Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők hogy oldják meg...

Tenyésztők hogy oldják meg több kutyával ha tüzelnek a szukák?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy kan kutyám van lakásban, kiállításokra járunk, ha minden jól alakul a jövőben lehet, hogy megtartanék majd egy szukát ha kölykei lesznek.

Innen jutott eszembe, hogy egy fedezőkanban, vagyis hát alapból egy ivaros kanban nagyon erősek az ösztönök, és egy háztartásban élni egy tüzelő szukával nem lehet kellemes élmény neki. Tenyésztők ezt hogy oldják meg, főleg ha több kutya is él együtt? Nyilván itt az ivartalanítás nem megoldás. Kennelben tartják addig a szukát elkülönítve? Tapasztalatok is érdekelnek ha van itt érintett a témában.


2018. nov. 25. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Sokan csak szukát tartanak és megkeresik a kanokat.
2018. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő ismerősömnek kisállatboltja van. A kanokat (2 db) a boltban tartja, a szukákat (3 db) és a kicsiket otthon.
2018. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Szeparálnak.


Viszont te nem vagy tenyésztő, így ne fedeztess a kanoddal semmilyen szukát

2018. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
2: Fú az kemény lehet. 5 kutya mellett egy kisállatbolt tuti nem egyszerű
2018. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Fedezőkanom lehet úgy is, hogy én nem vagyok tenyésztő. Egyébként társtulajdonban van a tenyésztőnkkel.

Tehát akkor nem könnyű, ha nincs erre külön helység a kutyáknak. Nem lehet kellemes a hisztit hallgatni heteken át :)

2018. nov. 25. 22:07
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

#5

Neked csak a "hisztit" kell hallgatnod, de a kutyák szenvednek. A nőstény kaphat gennyes méhgyulladást, a kan meg prosztata,- vagy heregyulladást. Dolgoztam állatorvos mellett, rengeteg ilyen esetet ismerek, főleg a nőstényeknél gyakran azonnali méheltávolításhoz, vagy elhulláshoz vezetett.

2018. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell bemutatnod ezt a dolgot, 100%ban támogatom az ivartalanítást, és ellenzem a szaporítást. Hobbikutyák esetében. Itt most törzskönyvezett, kiállítási tenyészkutyákról van szó. Sok kennelben ivartalaníttatják max 2-3 alom után, vagy 7 éves korban a szukákat. Viszont amíg tenyésztenek és versenyeznek velük addig is van tüzelés, és engem most az érdekel, hogy 4-5 vagy több ivaros kutyát hogy lehet mindenki számára a legkényelmesebben tartani erre az időszakra ;)
2018. nov. 25. 22:22
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Nősténynek hormoninjekció, vagy tabletta, de annál figyelni kell, hogy ne hízzon el! A hímeknek meg nyugtató tüzelési időszakban.
2018. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Nehezen. Mi is és ők is.

Tüzelési időszakban a kanok és a szukák teljesen elszeparálva vannak. Igyekszünk megoldani, hogy egyáltalán ne érintkezzenek.

A szagokat ugyanúgy érzik, tehát a hiszti megy. Ez a számunkra nehéz része, hiszen néha az ember már falnak megy a hisztitől, ugyanakkor a kutyára mégsem lehet haragudni, hiszen az ösztönei hajtják.

Én ilyenkor a kanokat mindig sokkal többet mozgatom, több feladatot adok és igyekszem őket jobban leterhelni. Így fáradtabbak, nyugodtabbak.

2018. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok tenyésztő alapból nem tartja együtt az összes kutyáját, amúgy meg igen, szeparálnak vagy kennelbe vagy több részre van osztva az udvar(meg valóban vannak akik nem tartanak kant).

Egy kennelsor(de min 2-3 kennel) a tenyésztésztői alapfelszerelésbe tartozik, aztán nem kötelező használni.


Én nem tenyésztek, de van pár tenyésztő ismerősöm és tőlük tudom.


Amúgy meg szerintem nem olyan vészes a dolog, ahova ki szoktam járni menhelyre segíteni, ott nem tudnak minden bekerülő kutyát rögtön ivartalanítani, volt már, hogy tüzelő szuka volt az egyik kennelben és szembe vele meg ivaros kanok, de nem igazán lehetett észrevenni viselkedésbeli változást náluk.

De pl nekem is volt, hogy a kölyök szukám ivartalanítás kitűzött időpontja előtt betüzelt és akkor még ivaros volt a kanom is. Persze szeparáltuk őket, de a kan egyáltalán nem lett zizi, ellenben a szuka kicsit befordult.

2018. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!