleg elkeseredtem, mikor láttam a "kínálatot". Köszi szépen mindenkinek! :)

2018. nov. 13. 12:06
 9/10 anonim válasza:
Nekem egy munkavonalas németjuhászom van de ha családi kutyának akarod akkor nem igazán ajánlom mert az enyém minden napra megköveteli a foglalkozást és a mozgást. Családi kutyának szerintem egy munkavonalas kutya sok lenne.
2018. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt csak érintőlegesen tetem fel, ebben a valaszban bíztam. Igaz, annyira nem élesek a hatarok, de alapvetően hobbikutyát keresek, illetve amit sz8vesen űznék vele az a mantrailing.
2018. nov. 13. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!