Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mi lehet a kutyám baja?

SOS! Mi lehet a kutyám baja?

Figyelt kérdés
Neha futkarozik teljesen rendesen nagyon gyorsan, hirtelen meg osszecsuklik alt. a jobb elso laba(de neha mindketto) Aztan megint fut.. van olyan is, hogy amikor felall azutan csuklik ossze. Allatorvos latta, de nem kaptunk konkret valaszt. A ti kutyatokkal is volt mar ilyen?

2018. nov. 17. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%

Aki a neurológiai problémára gondolt, annak lesz igaza. Akár lehet epilepszia is. Mentálisan beteg a kutyád. Ne hagyd annyiban, tényleg hihetetlen, hogy 3 (!) állatorvos se vizsgálta ki. Egy két éves kutyánál ez nem normális.


Amikor összecsuklik, mennyi ideig fekszik? Mit látsz a szemében olyankor? Neurológiai betegség lesz az. Sajnálom.:(

2018. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Röntgen készült?
2018. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy kutya össze csuklik az is lehet,hogy fáj a lába és hogy ne terhelje összeesik inkább,hogy múljon a fájdalom.


Dokink mondta,kutyámnál mikor 13 éves volt hogy össze esett,meg álmában felsírt. Hogy a kutyák össze esnek hirtelen fájdalom esetén,hogy ne terhelje tovább a lábát,így a fájdalom is elmúlik.

Mi gyulladás csökkentőt kaptunk akkor és elmúlt,bár egy 13 éves kutyánál már az izületi és gerinc problémák nem újdonságok.


Első körben gyulladáscsökkentőt kéne kipróbálni,hogy megszűnik-e a probléma.

Ha nem szűnik meg akkor mindkét első lábról röntgen,lehet váll vagy könyök diszplázia is!


Azért 2 éves kutyánál én izületi gyulladást nem tartom valószínűleg,inkább vmi dp gyanús.

Csont gyulladás vagy porckorong leválás 6-12 hónapos kutyáknál szokott előfordulni.


Sajnálom,hogy 3 orvosból egy sem állított fel diagnózist.


Menjetek el egy 4.hez vagy egy speciális ortopéd dokihoz.

Mert 2 éves kutyánál ez nem jó.

Mert ha idős kutyáról beszélünk azt mondom jó a kora miatt,de 2 évesnél? :/

2018. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Amikor osszecsuklik a laba rögtön felall es fut tovabb. Ezert gyanus nagyon, hogy van amikor 2 mpenkent elesik, maskor pedig kb 60 meteren keresztül csak fut es semmi baja
2018. nov. 17. 21:59
 15/20 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem azt, amit (11.vagyok). Kizárt a legutolsó válaszod alapján, hogy mozgásszervi baja volna. Ha felpattan és fut tovább, akkor nyilván nem epilepszia (ezért kérdeztem meg), de szinte biztos, hogy neurológiai, idegrendszeri betegsége lehet. Láttam ilyet.
2018. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

11: Mért lenne hihetetlen? Embereket se vizsgálnak ki. Én egy balesetből szereztem hasonló tüneteket, 11 orvos 10 év alatt nem mondta meg, mi az oka. 15 évvel később egy gyógytornász mondta meg, hogy nincsen ínszalagom.

De kezelést ezután se kaptam.

Nem is ismerek olyat, aki jobban járt volna bármilyen egészségi problémájával.

Idén megismertem egy kutyát, akinek a gazdái azt mondták, a kutyának hullott a szőre és kiderítette az orvos, hogy porallergiás. Ezt megoldották, azóta nem hullik. Nekem meg - és nézd meg itt a fórumon is, hogy gyakorlatilag senkinek - 20 éve nem tudja megmondani senki, mitől hullik a hajam, nemhogy meggyógyították volna.

2018. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, #5-ös vagyok.

Gerincsérv = porckorongsérv.

Az előrehaladottság mértétékől függ, hogy mennyire fáj neki.

De mivel az idegeket nyomja a porc, ezért inkább az érzéketlenség a gyakoribb tünet, mint a fájdalom.

Pl. pl egy gerincsérv miatt lebénult embernek akár a lábait is levághatod, meg se érzi. Érted mire gondolok? Tehát nem kell hogy feltétlenül fájdalmat jelezzen a kutyád, attól még lehet gond az idegekkel.

De egyébként meg fájhat is neki, az állatoknak viszont elég magas a fájdalomküszöbük, és általában csak csendben tűrnek, csak ha már nagyon fáj, akkor panaszkodnak fel csak hangosan.

2018. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
megegyszer nagyon köszönöm! Nos, ha valoban ez a baja, ez ugye gyógyítható?
2018. nov. 18. 07:55
 19/20 anonim ***** válasza:

Legtöbbször igen!

Műtéttel vagy gyógyszeres kezeléssel, az eset súlyosságától függően.

De a legfontosabb a gyorsaság, mert az idő múlásával csak még nagyobb károk keletkeznek.

2018. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 🙏
2018. nov. 18. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!