Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy leszoktassam...

Mit tegyek, hogy leszoktassam a kutyám a teraszra piszkításról?

Figyelt kérdés
Van egy border collie-m. Nagyon aranyos, meg minden, csak az a gond vele, hogy a teraszra piszkít. -.-" Nem nappal, amikor látjuk, hanem éjszaka, mikor senki sem látja, és tudja h nem kap büntetést! Hogy tudom leszoktatni róla? Próbáltam már elbarikádozni a felfelé vezető lépcsőt, de nem jelentett neki akadályt áttörni...
2010. júl. 14. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Kertben tartod? Máshol nem okoz neki gondot elintézni a dolgát?


Próbáld meg a "csomag" egy részét valahol a kertben/utcán hagyni, a teraszt pedig tökéletesen feltakarítani, lehetőleg erős illatú tisztítószerrel, a lényeg, hogy ne érezze meg a saját szagát. A kutya általában a saját szagára megy, ez ingerli.

Ha ez nem jön be, akkor passz. Az én kutyám állandóan megszökött, ezért mozgásérzékelős lámpát szereltünk fel - egy ideig hatásos volt, néhány hét után már nem érdekelte. Végső esetben éjszakára láncra lehet kötni...

2010. júl. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a terasz jól elkülöníthető, felismerhető terület.


Nem könnyű, mert gondolom kinti kutya, de a megoldás, a tiltás.ebben az esetben.

RAJTA KELL KAPNI amikor csinálja, és akkor határozottan leszindni.Kell vagy 10 alkalom, mire rájön, hogy mit csinált rosszul.

Jó harcot:)

2010. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszike a válaszokat. amúgy kertes házban lakom.

mindenhova kakil, nappal az udvarba, mert tudja h éjszaka senki nem látja és nem kap leszidást.

nemtok vele mitcsinálni. fentmaradok éjszaka aztán rajtakapom -.-"

ha van méág ötlet azt szívesen fogadom ;)

2010. júl. 15. 13:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Fenn kell maradni pár éjszakán át :).

Ha van olyan ablak a lakásban, ahonnan te látod, de ő nem, az a legjobb. Fog egy dudát, és ha készülődik, nyomd meg. Így a kutyában az a kép alakul ki, hogyha a teraszra kakil, nagyon kellemetlen dolog történik, így abbahagyja.

Ha nem tudsz szerezni dudát, mehet a megszokott kimész-leszidod módszer is.

Jó pár alkalom kell azért.

2010. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!