Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők korrektek vagy...

A tenyésztők korrektek vagy van félnivalónk?

Figyelt kérdés

Öt hetesen lefoglalóztunk egy kan kölyköt nála.

A másik kant úgy mondta megtartja saját magának.

Nemrég beszéltünk telefonon a kutya törzskönyvi nevéről és említette, hogy a mi kiskutyánk az erősebb nagyobb és nem akarjuk-e a másikat?

-Hát nem!


Aggódom nehogy az ő álltala ajánlottat adja nekünk a miénket meg megtartsa...


A másik kant nem is láttuk csak egy szukát az alomból.

De elmondása szerint minden kölyök hasonló.


Mi a garancia, hogy a megnézett kölyköt kapom?



2018. aug. 24. 01:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%

Hat erre nincs garancia..

Meg kell nezni a kutyukat, osszehasonlitani a viselkedesuket..

Nem szeretnek beleszolni, de nem gondolkoztatok menhelyrol befogadni? En ha tehetnem h tartsak, tuti onnan hoznek. Annyira kedvesek, es halasak. Anyummal gyakran jarunk hozzajuk, viszunk adomanyt. Es olyan hihetetlen cukik, ha meg csak setalni is viszitek el.. nem tudom milyen kutyust neztetek, de kisebb utanajarassal akar fajtatisztat is talalhattok kutyaotthonokban.

2018. aug. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Időközben rájött, hogy a "ti kutyátok" egészségesebb, életrevalóbb, szebb....akármi.

Ti meg úgysem ismeritek fel, mit is akartok megvenni, mire foglalóztatok...


Vagy időközben rájött, hogy eladja mindkét kutyust, a "megtartott" kutyusról szóló mese csak etetés volt ahhoz, hogy minél hamarabb kapjatok az ajánlaton, nehogy lemaradjatok a "csak itt, csak most, csak neked!" stílusú kutyavásárról.

Lehet, a te kutyádért többet ajánlottak, vagy csak jobban tetszett a másik vevőnek (nem feltétlenül a külseje miatt)


Nincs rá garancia, de ha ti is úgy vásároltok, hogy " a másik kant nem is láttuk", akkor hogyan "választottatok" és mire adtátok a foglalót? Ez a vásárlási mód felér a hlyeség azon fokával, amikor neten választunk életre szóló, tuti feleséget, egy buja fotó és kb. 5-6 perc csetelés után. Semmi gari nincs, sőt! Sztem így egy "üzlet" több, mint gyanús.

A kutya érdekében gondoljátok meg, mit tesztek!

Mert úgy veszem észre, nektek tökmindegy, mit vesztek, kitől, mit...és egyáltalán miért.

Kapsz egy valamilyen ebet, lényeg a darabszám, meglegyen az eb, oszt jóvan! Tökéletes egyedei vagytok a fogyasztói társadalom kitenyésztettjeinek. Nagyobb "tételeknél" is orosz rulettet játszotok?

Máskor mind a kutyákkal, mind az anyagiakkal való ésszerű bánásmódhoz értővel menj kutyát választani. Te azt sem tudnád így megmondani, nem-e a szomszéd beteges szántóföldi keverék kutyájának kölykét vetted-e meg. Elvégre minden kölyök hasonló.


A TENYÉSZTŐK korrektek.

A SZAPORÍTÓK (feltehetőleg te egy ilyen szrházival találkoztál) nem abból élnek, hogy "garanciálisan" adjanak el bármit is. Szerintem az egészséges gyanakvás nem elég, szerintem van félnivalótok is...bár ne legyen igazam!

Márcsak a kutyus miatt. Mert nektek tökmindegy.

"Látatlanban" is tudtok egészségeset, szépet jót : darab-darab, nem mindegy?

Szrd le a törzskönyvet, az a lényeg, hogy ne valami beltenyésztett, beteges kutyust hozz el! Lehet akármilyen cafrangos törzskönyve a kutyusnak, ha egészsége nincs.

Ha így választasz háziállatot, akiért minden nap felelős leszel, miért nem választasz kínai plüssöt? (Igaz, annak csak "mosási útmutatója" lehet, törzskönyve aligha.)


Vigyél valaki kutyához értőt, a kutyavásárhoz...és ha azt látjátok jónak, hagyjátok inkább ott. Akkor is, ha a tenyésztő "elmondása szerint" minden kölyök hasonló....etc

Jószerencsét!

2018. aug. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem ez kamu kérdés, hogy fikázza a tenyésztőket.

Senki sem olyan ostoba, hogy ilyet mondjon a vevőjének.

2018. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, ez is üzlet!

Van korrekt tenyésztő és inkorrekt is.

2018. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos, jó eséllyel nem kamu. Tényleg vannak, még nagyon sokan, akik a "dearanyoskiskutya!" -elven választanak.

De amíg a tenyésztők és a tenyésztőknek álcázott lelkiismeretlen szaporítók között nem tudnak különbséget tenni, ugyan, miért is ne használnák ki az utóbbiak azokat a vevőket, akikből ők élnek és nem rosszul? Nem véletlenül vált külön iparággá a szaporítás.


Ha én valamit lefoglalózok (legyen az bármi egyedi "darab", akár szék, akár asztal, akár egy kutyakölyök) , akkor ahhoz ragaszkodom, olyan nincs, hogy utána megkínál egy másikkal!

Szerencsejáték, zsákbamacska nem kell.

Persze, mindennek feltétele, hogy én is tudjam, mit is akarok venni. A kedves vevő dolga, hogy később az a szék....akármi illik-e a lakás többi részéhez, már meglévő bútorokhoz. Ha nem, kihajítja a francba: vigye, akinek kell!


De itt egy élő kutyáról van szó...


Kérdezőnek: ha ennyire elhatároztad, hogy nem kell a másik kutya, holott talán már a választottadat sem ismernéd fel...

...akkor kitől vársz garanciát és egyáltalán, mire???


Nem elég, ha szép törzskönyvi nevet választasz a kutyusnak?

Vagy számít még valami más is? Például, hogy melyik kutyát választottad és miért azt? Elvégre "minden kölyök hasonló".

Ilyen erővel elég, ha kiad a kapun a "tenyésztő" egy kutyát a kezedbe, oszt mehettek, amerre láttok. Neki egy a lényeg: fizess, a többire meg magasról tesz.


Te "tudod"! Ami biztos: máskor ne a tetőt építsd az alapok helyére, felelősen gondolkozz is! Ha --akaratodon kívül persze--de szrt csinálsz, úgy a kutyáddal is nagyon kibabrálsz, nem csak magaddal. Erre gondoltál? Ne a véletlenekre alapozz, ne csak mástól várj "garanciát". Nem baj ám az, ha te is tudod, mit is akarsz.


Jószerencsét!

2018. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

A tenyésztő MINDIG korrekt. A szaporító MINDIG tré ember.

A tenyésztő MINDIG korrekt. A szaporító MINDIG tré ember.

A tenyésztő MINDIG korrekt. A szaporító MINDIG tré ember.

A tenyésztő MINDIG korrekt. A szaporító MINDIG tré ember.

A tenyésztő MINDIG korrekt. A szaporító MINDIG tré ember.

2018. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#2 Úgy gondolom te nem értesz a kutyákhoz!


Az én lefoglalózott kutyámat láttam, 300km-t utaztam érte.


Egy pár hetes alomhoz akik még nem kapták meg a védőoltásaikat egy tenyésztő sem enged oda!


Tenyésztő! - Az ország egyik legnevesebbje...-nem hiába nem írtam fajtát!


A kiskutya jelleme fogott meg ezért nem akarok másikat!

Persze gáz, hogy nem tudok senkiben 100%-ban megbízni,talán mentség,hogy anno családtag vert át....

Abból az alomból örülnöm kéne, hogy egyáltalán kapok kutyát, van aki előre látatlanban kér -foglalóz le náluk kölyköt.

Igen a "miénk" szebben fejlődik és korábban nem volt leszállva a heréje-de amikor láttam -megmondtam nekem akkor is kell max az ára lejebb jön!


Itt az ígért és adott szó a lényeg!


Persze, hogy megkérdezi, hogy esetleg jó-e a másik? Ok.

Közben látja, hogy alakulnak a kutyák...

De ha ideígérte rzen van a lényeg!


Le tenyésszemléztetem majd neki ha szeretné.Hordom kiállításra.

Hozhat le tőle kölyköt stb...

De az a kitya kell amit láttam és megígért!

2018. aug. 24. 09:52
 8/17 A kérdező kommentje:

#kutya


Tehát a lefoglalózott kutyust láttam!

Lefotóztam.

2018. aug. 24. 09:57
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem kicsit gyanús. Nem fikázni akarom a tenyésztőket és a szaporítókat sem isteníteni, de: én a tenyésztők között is nagyon megválogatnám, hogy kitől veszek. Én hárommal is megjártam már az évek során, ráadásul olyan fajtákkal, amiknél tényleg kiemelten fontos, hogy jó helyről legyenek, mert irtó könnyű elrontani náluk már kölyökkorban a dolgokat. Tapasztalataim: az első kutya egy szapis idegbeteg, férges fajtajelleget nem hordozó, büdösen, koszosan, sérülten kapott kiskutya volt. Aki ilyet csinál, nem is tudom mégis hogyan válthat ki kennelnevet. Tipikusan "tk nélkül olcsóbb" eset és mi sem a kiválasztott kicsit kaptuk. 5 hetes volt a kutya, amikor odaadta (nekünk azt mondta 10 hetes),se oltás, tele férgekkel. Igen, bejegyzett tenyésztő. Szégyen. A fajtaklub arra nem méltatott, hogy válaszoljon, amikor ezt jelentettem. Képekkel, időpontokkal, messenger beszélgetésekkel bizonyítottam, le se sz*rták. A második kiskutyát odaadta a tenyésztő 7 hetesen, mert hát kell a pénz minél előbb. A kutya rettegett, amikor az ajtó kinyílt és beérkezett rajta valaki. Sírva menekült az ágy alá és olyankor rohamot kapott, annyira elszállt az agya, hogy nem ismert fel minket, többször csúnyán meg is harapott. Az a kutya biztos bántva volt. Ha fölé nyúltam is menekült sírva. Ez a kutya egy más színű egyed volt, mint az elterjedt és még ki is jelentette,hogy ő ezt a színt utálja és a kicsivel sem jöttek ki túl jól. Az alomtársát egy olyan embernek adta el, ahol csak a gyerek akart kutyát, az anyja fintorogva nézte, ahogy a fia a kezébe veszi és azt mondta,szíve szerint már most eladná. Ez nem vicc, így történt! Egy kedvence volt az alomból, a többire kb f*sott nagy ívből. A harmadik ilyen történet, a tenyésztőtől kapott egy éves kutya az életében nem látott még biciklist, gyalogosokat, autót. Nem szólt,hogy éppen tüzel, irdatlan bűzt árasztott a kutya, kiderült, gennyes méhgyulladás. A szőre csomókban volt összeragadva, alig bírtam rendberakni. Szerencsétlen kutya mindentől rettegett, mindentől a világon. Az első eset után kezdtem ezután nyomozni, ez mégis hogyan lehetséges, vajon a többiek is ilyenek? S lám, jól tippeltem. Egyébként ez a három tenyésztő jóban is vannak, barátok,szoktak beszélni. Karöltve tesznek tönkre két fajtát, aztán nyerészkednek és büszkék magukra. Szégyen. Ebből a két fajtából egyébként a rendes tenyésztők nem is adnak javarészt magyarnak. Megértem. Tapasztalataim szerint marhára oda kell figyelni tenyésztő választásnál is, nem egy ilyen sztorit hallottam már, mint az enyémek. Javarészt ők sem korrektek egyébként. Tisztelet a kivételnek.
2018. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező!

Te pedig nem vetted észre, hogy nem is érdeklődtem tőled, mi a kutya fajtája. De ha nem muszáj, talán-tán ne a véletlenen múljon! Márcsak a kutya érdekeit is figyelembe véve....

Olvasd el, mit írtál ki a kérdésben! Az mind szép, hogy lefoglalóztad, meg "megígérték", meg lefotóztad, meg 300 km-t utaztál....stb.

Nekem még az sem gari, hogy az ország "legnevesebbje", egyébként meg úgysem az a lényeg. Beteg egyed mindenhol és bárhol akadhat, még lelkiismeretesnél, azaz tenyésztőnél és egészséges kölyök a legutolsó csibésznél, azaz a szaporítóknál is.


"Hivatalból" jártam, közelről láttam, mi folyik kutyakiállításokon, attól a mocskos maffiától mentem nyugdíjba: adják-veszik a díjakat. Pont mint az élet sok egyéb "szakmájánál": sokszor nem az jut előrébb, aki meg is érdemli azt. ( Ismerős a képlet? )

Némely bírónál borítékért, vagy akár gerincen is meg lehetett vásárolni egy-egy BKHCH, CAC, CACIB, fajtagyőztes, egyéb díjat.

Tisztelet a kivételnek, voltak, akik valóban szakmai oldalról vették figyelembe az előnyöket-hátrányokat.

Sőt! Még olyan bíró is akadt szép számmal, aki kivételesen értett is ahhoz, amit csinált!

Az pedig--lássuk be--nem hátrány ott, ahol nem a tömeggyártás elősegítése, a szaporítók "szakmai" megtámogatása (lenne) a cél.

De a kontármunka sajnos ott is jelen volt és jövője is lesz, amíg a tenyésztők, azaz a valódi szakemberek nem tesznek arról,

hogy hulljon a férgese.


Amúgy 35 éve "kutyázom" : nekem az a fontos, hogy a kutya egészséges legyen. Testileg-lelkileg, mindenképpen.


Az első kutya úgy került hozzám, hogy foghibásként született, (egyébként sok generációra visszakövethető valóban "minőségi" elődöktől) azaz a későbbiekben tenyésztésből kizárták volna. Tehát csak "szépséghibás áru" volt.

Nem bántam meg: az a kutya a 14 éve alatt akkor látott orvost, amikor a kötelezőket be kellett adatni neki.


A kutyus később kiderült eü. problémájáról sem írtál.


Tudod, szerinted az adott szó és az adott ígéret a tenyésztőnél fontos és "természetes".

A TENYÉSZTŐNÉL IGEN. De a SZAPORÍTÓNÁL huszadrangú tétel, a vásárló kábítására szolgáló porhintés.

Az a lényeg, hogy TE különbséget tudj tenni. És nem csupán a magad érdekben.


Saját magad pedig nem tartod naívnak, bizonytalannak, csak véletlenül írtál ki ide kérdést....

Márpedig, ha tenyésztővel és nem szaporítóval készülsz üzletet kötni...akkor ugyan,

miért is tartasz attól, hogy átvág, mint szrt a palánkon?

--------------------------------


" Le tenyésszemléztetem majd neki ha szeretné.Hordom kiállításra.. Hozhat le tőle kölyköt stb..."


MI VAAAAN???? Megvásárlod a kutya tartási jogát?


Egyébként ne félj: ha efféle elvárásai ( később esetleg követelései) lesznek a tenyésztőnek,

akkor csak nem ad selejtes ebet, elvégre jól felfogott ÉRDEKe, hogy tökig agyonnyerjétek magatokat.

Kell a név, a rang az elkövetkező kutyanemzedéknek. Oké, de ne bármi áron!

Ne engedd, hogy kiállításról kiállításra hajszoljon! Láttam már kutyát agyonhajszolni kiállításról kiállításra.


Véleményem: ha vannak majd effajta elvárások, esetleges "elkötelezettségid", arról nyerőbb ELŐBB társalogni,

lepapírozni a későbbi miheztartás végett, csak hogy tudd, mibe fogsz, milyen szrokon kell keresztülráncigálnod az ebedet!

(én szóltam!)

----------------------------------------

A lényeg: "pár hetes kutyákon", akiket még se közelről, se távolról nem láttam, csak a nevük tuti, nincs mit foglalózni.

Ha neked megy a vakrepülés, a "várólistás" kutya és a tenyésztő hírneve elég, akkor meg ne aggódj:

pon-to-san azt a kutyust fogod megkapni, amelyikre vágytál!

Neve és díjai, fényes hírű felmenőkkel meglesz, tehát no problem.


Az ígéret és az adott szó a lényeg, ugye?

A kutya csak eszköz, haverok előtt státuszszimbólum, esetleg öltözködésnél ruhakiegészítő?


Ja! Az ígéreteket és az adott szót is jobb lepapírozni, mert ha nézeteltérés adódik, mindened lehet, csak igazad nem!


Akkor éppen olyan eredménnyel reklamálhatsz, mint más az anyósánál a félresikerült házassága miatt.

Ha mást ÍGÉRT az anyós és az oltár előtt is másképpen hangzott az "ADOTT SZÓ", a következményeket te viseled.


Ha esetleg rossz döntést hozol, remélem, nem várod el, hogy a kutyád viselje a döntésed következményeit.

Tartsd szem előtt, hogy egy "előjegyzett" kutya több, mint egy hírneves tenyésztő munkájának gyümölcse!

Ugyanis a kutya úgy tudja majd, hogy te ELSŐSORBAN a gazdája vagy, nem csupán az a gondozó,

aki néha nevén szólítja, eteti, és kiállításokra jár vele.

------------------------------------------------------

Egy kutyának legyen egészsége...és egy olyan, "szerető gazdája", aki tisztában van azzal, hogy a kutya feltételek, a gazdiról kiállított nemesi pedigré, rangok, plecsnik,

egyéb álságok NÉLKÜL IS szeretni akar.

(Tehát sokkal többet tud, mint némelyik embertársunk.)

Remélem, nem bizonyulsz "rangon alulinak", nem csak szegénységi bizonyítványod lesz ott, ahol a kutyádért ki kell állnod.

Egy kutya fotó nélkül is "felismer", "beazonosít" .


Jó egészséget, kölcsönös szeretetet mindkettőtöknek.

A többi csak ezek után következhet, ezek elvesztése ÁRÁN nem.

Ennyire egyszerű. #2 és #5 voltam.


Üdv, pusszantás mindenkinek! Megyek, leviszem az ebem néhány körre. :)

-------------------------------


"Te pillanatnyilag nem vagy számomra más, mint egy ugyanolyan kisfiú, mint a többi száz- meg százezer.

És szükségem sincs rád. Ahogyan neked sincs énrám. Számodra én is csak ugyanolyan róka vagyok, mint a többi száz- meg százezer.

De ha megszelídítesz, szükségünk lesz egymásra. Egyetlen leszel számomra a világon. És én is egyetlen leszek a te számodra…"

( Antoine Marie Jean-Baptiste Roger de Saint-Exupéry : A kis herceg)

2018. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!