Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen mikor tüzel a kutya?

Milyen mikor tüzel a kutya?

Figyelt kérdés
Panel lakásban lakunk és minden (szőnyeg,fal stb) elég világos... értelem szerűen mivel panelban lakunk így nincs külön udvar sem ahol ilyen estben kint lehetne. Az lenne a kérdésem hogy milyen mikor tüzel a kutyám? Mennyire változik meg ilyenkor a viselkedése? Van esetleg a vérének egyfajta szaga? (Persze tudom hogy mint a nőknél itt is bizonyos szagogra számítani lehet). Illetve mennyi vérre számítsak ilyenkor? Mennyi ideig tart ez náluk? Esetleg van valami féle “betét” vagy pelenka ilyenkor nekik is? (Tudom az utóbbi kérdés elég megrökönyitő lehet). Milyen jelei vannak mielőt elkezd tüzelni? És mivel tudok neki segíteni hogy ne szenvedjen ilyenkor annyira? Minden tapasztalatot szívesen meghallgatok. Előre is köszönöm!
2018. nov. 25. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
kb 9 hónapos korban, de ez változó. Igazából 6-7 hónapos kor után már esélyes, de lehet hogy csak 12 hónapos korában esedékes az első Egyes fajták évi 2 alkalommal tüzelnek, így tényleg érdemes ivartalanítani.
2018. nov. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Könnyen lehet rajta segíteni. Ivartalanítással. Létezik ún. tüzelőbugyi, de ezt a kutyák a legritkább esetben tűrik meg magukon. Tüzeléskor jóval izgatottabbak, ingerlékenyebbek, mint normális esetben. A vér mennyisége kutya méretétől is függ, nem vészes, de azért meglátszik a szőnyegen és a bútoron.
2018. nov. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Minél nagyobb testű annál több a vér, főleg ha megrázza magát és maga körül kb vér pöttyös lesz minden :D


Van szaga, ilyenkor sokkal büdibbek a szukák,az sem segít ha a hátsóját többször megmosod.


6-12 hónapos kor között szoktak tüzelni.


Nagyjából 3 hétig tart.


Első jelek megnagyobbodott péra (nuni), pirosas váladék jön a pérájából. Sokat járkál,nyugtalan,nyüszög, bújosabbá válik.


Hozzá teszem első ivaros szukám viselkedése semmit nem változott tüzelés alatt.


Másik sokszor lett álvemhes is,így ivartalanítottuk és egyébként sokkal jobb így ivartalanul.

Nem lesz büdös,nincsenek vérfoltok mindenhol,nem lesznek daganatos megbetegedései sem.

Nyugodtabb is lett.


Van tüzelő bugyi,de szerintem természet ellenes,hogy szerencsétlen nem tudja magát tisztogatni, illetve akikkel eddig beszéltem összes szuka levette magáról ezt a tüzelő bugyit,ami szerintem nem túl hiegénikus, mellesleg érzi majd a vér szagát hozzá akar férni a pérájához..


Legjobb első tüzelés után szépen ivartalanítani!

2018. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Ne akard megvárni. Holnap első dolgod legyen időpontot kérni ivartalanításra.
2018. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
12%
Itt a sok agyhalott mindjárt ivartalaníttatna. Azt mondja nem jó a bugyi, mert természet ellenes. D. Talán az hogy kivágják a fél belsejét a kutyának az nem az? Tahókám?
2018. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Alap dolog, hogy kutyát, macskát ivartalaníttatunk. Nem mi vagyunk az agyhalottak.
2018. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mi jogon nevezel te tahónak,mert szerintem a jelentésével sem vagy tisztában.


De aki meg az ivartalanítást így fogalmazza meg az számomra eléggé szűk látó körű!


De biztos nem volt még méhgyulladásos,emlődaganatos vagy éppen prosztata cisztás kutyád!

Ha egyszer is átélted volna a kutyád vmelyiket,másképp vélekednél ám az ivartalanítás fontosságáról. De persze amíg az ember nem éli át a kutyájával könnyen beszél......


Ugyanis ivartalanítás fontos a betegségek megelőzésben,illetve az olyan kellemetlenségek miatt ami miatt a kérdező aggódik a kutyaszaga miatt,meg hogy véres lesz a padló,szőnyeg,fal.


Igen a tüzelő bugyi természet ellenes,mivel szerencsétlen tisztogatná magát,mivel érzi,hogy folyik és automatikusan tisztítaná a péráját,de a bugyi miatt nem fogja tudni, arról nem beszélek ha szét szedi és megeszi a véres betétet (mert a tüzelő bugyiba az kell) akkor komoly problémák is lehetnek,elakad a gyomrában stb.

2018. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Bulldogrol van szó tehát nem olyan nagy testű. De akkor a legtanácsosabb ivartalanitani. Köszönöm szépen a segítő válaszokat! Szép estét. :)
2018. nov. 26. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!