Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tervezünk venni egy kutyát...

Tervezünk venni egy kutyát karácsonyra (valószínüleg beagle) és az lenne a kérdés, hogy lakásba kant vagy szukát "érdemesebb" tartani? (tisztasági "háttér", nagy "szexuális élet", etc)

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 03:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező csak és kizárólag tenyésztőtől érdemes venni,szűrt szülőktől kiskutyát.

Nem az a baj,hogy 20-30 ezer ftért keveréket fogsz kapni,hanem az,hogy egészségügyileg majd ráköltötök annyit,hogy két 150 ezres törzskönyves kutyát tudtatok volna venni belőle!


Kutyás szakmában dolgozok, nem kell mondanom a vendégeim 80%-a olcsó szapis,fajtajellegű, legtöbbjükre már otthagytak az orvosnál annyit,mint ha vettek volna egy normális helyről egészséges kutyát.


Beagle-nél is jellemző a diszplázia,epilepszia.


Nos olcsón benne van a pakliban,hogy dp-s lesz.

Diszplázia műtét nem olcsó, ha abból indulok,hogy yorki vendégünk 110 ezer ft volt patella műtétje szintén izületi betegség ja és per láb. Tavasszal műtik meg a másik lábát szintén 110 ezer ft.


Beaglenál valószínű ez az 150-200 ezer/láb.


Szerintem ezen is kéne gondolkodni.


Mellesleg remélem tisztában vagytok egy beagle vadász kutya borzasztóan sokat ugat,nehéz őket leszoktatni.Lakásben nem épp jó választás, rengeteg mozgás kell nekik.

Pokolian hullik a szőrük is.


Remélem ezekkel is tisztában vagytok.


Kan kutya akkor fogja toszni a plüsseit,a lábadat,ha hagyod. Amúgy nem.


Ivartalanítás mind szukánál,kannál fontos alap esetben is.


Nekem 16,5 évig volt ivaros szukám, megbántam,hogy nem ivartalanítottam 10 évesen meg már nem lehetett.

Bizony a tüzelés kemény dió,minden vér pöttyös,tüzelésnél büdibbek.


Másik szukánk ivartalan. Sokkal jobb. Már bármikor lesz kutyám ha kan ha szuka ivartalan lesz!! Betegségektől is megóvod.

2018. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ha abból indulok ki, hogy a mai fajták legtöbbje keveréknek indult... De sok panaszt olvastam arról, hogy milyen sok fajtakutya problémás, betegeskedő.
2018. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

Beagle= állati makacs, öntörvényű vadászkutya.

Ivarát tekintve majdnem mindegy, hiszen érdemes ivartalaníttatni bármelyiket is választjátok.

Ha ragaszkodtok egy fajtához, akkor azzal érdemes kezdeni, hogy felveszitek a kapcsolatot tenyésztőkkel. Jófogásról olcsó kutyát nem érdemes vásárolni, mert kicsinek ők is aranyosak, de később bérletet vehetsz az állatorvoshoz.

2018. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te karácsonyra ne vegyél kutyát. És menhelyről se hozz!

Én a menhelyet úgy szüntetném meg, ahogy van és csak tenyésztőtől vennék kutyát 100-200-300ezer forintokért. Nekem nincs kutyám, ha vennék, csakis mopszot - drága, kényes kutya - lakásba.

A menhelyieket is el kellene altatni, én nem támogatom, hogy onnan hozzunk ki kutyákat. Jajj, de hűségesek! Ha mindenki, aki kutyát akarna tartani és venné a fáradtságot kiadná rá a pénzt, akkor nem lenne ennyi kóbor és menhelyi kutya. Kár, hogy a vadász barátom mondta nemrég, hogy nem tudják már kilőni az állatokat (mert megkérdeztem, hogy az utcánkban kóborló úgy 8-10 kutyát nem-e lehetne vadászpuskával kilőni és sajnos nem, mert nagyon állatbarát világot élünk..) Ez van. De te nem veszel kutyát karácsonyra, mert van pénzed rá? Több, mint 100ezred? Plusz oltás? Ha van, vegyél nyugodtan. Viszont ingyen nekem ki ne hozz, mert azzal csak támogatod az állatvédőket, meg az összes ilyen kutyát, akik kikerülnek menhelyről és ugyanúgy az utcára jutnak.

2018. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Számomra kicsit a kutyakérdés olyan, mint a gyerekvállalás. Nekem van gyerekem, nem a semmire szültem. Hitelmentes lakás, autó, fizetés, pár százezer megtakarítás. De vannak, akik a nullára szülnek, és utána beadják az árvaházba, majd kiveszik és felveszik utánuk a pénzt. Na, az ilyeneket kéne megszüntetni és akkor talán elkezdődne normalizálódni a világ rendje!
2018. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Biztos nem troll a Kérdező?


Tuti?


Ebben a kérdésben benne van minden, amire egy normális kutyatartó ugrik:

- beagle (még egyszer nem írom le)

- Karácsony (eleve iszonyatosan nehéz kölyökbiztossá tenni egy otthont, de a karácsonykor előkerülő díszek, kaják vonzzák a baleseteket és az emberek a sürgés-forgás miatt még figyelmetlenebbek)

- "szexuális élet" avagy teljes fogalmatlanság a kutyanevelésről (leírhatjuk ugyan, hogy jól nevelt kutya nem jelöl, de amíg ekkora sötétség van a fejetekben úgysem fogjátok tudni, hogy hogyan neveljétek jól)


Na akarjatok most kutyát! Előbb tanuljatok, készüljetek, aztán objektíven megítélve döntsétek el, hogy egyáltalán alkalmasak vagytok-e kutyatartásra!

2018. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

köszönöm minden embernek aki felfogta a kérdést!


mostmár tudom, hogy a gyakorikérdéseknek literally nincs értelme, mert 16 válaszból kb. 3 volt ami a kérdésre válaszolt és nem engem oktatott ki. :) de azért köszönöm mindenkinek

2018. nov. 27. 21:15
 18/19 anonim ***** válasza:
68%
Kicsi harcos, gondolom kamasz vagy. Megsértődni és duzzogni persze könnyebb, mint okulni, nemde? Könnyebb és primitívebb dolog is.
2018. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj, én értem hogy rosszul esik a dolog. Te akarsz egy kutyát, felmerült benned a kérdés melyik a "tisztább". Ez így zöldség ahogy meg van kérdezve, de válaszoljunk rá. Jó.


Ami nem merült fel az az ivartalanítás ha nem tévedek. Kérdésedre a válasz, kant is szukát is ugyan olyan "koszos" tartani bent, ivartalanítása javasolt. Tartani mindkettőt érdemes.


Számoljunk már egy kicsit.

60ért megveszed a kutyát szaporítótól, 30ért ivartalanítják mondjuk, 3500 a chip, első oltások legyen a minimum: kb 7 oltás féreghajtás stb kb 5000 ft/db, itt nincs extra beadva még. Ez már most alsó hangon 130 eFt és a kutya nem beteg. Nem epilepsziás,nem köhög, csak a minimumot kapja. A rendes kutyatáp kb 1000 ft/kg, kiskutyáknak való majd ivartalanítás után spec táp. Pár apróságot kap, játék, ez az, és meglesz a 200 eFt az első évben. Nem sokkal vagy előrébb, mintha jó helyről vennéd.


Persze ha kinéz "biglinek", véletlenül egészséges is, akkor nyertél rajta kb 100 eFt-ot. Megértem én, nem bántani akarlak még mindig. De sértődés helyett azt is érdemes lenne sokaknak megérteni, hogy egy kutya 10-15 évig társ. És amikor 4-5-6-7 évesen el kell altatni mert egy reggel féloldalasan megy, vagy húzza magát a földön és döglődik (direkt nem haldoklik van odaírva, aki látott ilyet már az megérti miért) akkor meg megy a sírás. Akkor előkerül sokszor a pénz is, és sok sok százezer elmegy egy kutyusra feleslegesen. Feleslegesen, mert nem fog meggyógyulni. Ez persze nem kerülhető el törzskönyvvel és szűrésekkel sem teljesen de ég és föld a különbség ha az esélyeket nézzük. Sokan itt túltolják, már akasztanának is a szaporító miatt. Én nem teszem, de ha állatbarát a család akkor nem kér kutyust karácsonyra. Olvasgassatok még róluk, nézzetek meg egyet élőben. Nézelődjetek, sokszor a kiválasztása valaminek izgalmasabb mit a dolog maga.


De persze ez szabad ország, vegyétek ahonnan akarjátok. Csinálj amit akarsz. Arra kérlek ha majd vége a karácsonynak, és mindenki elmegy iskolába/dolgozni akkor majd ne írj ki kérdést hogy miért rág meg mindent, miért üvölt mint a fábaszorult féreg. Miért nem lehet behívni és társai, a sor végtelen. Előre elmondom akkor is megmondják majd a csúnya népek hogy te nem értesz hozzá, kutyaovi, olvass róla a neten, minek ilyennek kutya? Megkíméllek egy csalódástól :)

2018. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!