Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier tartása. Megfelelő ez így?

Figyelt kérdés

Még nem volt ilyen kutyám ezért kérdezem.


Nagyobb gyerekeim és egy orosz fekete terrierem van.

Kinti benti tartás, napi 2 alkalommal 1 óra séta, hétvégén túra. Sok játék, tanítás. Plusz az orosz fekete jó társasága lenne.


Nem egy guruló kanapékutyát szeretnék.


A the warriors of the lanka kennel nagyon szimpatikus. Tudnátok a kennelről véleményt adni?


2018. nov. 24. 22:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Ez tökéletes. jó dolga lesz :D
2018. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Foglalkozz vele, az a lényeg.
2018. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%
Olvass utána a fajtának. Nem igazán lesz jó a társaság. A staffordshire terrier kutyákat, a pitbull terrierekhez hasonlóan harci kutyáknak tenyésztették. Emiatt hajlamosak bármilyen élőlényre rátámadni. (inkább a kutyákra, de ez a kanokra kifejezetten jellemző, hogy meg akarja mutatni ki a főnök) VISZONT! A megfelelő szocializáció csodára képes. Ezt minél hamarabb kell elkezdeni, és ha jól csináltad, a kutya képes meghozni a megfelelő döntést, mikor kell támadni. Ezt úgy értem hogy pl ha csak sétáltok, barátságos a kutyákkal, viszont ha őt vagy téged fenyeget/megtámad valaki, habozás nélkül közbe lép. Ez ugye a házőrzésnél hasznos, ha jön valaki aki veled barátságos, a kutya is barátkozik vele, de ha fenyeget téged, kicsit megkóstolja a köcsögöt. :) De ismétlem, ehez kell némi gyakorlat hogy tudd mit hogy kell, ajánlom hogy beszélj egy közeli szakemberrel. (kutyasuli) Tudom miről beszélek, volt egy stafford kanom, más fajtához képest jóval dominánsabb, nehezebben nevelhető. De egyébként nagyszerű fajták, csonkítva vagy anélkül, kinek hogy tetszik. A fülvágással meg lehet előzni a fülgyulladást, igaz nekünk csak 1x volt élete alatt. Szépészeti beavatkozásként már nem csonkítanak, csak kizárólag orvosi célból, de ez macerás. Mi már úgy vettük hogy vágatva volt, menő csávó volt. Sportkutyaként tökéletes. Rendszeresen húzattam vele súlyt, persze nem túlterhelve. De ez a fajta kifejezetten igényli a gazdival töltött minőségi időt. Szóval ha biztos ilyen fajtát akarsz, kösd fel a gatyád! Mindenesetre sok sikert!
2018. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%
3. vagyok, az még kimaradt hogy a séta neki nem elég. Mint említettem nevelés+fáradjon rendesen. Játszon, futkározzon, súlyt húzzon. Szép izmokat lehet neki kiépíteni. Az említett kenelből én nem, de jóbarátom vett egy szép szukát. Semmi gond nincs vele. Kicsit segítettem neki, és nagyon fegyelmezett, jól nevelt kutya lett. És megtanítottuk neki is azt, amit az enyémnek, parancsra támad. Betörők ellen hatásos, igaz könnyű kiiktatni egy fagyállós kenyérrel, de erre is lehet tanítani hogy ne egyen mérget.
2018. nov. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

hú köszi :)

Tudtommal vannak nagyon jó szociális saffordok is, ismerősnek 2 van egy yorki és egy macska mellett. Tenyésztőtől vannak. (még a macska is)

Egyébként súlyhúzáson nem, de ő--v képzésen gondolkoztunk. Meg láttam pár helyen ilyen úszó padot.


Az orosz fekete karakán kutya de már öreg így csak azokkal foglalkozik, akikkel érdemes is

2018. nov. 25. 09:51
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

Ugyanolyan kutya, mint a többi. Semmivel sem születik agresszívabbnak vagy "vadabbnak", mint egy kopó vagy egy csivava. A sok seggtitán tulaj hozzánemértése vagy direkt rossz irányba nevelése miatt alakult ki a városi legenda, miszerint "Áhh, ez mindennek nekimegy amit meglát, nem lehet más állattal együtt tartani, blabla..". Az ilyenekre NE hallgass. Sok aprókukacú papucsharcos agresszívvá neveli, hogy keményen mutasson az 5-ös BMW-je mellett meg Facebookon...

Az amstaff az egyik legjobb fajta. Nekem 2 van; érdekes, egyikük sem agresszív vagy kötekedő. Mindkettő ivartalanítva van, minél több kutya van körülöttük, annál boldogabbak. :) Nincs dominanciaharc, nincs verekedés, nincs keménykedés. Ha jó gazdához kerül, kiváló öleb válik belőle (mert bizony ölebek. A legfontosabb számukra, hogy a gazda közelében legyenek).

Enyéim lakáskutyák, de egyik sem gurul. :) Izmosak, egészségesek, egy deka felesleg sincs rajtuk. Minden a gazdán múlik.

Az orosz mellé tökéletes, sok szerencsétlen kerti kutya megirigyelné ezt az "ütemtervet", amit leírtál. :)

2018. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Megnéztem az általad kiválasztott kennelt, hát.. sok vágott fülű, pitesre vékonyított stafford, 70%-uk szájkosárban.

A csúnyán lenyírbált fülek szúrtak szemet, ami ugye már nem engedélyezett, csak nagyon indokolt, egészségügyi esetekben. Vagy minden kutyája fülbajos, vagy megoldja otthon a csonkolást...

Semmiképp sem vennék innen kutyát. Egyik sem hasonlít amstaffra, hiába írja hogy "munkavonalas". Ez nem német juhász vagy vizsla. Egyszerűen úgy alakítja a kutyáit, hogy abszolút ne hasonlítsanak a fajtára. Kicsik, alacsonyak, nem típusosak.

2018. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A vágott füllel mi a baj?
2018. nov. 25. 12:44
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

Semmi baj nincs vele, ha okkal történik. Kiállításon például már el sem fogadják.

De hogy itt minden második kutyának le van csonkolva, az azért fura. Nem túl bizalomgerjesztő a kennel. Pár kutyáján látszik, hogy nem is hozzáértő nyírta le..

Nekem kifejezetten tetszik a természetes fül, semmivel sincs vele több baj, mint a nyírottal.

2018. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Pontosítok, elfogadják a nyírott fület, de nem kívánatos. Ilyenkor nem látszik, hogy fülhibásan született-e a kutya.
2018. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!