Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gennyes méhgyulladási műtét...

Gennyes méhgyulladási műtét után mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tegnap volt a kutyám 9 éves szuka műtétje. Még eddig étvágya nincs, de inni iszik. Mozdulni úgy látom nem bír. Felállni sem... a lábai hidegek, orra jéghideg. Pedig meleg helyen van. És reszket is. Ez normális jelenség?


2018. nov. 24. 08:26
1 2
 1/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért nem hívod fel az állatorvost megkérdezni? Valószínűleg fájdalmai vannak. Kaptatok fájdalomcsillapítót?
2018. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Emlékszem az előző kérdésedre.

Az nem jó, hogy tegnap óta nem akar felállni vagy mozogni. Az enyém lakáskutya, így már az esti műtétet követő reggel felkelt, és szólt hogy pisilnie kell. Szólj az őt műtő orvosnak.

2018. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Felhívtam nem tud mit tenni vele azt mondta. És hogy egyáltalán nem normális, de nem tud mit kezdeni vele.

Azt mondta ne adjak neki fájdalom csillapítót.

2018. nov. 24. 09:36
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem értem. Mikor reggel megnéztem tisztább volt a tekintete. mint műtét után. Beadtam neki vizben feloldva az orvos által felírt Augmentin duo 1 tabletát és azótta ilyen. De azt mondja az orvos attól nem kéne hogy ilyen állapotban legyen.
2018. nov. 24. 09:54
 5/18 A kérdező kommentje:

Szerintem az orvos sokat írt neki és a gyógyszer miatt van rosszul...tuti.

1 egész tabletta az 875mg hatóanyag, most olvastam utána mennyit javasolnak. A kutyus durván 35 kg. Szerintem bővel elég lett volna a fele is:(( b* meg hogy minden le kell ellenőriznünk ... nagyon féltem hogy elmegy:(

2018. nov. 24. 10:19
 6/18 A kérdező kommentje:
vagy legalábbis tovább gyengítette az am is lábadozó kutyust.
2018. nov. 24. 10:20
 7/18 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumtól semmi baja nem lesz! A hideg kocsitól igen. Tehát fűtsd be, és takard be a kutyát!
2018. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy az orvos miért intézi el annyival, hogy nem tud vele mit csinálni. Én a helyedben megkérdeznék egy másik állatorvost, vagy állatkórházat, mert egy műtét után nem kellene neki ennyire rosszul lennie. Szombaton még szokott lenni rendelés, a kórházban meg biztos, hogy vannak hétvégén. Jobbulást a kutyusnak.
2018. nov. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt mondta nem tud vele mit csinálni hiába vizsgálja meg, várni kell. takarjam jól be és meleg helyen legyen, hagyjam pihenni.
2018. nov. 24. 11:10
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A kutyádnak tegnap életmentő műtéte volt, sajnos sokszor a műtét sem tud segíteni ha már túl későn történik. Az is lehet, hogy egyedi érzékenység van nála az altatóra, ezért alszik egész nap. Ilyenkor nem tudja szabályozni a testhőmérsékletét, a környezet hőjét veszi fel. Ha mondjuk a kocsiban van 20 fok, a takaróval és meleg palackkal együtt max 30, az még mindíg kevés, hiszen nekik 38 fok a normális. Hívj fel egy ügyeletes kórházat és kérj tőlük tanácsot. Ha azt mondják, hogy be kell vinni a kutyát, vagy gyógyszert kell neki adni akkor már beljebb vagy. Ezt a dokit pedig jobb ha elfelejtitek.
2018. nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!