Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok ide?

Milyen kutyát ajánlotok ide?

Figyelt kérdés

3 és 6 éves gyerekek vannak

Mindenképp tenyésztőtől szeretnénk fajtatiszta kutyát pont fenti ok miatt

Kertes ház, kinti-benti kutya lesz

Mindent megadunk neki, amit csak igényel



2018. nov. 27. 21:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20%
Nekem Szibéria huskyim vannak, 3-an. Nagytestű kutyának számítanak, rendkívül intelligens fajta. Tanulékony, szeretik a gyerekeket. Imád az emberekkel lenni. Játékos és aktív. Van a fajtán belül hosszú, illetve rövid szőrű is (nekem mind2ből van). 2x vedlik egy éven általában, olyankor kicsit több figyelmet igényel a bundája, azon kívül nincs vele baj. Az etetésnél igényelnek még figyelmet, mert nem esznek moslékot. De ez a legtöbb kutya esetében így van. Ezen kívül gyönyörű kutyák, szelídek, de van tekintélyük. Hűséges társak!
2018. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Na végre valaki, aki tenyésztőtől hoz kutyát! Gratulálok, és ezt most nem gúnyolódásból írom!

Helyes gondolkodásra vall.

Németjuhászt ajánlanék, kedves..Nekem gyerekkoromban az volt.

Most már nincs kutyám, mert nem tehetem még meg anyagilag, de csak németjuhászt hoznék. Ha benti kutya lenne, akkor mopszot, de kinti-bentinek nem jó annak inkább a németjuhász.

2018. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Perzsa agár van az ismeretségi körben. Az egy dolog, hogy még fajtatiszták között is mocskosul drága, de:

* hosszútávfutásra tervezték, békésen andalogni csak akkor fog melletted, ha az ilyen jellegű igényeit ki tudod elégíteni

* nagyon-nagyon erős vadászösztöne van, nem ajánlott póráz nélkül sétáltatni

* nem arra tenyésztették, hogy szorosan együttműködjön az emberekkel - nehezebben is taníthatóak, meg kicsi korban kell "elkapni" őket, különben nem tanulnak meg ilyen szinten figyelni az emberre

* az agárkölykök ön- és közveszélyesen hülyék. (nagyon mozgékonyak, nagyon vékonyak, nagyon hosszú lábaik vannak - olyan helyekre is fel vagy be tudnak jutni, ahová az ember nem is gondolná - ja és vékony bőrük meg nulla zsírrétegük miatt még külön sérülékenyek is)


Nem klasszikus munkakutya, viszont elég kacifántos igényei vannak és nem az a kutya, aki végtelenszer hozza vissza a labdát vagy ül fekszik, hogy a gyereknek "kutya" élménye legyen, én inkább lebeszélnélek róla.

2018. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
57%
A nevelés a fontos nem a fajta. Nincs olyan hogy viselkedés zavaros vagy agresszív kutya, csak olyan hogy felelőtlen, hozzá nem értő "gazdi". Igaz, vannak viselkedés zavarosak de azok betegek. (lentebb kifejtem) Minden fajtát be lehet igényekhez igazítani. Vannak könnyebben és nehezebben nevelhetőek. Nem tudom ismered e Hulk, az óriás pitbull történetét, kisbabák mellett él és nem bántja őket. A YouTubeon találhatsz róla vlog videókat az amerikai gazdijával. Nem győzöm ismételni hogy mennyire fontos a nevelés, a legjobb ha olyan a kutya hogy fel tudja mérni mikor van vészhelyzet és mikor nem. Magyarul nem támad rá mindenkire az utcán, csak ha valami idióta ordítozva rohan feléd késsel fenyegetőzve, például. Egyébként meg a boxer olyan fajta alapjában, hogy fel tudja mérni mekkora kárt tenne egy gyerekben, ha úgy játszana vele mint egy felnőttel. Sok a szaporító Magyarországon aki csak a nevetséges fizetését a kutyája fialtatásából egészíti ki. (akinek nem inge...!!) Ezt minél olcsóbban kivitelezve, sokszor az oltást is elspórolják, meg rosszabb esetben a kaját. Kenelből meg felesleges venned ha nem akarod versenyre vinni. Az hogy tenyésztőtől (szaporító) vásárolsz nem biztosíték hogy normális kutyát kapsz. Ezt úgy értem hogy lehet hogy a hülyéje nem figyelt azt tesókat pároztatott, és jó pénzért elad neked egy beteg kutyát, aki tényleg viselkedés zavaros, de ez más mint a legelőször említett mondatom, hogy a nevelés a kulcs. Ez egy betegség, teljesen más dolog. Konkrétan kiszámíthatatlan lesz a kutya egy ilyen pároztatásból, vagyis nagy rá az esély. Úgy fogalmaznám hogy szellemi fogyatékos. Ellenben menhelyről CSAK ÉS KIZÁRÓLAG olyan kutyát adnak ki ami nem ilyen, jól nevelt. Nem tudom a te környékeden működik e menhely meg hogy milyen de én inkább szétnéznék ott. A legtöbb kutya csak arra vár hogy elvidd és szeresd. Ott élnek bezárva, gazdi nélkül, arra várva hátha valaki nem egy össze vissza magát tenyésztőnek nevező felelőtlen szaporítótól vesz zsákbamacsek kutyát, hanem elviszi őt. (és már megint akinek nem inge nem veszi magára...!! ) Nem menhelyt akarok hirdetni, meg arra rávenni hogy harci kutyát vegyél, ha Hulk említése után ezt szűrted le. Mondtam pár tényt, amit tapasztaltam. Olvastam itt labradort meg goldit, szerintem az is tökéletes neked. Általában ezeket nagyon nehéz agresszióra nevelni. Ugatnak de nem harapnak. A környéken él egy labrador, ahol laknak a gazdiék sorházak vannak és nincs zárható kapu, így ha a kutyának kedve támad szétnéz a környéken, hisz közvetlen egy erdő melletti kissebb településről van szó. A főútig nem merészkedik, arra már sok az autó, csak a kis utcákba ahol csak az ott lakók járnak, nem sokat csak ami szükséges. Azt is megtanulta hogy nem szalad ki a kocsi elé. No de nem ez a lényeg, hanem hogy a közelben nagyon sok gyerek él, minden 2. házban van kisgyermek. Ők ugye szoktak kint játszani, a kolbászoló labradorral is. Ha érkezik idegen őt is úgy fogadja mintha a gazdija lenne. Nagyon kíváncsi kutya, szokott követni minket is ha arra járunk épp. Az én kutyáimmal is szeret játszani. Szóval a történet lényege az hogy egy végtelenül barátságos kutya, senkire sem prédaként néz. Csak elmeséltem, hátha megtetszik a fajta.
2018. nov. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Minden fajtát be lehet igényekhez igazítani:

ez egész egyszerűen nem igaz. Az én kutyámból senki sem nevel se vadászt, se házörzőt.

A menhely csak jól nevelt kutyát ad ki: ja, a mesében. Saját tapasztalat, hogy nagyon nem. Van néhány becsületes menhely, a többi egy pénzgyüjtő.

A labrador jó választás lehet, bár ki lehet fognak nagyon nagy mozgásigényu egyedeket is.

2018. nov. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Dia4907 ***** válasza:

Szerintem a legjobb gyermekek mellé pl : francia bulldog, vizsla, ujfundlandi, Golden retriever

Ezek közül leginkább a francia bulldog (nekünk is az van, és ismerek a környezetemben nem is egyet —> osszejarunk sétálni) mivel barátságos, kedves, okos, bohókás (főleg amikor kinthagyja a nyelvét), iszonyatosan türelmes, nyúzható, ragaszkodó kutyus. Viszont a többihez képest nem bírja a hideget így csak benti kutyának ajánlom. De a másik 3 fajtáról is kb ezeket lehet elmondani, bár nagy testű kutya lehet még nem ideális mivel nagy örömében lehet felborítaná őket véletlenül :D

2019. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!