Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával futók, nektek milyen...

Kutyával futók, nektek milyen kutyátok van? Mióta van meg? Mennyi idő volt összeszokni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 30. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Amstaff

tenyésztőtől hoztuk 10 hetesen

11 hós korától szoktattam fokozatosan futópadon. Mikor láttam, hogy már "kész" elindultunk. Kb 1 hónap volt a futópadozás. Először kicsit fura volt és nem volt túl egyszerű, mert minden bokornál meg akart állni, szaglászni stb.

Aztán szép lassan beleszokott, hogy vannak séták erre, de ilyenkor futás van. Most 3 éves, ízületvédőt és Omega3-at kap kiegészítőnek a Carnilove táp mellé.

2018. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Kutyát 1,5 éves koráig tilos futtatni.
2018. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Van más hozzáfűznivalód is a kérdéshez?
2018. nov. 30. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nincsen. előtte német vizslával futottam 9 éves koráig nagy távokat és vele 9 hónaposan kezdtem a felkészülést. 2 éve mérgezték meg, 14 évesen. Akkor már csak 5 kmt futottam vele de ment volna még.

Soha semmi baja nem volt

(1)

2018. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy 11 éves borderem van és egy 8 éves jack russellem. Kölyökkoruk óta vannak nálam.

Az utolsó kérdést nem igazán értem, nem a futás volt nekünk a fő profil, mikor a border 2 éves volt, akkor találtam ki, hogy én elkezdek vele futni. Először azt akartam, hogy mellettem fusson, majd egy-két év múlva, hogy előttem és lehetőleg húzzon is. Az átállás viszonylag gyorsan ment, de húzni sose húzott igazán... A jackkel 1 éves korában kezdtük, vele már ilyen canicross jellegű futást próbáltam megvalósítani a kezdetektől, így ő magához képest húzni is szokott :) Viszont nagyon köcsög volt az elején, mikor kb 15 km/h-val mentünk és érzett vmi szagot, képes volt satuféket nyomni, de én nem, csak annyit tudtam tenni, hogy átugrottam rajta, hogy ne rúgjam fel, de a póráz sokszor így is jól megrántotta, így 10 alkalom után le is szokott róla.

Pár éve még kétnaponta lefutottunk 10 km-t és egyszer voltam versenyen is, de közben rájöttem, hogy én sokkal jobban szeretnék biciklizni, így a táv leredukálódott 5 km-re és sokszor inkább biciklizünk, de arra meg már a jack nem igazán alkalmas úgy ahogy én szeretném...


Futásra amúgy kb az összes kutya alkalmas, ha versenyezni szeretnél, akkor is bőven elég egy 20 kg feletti vadászkutya/terelő beütéssel bíró keverék.

2018. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy mini kutyát nehezen tudnék elképzelni kutyával futáshoz, és van, amelyik 2km után ki is fárad és ölbe kell venni. :-)
2018. nov. 30. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A társasági "díszkutyákon" kívül mindegyiknek bírnia kéne. Terrierek kifejezetten magas mozgásigényűek. Elég széles a paletta, az én német juhászom is elbír rövidebb távokat, de a gerince miatt hosszabbra nem vinném. Rövid orrúakat és óriástestűeket sem. Igazából ha nincs különösebb preferenciád, akkor egy menhelyi keverék nagyon hálás társad lehet, nagyon sok vizsla jellegű van például.
2018. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A huskyk sosem fáradnak el. Arra lettek kitenyésztve hogy egész nap húzzák a szánt. Gondolatod.... :D
2018. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!