Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2. Tüzelésnél lehet a kutyát...

Tia2001 kérdése:

2. Tüzelésnél lehet a kutyát pároztatni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 13. 19:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utolsó jól írja.


Nekem mikor a 16,5 éves ivaros szukámnak kiderült ciszták vannak a méhében amiből egy lépés a méhgyulladás akkor falnak mentem volna,hogy miért nem ivartalanítottam. 16 évesen már hová műtöttem volna? az altatásba belehalt volna a szíve miatt.


Ciszták kiderülése után 3 héttel kellett tőle búcsúznom,nem a méhgyulladás hanem végelgyengülés volt a baj,de ha méhgyulladásba halt volna bele,akkor soha nem bocsájtottam volna meg magamnak!


Azt hozzá teszem fél évig tüzelt,nem akármilyen szinten, nem tudtunk vele mit csinálni,mert max a hormon gyógyszer segített volna,de pont vele egy időben kezelt a dokink egy másik idős ivaros szukát ugyan ezzel a bajjal,hogy régóta tüzelt. Hormon gyógyszer elhagyása után ismét betüzelt azt hosszú távon nem adható ugye.

Nekünk nem is ajánlotta,ott a gazdi erősködött.


Ciszták megjelenése után pár hónappal szinte biztos egy gennyes méhgyulladás,mert a ciszták belobbantják.


Jobban jársz az ivartalanítással hidd el.

Idős ivaros szukánál nincs sok választás ha emlődaganata vagy gennyes méhgyulladása lesz.


Másik szukánk már ivartalan és az összes kutyám aki még lesz életemben azokat is ivartalanítom az fix.


Én nem kockáztatok.

Igen addig az ember ivartalanítás ellen van míg a kutyájával nem éli át cisztákat,rákot,gyulladást.


Unokatesómék kan kutyája prosztata ciszta miatt halt meg 8 évesen! Azóta van egy kan és egy szukájuk, egy évesen ivartalanították mindkettőt.Ők sem akarták átélni amit az előző kutyussal..


Mindenki akkor döbben rá amikor a saját kutyáján kijön a baj.. Csak hát van mikor már késő.

2018. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
61%

Nagyon szépen megkérlek minden felelős állattartó nevében, hogy ne pároztasd a kutyád. Az okokat fentebb már leírták.

Ha nem akarod ivartalaníttatni, nem kell, max. rövidebb lesz a közös életetek (bár a kérdésed alapján úgy vélem, hogy ez téged nem igazán érdekel), de pároztatni semmiképpen ne pároztasd.

2018. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!