Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám húzza a pórázt. Jó...

A kutyám húzza a pórázt. Jó úton járok, hogy leszoktassam róla?

Figyelt kérdés

4 éves, eddig nem nagyon foglalkoztunk azzal, hogy húz, mert látszott rajta hogy nagyon izgatja a sok új info, szag meg minden, így érthető volt. Nem tud mondjuk elhúzni mert közepesnél picit nagyobb termetű kutya, szóval annyira szerintem nem súlyos a dolog, mindenesetre néha már zihál, mert a nyakörv nyomja a nyakát. Jó lenne, ha tudna szépen láb mellett jönni, viszont folytó, meg szöges nyakörvet nem akarok.

Fennel követőit kérem, hogy ne válaszoljanak, tudom, hogy falkavezérnek érzi magát stb stb.

Lényeg a lényeg, mikor sétálni indulunk, amikor elkezd húzni, kicsit megrántom a pórázt...na jó közepesen, mert akarom h érezzen egy kis negatív érzést, de nem akarom, hogy nagyon fájjon neki:). Szóval kicsit megrántom a pórázt, és megállok. ilyenkor még menne előre, feszes a póráz, aztán pár másodperc után nézeget hátrafelé, hogy mi van, ilyenkor közelebb lépek, laza lesz a póráz, és csak ezután indulok el pár másodperccel. Jó ez így? Sajna Ma kezdtem csak el ezt az egészet, de szeretném következetesen csinálni. Milyen vezényszavakat adjak ki, és mikor, amivel esetleg jobban belerögzülhet a dolog?

Ma még nem nagyon értette, hogy mi a helyzet, bár egy másfélórás séta után voltunk, szóval voltak időszakok amikor nagyon szépen jött mellettem, de ezt a fáradtság rovására írom:) Ennek ellenére sokszor emgérzett vmit, akkor elkezdett húzni, ilyenkor megálltam, mikor lenyugodott újra elindultam. Érdemes ezt folytatni?

Szögesnyakörves, folytónyakörves, haltys, fenneles válaszolók kérem mellőzzenek, nem az ő irányvonalukat szeretném követni:)

És azok se írjanak, akik megmondják, hogy buta vagyok, hogy nem a fent említett dolgokat követem/használom:)

Köszönöm!


2010. jún. 26. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
pedig a fojtónyakörv csodákra képes, ha rövid idő alatt akarsz javulást, hallgatsz rám, annyira nem durva, mint azt sokan hiszik, de ink érezzen egy kis szorítást, mint azt, h vki (jelen esetben te) megrántsa a pórázt bikából.
2010. jún. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen most a kutyám, és ugyanezt próbálom én is csinálni már 3-4 napja.
2010. jún. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én inkább azt mondanám,hogy ne rántsd meg,mert gondolj bele hogy milyen lenne ha a te nyakadat rántanák így meg,inkább csak simán állj meg,és ő is meg fog állni.Én is ezt próbálom az enyémmel,nem rángatom,csak sima megállás,és szerintem érti is miről van szó:)Amúgy jobb a hám mint a nyakörv,azt hiszem átváltok erre,mert nem tesz jót a kutya nyakának a nyakörv.
2010. jún. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aulac ***** válasza:

Meg kéne nézned a National Geographic adón "A csodálatos kutyadoki" című sorozatot. Abban minden kérdésedre választ fogsz kapni. Hosszú lenne mindent elsorolni, de egy pár jó tanács:

Mielőtt a lakásból/házból kilépnél csak akkor indulj el, ha Te is és a kutya is megnyugodott. Ha ugrál, menne, állj meg az ajtóban ne nézz rá, tartsd lazán a pórázt, majd nyisd ki az ajtót. Ha elindulna, állj elé vagy rakd elé a lábad és erőteljesen, de nem kiabálva add ki a "Nem" parancsot. A póráznak mindvégig lazának kell lennie.

MINDIG Te mész elöl.Sohasem a kutya.Te lépsz ki az ajtón/kapun először. Legyél nyugodt,húzd ki magad, gondolj arra, hogy nem a kutyával, hanem csak úgy magadba sétálsz. Azonnal megérzi a magabiztosságod.

Ha elkezd húzni, gyenge rántás a pórázon, majd AZONNAL lazítás. Ne várj semennyit. Nagyon jó módszer az is, ha beindulna, akkor a -rántással együtt- a tőle távoli lábaddal enyhén (NEM ÚGY, HOGY FÁJJON) farba rúgod. Csak annyira mintha kézzel megcsípnéd. Ezzel kizökkented. Vihetsz a sétára jutalomfalatot (ha haspók), Kedvenc játékot (ha játékos), amivel eltereled a figyelmét és rád figyel.

A többit a TV-ben. :-)

2010. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is megrögzült pórázrángató volt, egy kínszenvedés volt vele a séta mert vörösre dörzsölte a tenyerem a póráz. Én úgy oldottam meg, hogy jutalomfalatot vittem a sétára és ha a lábam mellett volt és rám nézett, akkor jutalmaztam, ha viszont erősen kirántott, akkor egy kicsit megrántottam a pórázt, hogy kizökkentsem és visszaparancsoltam a lábam mellé. Így megtanulta, hogyha rángat, akkor lassabban megyünk, mert mindig vissza kell jönnie a lábam mellé.

Nem mondanám, hogy a lábam mellett sétál, mert általában kihasználja a másfél méteres póráz hosszát, de már egyáltalán nem húz.

2010. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A porazos seta es a labnal kovetes ket kulon dolog. Utobbi a tanitas resze, itt kell a jutalomfalat es a nem szo, meg valami paracs: labhoz, igazodj, mellem. De ez egy feladat ilyenkor kutyara figyelunk, es o is rank figyel. Porazos setanal viszint a kuty szaglaszik, a gazdi beszelget vagy telefonal, harmoniaban vannak, nem kell figyelniuk annyira egymasra. Ilyenkor parancsok meg jutalmak nelkul gazdi es kutya megy valahova. Ez nem egy tanitas vagy feladat, hanem neveles meg osztonkezeles.

Szerintem nem rossz amit csinalsz, es lassan, de hatekony lehet ha kovetkezesen csinalod.

De kicsit gyorsabb es hatekonyabb ha raszansz par estet, es azt csinalod, hogy hatarozott lepesekkel elindulsz, de amint megeloz a kugya, hatra arf.

Szo nelkul ugyanolyan hatarozottan a masik iranyba indulsz. Eleinte fel-ala fogtok jarkalni, de ez ot is zavarni fogja, ezert elkezd megprobalni valtoztatni. Hamar rajon, hogy ha melletted vagy kicsivel mogotted megy akkor haladtok. Ekkor mar kifsit lazithatsz, es eleg akkor megfordulni ha latod, hogy mindjart feszul a poraz. Hidd el ez nagyon gyors es hatekony modszer.

2010. jún. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én most néztem egy A póráz két végén-t részt, és pont ez volt a lényeg, és mivel az a Victoria nagyon ért a kutyákhoz, én is csak azt mondom amit ő. HA ELINDUL ÉS HÚZ, HATÁROZOTTAN FORDULJ A MÁSIK IRÁNYBA, ÉS ARRAFELÉ MENJ. tudom hogy írtad hogy a falkavezérség dolog hogy mellőzzenek, de sajna ezért is lehet ez. nem nagy dolog, de azt hiszi ilyenkor hogy neki kell irányítson téged, hogy ő mutatja az utat, te pedig kövesd. meg kell mutatnod hogy te sétáltatod őt, nem ő téged. az hogy megáll azzal nem sokat érsz (szerintem) egyszerűen ha húz, akkor indulj el a másik irányba. ha nem is arra akarsz menni, akkor csak pár lépést menjetek, és utána visszafordulhattok. nálam ez bevált, az enyém is ezt csinálta. most is mindig előttem megy, erről nem tudom leszoktatni, de legalább nem húz.
2010. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 aulac ***** válasza:

Ha előtted megy, akkor Ő irányít Téged.

Ő A falkavezér, Te pedig a Követő.

A kutyás falkában csak EGY Falkavezér létezik. A többi alárendelt (ahogy Te is).

Soha nem szabad előtted mennie. Csak mögötted.

2010. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó úton haladsz, igen. Amikor megállsz, akkor tedd hozzá az állj vezényszót is. Így a kutya egyben tanul is, ami pl. úttest szélén nagyon hasznos dolog lesz.

Ha megrántod a pórázt, és a kutya megáll, odafigyel rád, dicsérd meg (nem írtad, hogy dicsérnéd, csak azt, hogy tovább indultok). Ha szépen megy, nem húz, akkor is dicsérd meg közben (okos vagy, szépen mész).

Ha gondolod, hozzácsatolhatod a ne húzz parancsot is, hogy a dicséretnek meglegyen a másik oldala is.

2010. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mai séta során is eléggé húzott, bár (lehet csak amiatt mert nagyon szeretném ezt hinni:) mintha már sokkal kevésbé húzott volna, főleg visszafelé, amikor el volt fáradva. akkor voltak nagyon jó periódusai, amikor tényleg laza volt a póráz és mellettem jött. Lehet az annak is köszönhető, hogy rövidebbre vettem a pórázt, szóval ha akart se tudott volna előre szaladni, de most már nem volt olyan hogy annyira húzott volna, hogy már sipol amikor levegőt vesz. Ez szerintetek előrelépés, vagy csak ilyen formában volt ma?
2010. jún. 27. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!