Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok 5 éves kislány mellé?

Figyelt kérdés
Tavasszal lesz a szülinapja (igen, még messze van) és nagyon szeretne egy kutyust. Nagy udvarunk van, kint szeretnénk majd tartani. A kérdésem az lenne, hogy milyen fajta lenne ideális egy kisgyerek mellé? Gondolkozunk örökbefogadáson is. Mi a véleményetek?

2018. nov. 14. 07:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Én tenyésztőtől vennék berni pásztort/leonbergit. A golden vagy a labi nekem túl pörgős.

Ha örökbefogadáson gondolkodtok, akkor csak olyat hoznék el, amelyik ideiglenes befogadónál van. A menhelyi kutya 100 %-os fordulatot vehet, miután hazavitték, és kezdi otthon érezni magát. Pesze most le fognak pontozni, mert a menhelyi kutya az etalon.

2018. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
Pedig a tizenegyesnek igaza van. Nem át figyelembe venni, itt, a nagy menhelyi kutya romantizálása közepette.
2018. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Ne az 5 éves gyerek legyen a fő választási szempont, hanem az, hogy kint akarjátok tartani. Ebben az esetben elsősorban "télálló" fajtát keressetek. Ezenkívűl a kutyát magatoknak vegyétek ne az 5 éves gyereknek, mert nektek kell majd nevelni, tanítani, sétáltatni orvoshoz hordani. Szóbajöhet a berni pásztor, újfundlandi, kuvasz. De igazából semmit nem mondtatok arról mit is szeretnétek, és hogyan tartanátok a kutyát. Így nehéz ajánlani.
2018. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg hasznos választ! Nagy szülőkkel élünk együtt, így valaki mindig van itthon, tehát az etetés megoldott. Mi délután 4-kor érünk haza, utána tudnánk a kutyával játszani. Nagy az udvarunk, de úgy tudom sok kutyának az nem elég a nagy mozgás igénye miatt. Azt is olvastam, hogy ha a kutyával nincs eleget foglalkozva, akkor unatkozik, és egy idő után agresszívebbé válik (ez így volt leírva..) és adott esetben elszökik. Nálunk ugyan nem tudna kimenni a kerítésen, de mindenképp olyan kutyát szeretnénk, aki nem igényel napi szinten külön sétáltatást, és jól érzi magát csak a délutáni foglalkozással együtt is. Hétvégén persze jóval több idő jutna rá. Egyébként mondhatni kezdő kutyások vagyunk, nincs nagy tapasztalat mögöttünk. Volt már kutyusunk, de annak már több éve, még a kislány születése előtt volt. Sajnos meghalt, és azóta nem volt újabb kutya a háznál. Most már viszont nagyon szeretne újra egy kutyust az egész család. Egy ismerősünk a puli kutyát javasolta nekünk, mert nekik is az van. Erről mi a véleményetek?
2018. nov. 14. 15:24
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Terelőkutya nem való olyasvalakinek, aki a napi sétát sem hajlandó vállalni. Ráadásul ha kintit akarsz, annak lesz baja a szőrével, nem is kevés.
2018. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, sétáltatni minden kutyát kell.

Foglalkozni kell vele és nem fog unatkozni. A terelő illetve Pásztor és vadasz kutyákat én nem ajánlanám, mert nagyon pörgősek.

2018. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem kölyköt vegyél vagy tenyésztőtől vagy memhelyről. Ismerősöm felnőttet hozott menhelyről 3 napig semmi gond nem volt vele utana megharapta a 4 éves kislanyt mikor az kilépett a házból. Ha jól van nevelve szinte bármelyik fajta jó lehet. A gyerek barát kutyák pl labradorra is vonarkozik. Ma reggel rontot a kutyámnak és nekem egy golden a saját gazdajának neki fordult csak mer udvardisz a kutya és nem foglalkoznak vele.

Arra fel kell készülni hogy magadnak veszel kutyát. Nálunk is úgy van az 5 éves gyereknek kutyája hogy az enyém de mikor ép simogatja vagy van kedve hozzá akkor az ,,övé,,.

2018. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
36%
Én azt mondom, amelyik nektek a legszimpatikusabb. Van egy 3 éves unokaöcsém, akinek egy labrador retrieverük van és igaz, hogy egy igazi energiabomba, de legalább a gyerek sokat tud vele játszani. Viszont, ha valamilyen nyugis, lustább, szeretgetni valóbb kutyát szeretnétek, akkor ajánlom a Basset Hound-ot.
2018. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs napi séta, intenzív mozgás, akkor a terelő-es juhaszkutyakat, azaz a pulit is, most felejtsd el. Igazábol nem tudok olyan kutyát ajanlani, ami csak kinti, és alig kell vele foglalkozni, de családkompatibilis is. Valamelyikből engedjetek, vagy ne legyen kutya.
2018. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!