Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Százalékosan mennyi kutya van...

Százalékosan mennyi kutya van ivartalanítva, és mennyit hagytak ivarosan?

Figyelt kérdés
2018. nov. 12. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Én azt gondolom, hogy olyan 30-40 % ivartalanított. Falun/kisvárosokban kb.egyik sem, nagyvárosokban azt gondolom, jellemző.
2018. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Mi falun élünk rokonságban az összes kutya ivartalanítva van, az utcában kb 3/4-e.
2018. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

"Falun/kisvárosokban kb.egyik sem, nagyvárosokban azt gondolom, jellemző."

Persze, mert a falusiak szarnak az állataikra, a nagyvárosiak meg tökéletesek. De utálom az ilyen általánosítást. -.-

2018. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Baratok kozott a fele ivartalanitott

Ismerosok kozott a 70% ivaros, varostol falutol fuggetlenul.

2018. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy egy kutya nincs ivartalanítva, nem jelenti hogy szar élete van, vagy hogy felelőtlenül van tartva. Az számít annak, ha a kan befedez egy szukát/a szuka vemhesül ÉS nem ivartalanítják még szülés előtt, hagyják megszületni az almot.


Általában a nagyvárosokban több az ivartalan kutya, de ez összefügghet azzal, hogy ott a legtöbb kutya lakásban van tartva és pl a szukáknál kényelmetlen lehet a tüzelési időszak.


Valamelyik évben láttam egy ilyen ivartalanításra buzdító plakátot. Megkeresem, hátha megtalálom. Ha jól emlékszem országos szinten 10-90% volt az ivartalan-ivaros kutyák száma. Nem tudom melyik év statisztikája...

2018. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Én tanyán élek, mégis ivartalanítva van mindkét kutyám. Még a macskák is! Ismerőseim többségénél is ivartalanítva vannak. Pár vadparaszt nem értem még fel ésszel, hogy jobb ivartalanítva.

Szerintem a kanok 80%-a ivartalanított. Szukák esetében én 50%-ra tippelnék.

2018. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Itt is van. Azt hiszem 2012-es adatok

[link]


(#5)

2018. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!