Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot válasszak a 2...

Milyen tápot válasszak a 2 hónapos Havanese kislány kutyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tapasztalt kutyásoktól kérnék segítséget.


Jelenleg ahol született -nem nevezném tenyésztőnek- anyatejet iszik még és mellette elkezdődött a hozzátáplálás is (most még csak 6 hetes). Royal Canin tápot kap, a Starter mother & baby dog mini fajtát. Nagyon sokat olvastam a helyes táplálásról és nagyon sok helyen elítélik ezt a tápot.


Tudom, hogy nem szabad, hogy gabona, kukorica, szója stb. legyen benne. Nézegettem más tápokat, mert hosszú távon nem szeretnék Royal Canint adni neki.

Olvastam nyilván, hogy fokozatosan kell hozzászoktatni a másik táphoz, mert nem tesz jót neki ha azonnal másfajtát kap.


Esetleg tudnátok valamit ajánlani? Jelenleg a Happy Dog márkát nézegetem. Főleg azok érdekelnének, amik kaphatóak a Fressnapfban.


Köszönöm előre is a segítséget!



2018. nov. 27. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Az RC tápok legnagyobb része szemét. De a starter és a sport tápja talán a legjobb, amit kapni lehet ezekben a kategóriákban.

Rengeteg táp van, fel sem lehet sorolni mindet. Én a Husset, Britet, Orijent etettem, azok mind beváltak.


Egyébként ha tudod, hogy szaporító, miért tőle hozod el a kutyát? Miért pénzeled, tartod fent a munkáját?

2018. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tisztázom még most az elején, hogy nem szaporító! Azért nem írtam azt, hogy tenyésztő, mert utálom azt a szót. Számomra a tenyésztő se sokkal jobb.


A családban a két havanese kutya párosodott és így lettek a babák. Jó viszonyban vagyunk, állatorvos a férje, így tudom, hogy abszolút jó kezekben vannak a babák.

2018. nov. 27. 21:42
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanúgy szaporító... max nem nagyüzemben nyomja.

Real Nature a Fressnapfban kapható és nagyon jó minőségű.

2018. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez igazi szaporítás... Gratulálok. A te felelőtlenségedhez is, a rokonságodhoz is és az ő felelőtlenségükhöz is. Támogasd csak a sok tk nélküli keverék gyártását! Nincs elég bichon keverék a menhelyeken.
2018. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jézusom... ti nem vagytok normálisak :D

Hagyjuk az egészet a pi***, ennyi negatív embert, majd megkérdezem máshol.

Gusztustalan rossz indulatú emberek vagytok, itt élitek ki magatokat az egész napos ba*** után a melóban.

2018. nov. 27. 22:16
 6/14 anonim ***** válasza:

Brit Care Puppy. Kiváló ár-érték arány, plusz egy ekkora kölyöknek nem kell rögtön a legnagyobb kiszerelést venni. Többféle ízben kapható.

Az RC Starter tápja a legjobb a piacon, de a többi tápjuk tényleg egy halom szemét. :/

2018. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Némi kultúrát szedhetnél fel magadra! Az látszik, hogy nem volt gyerekszobád, ha egyszer ilyen alpári és közönséges vagy! De mit is várnánk tőled és a rokonságtól...
2018. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A családban a két havanese kutya párosodott és így lettek a babák. Jó viszonyban vagyunk, állatorvos a férje, így tudom, hogy abszolút jó kezekben vannak a babák." - ezt hívjuk szaporításnak.


Táp: pl. Orijen, TOTW, Real Nature jó márkák például.

2018. nov. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az állatorvosnak is lehetne több esze, hogy nem szaporítunk két házikedvencnek tartott kutyát. Vagy a doktor úr elvégeztette a szűrést az örökletes fajtabetegségekre, törzskönyvezettek a kutyák, tenyészszemle, kiállítások megvolt? Ha bármelyikre is nem a válasz, akkor bizony a doktor úr egy gátlástalan szaporitó. A kezei közé nem adnám a kutyám!
2018. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Inkább az ivartalanítást reklámozná a drága orvos, mintsem a szaporítást..
2018. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!