Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának milyet ajánlotok...

Első kutyának milyet ajánlotok benti tartásra, akit nem kell ölbe venni 2km után, hanem bírja a nagyobb távokat is?

Figyelt kérdés
Tacsival, jack russellel nem vagyok kibékülve.
2018. nov. 30. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Agár
2018. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Nekem volt Pincsim is, simán le sétált többet 2 km-nél.
2018. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
5-10 km-es séták, városi terepen, erdőben?
2018. nov. 30. 18:42
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Pár ötlet:

Törpe snauzer-ha kell pörögnek, jó kennelből véve nagyon jó a jellemük és az egészségük is rendben van még

Cairn terrier- nagyon jó kutyák, bohócok, de csak ha kellő határozottsággal vannak kezelve

Corgi- nagyon nagy formák, egészségesek, nem túltenyésztettek, eredetileg marhaterelésre találták ki a fajtát, szóval nagyon bírják a strapát

Retrieverek- labrador vagy golden akár

Agár- sok méret és fajta van, mind kanapé kutyák, de a nagy sétában mindig benne vannak

Boxer-bohócok de csak jó kennelből, ahol még vannak nem annyira nyomott fejű kutyák, mint ami ma divatos

De akár egy jó formájú keverék is jó lehet.

Bármilyen fajta lesz a nyerő, kutyasuliba járjatok vele, nektek és a kuttynak is csak javára fog válni!

2018. nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Én az uszkárt ajánlom benti tartásra. Legalábbis ha én bent tartanék kutyát, akkor uszkárt választanék.

Hipoallergén a bundája, kedves, okos kutyák és általában a tapasztalatlan kutyások is jól boldogulnak vele. Kozmetikaigényes ugyan, de ha túrázni is járnál vele, akkor érdemes néha egyforma rövidre nyíratni a bundáját. Nem kell olyan fura "uszkárosra" kozmetikáztatni. Így nincs vele sok macera.

Terriert és tacskót semmiképpen nem ajánlanék olyannak, akinek nincs kutyás tapasztalata. A terrierek rettentő makacsak (egy jack russel-re szoktam néha vigyázni, nehéz vele). A tacskókat nem nagyon ismerem, de azt mondják, hogy velük sem egyszerű.

2018. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És szerintetek kölyök vagy felnőtt jobb inkább?
2018. nov. 30. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Egy kölyökkel 1 éves koráig bőven van gond, de én pl imádom ezt a kort. De nem mindenki bírja a hajnal 2kor sétálni menetelt, meg a szétrobbantott cipőket/könyveket... Ha "csak" családi kutyát szeretnétek, jó lehet egy felnőtt is. Ha szeretnél sportolni is vele mondjuk (amilyen fajtákat soroltam fent pl, az agilityt ki lehetne próbálnotok :)) akkor fiatalnak jobb elhozni. Mindegyik kornak megvan a maga nehézsége és szépsége is, tényleg tőletek függ
2018. dec. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!