Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajánlotok?...

Milyen biciklit ajánlotok? Minél nagyobb rugóút kellene előre és hátra.

Figyelt kérdés

Üdv!

100 mm-es első teleszkópos dirt/freeride biciklim van.

Többnyire saját magam által készített ugratókat használok.

Mivel sok helyen lerombolják, így a "pályáim" között nagy távolságok vannak, és nem is fektetek beléjük túl sok energiát. Ebből következik, hogy az ugratók nem éppen profik, nincsenek érkezők, síkra ugrok. Az ugrók is csak inkább meredek szögű dirt stílusú kisebb ugrók. Sok energiát nem fektetek beléjük, mert ha lerombolják, akkor kár volt érte.


Elérkezettnek látom egy fully beszerzését. A tagja hátul mindenképpen lock-olható legyen, szeretnék 5 km-re lévő terepre is hamar kijutni. Tudtommal csak a levegős tagok zárhatóak.

Hogy mennyit mozogjon hátul? Ez az első teleszkóptól függ. Nyilván egy 150-es első telóhoz nem kell egy 200 mm-et mozgó tag :)

Előre szintén olyan teleszkóp kellene, amit jól fel lehet keményíteni. Lock-olni tudtommal nem lehet a 120mm fölötti telókat. Legjobb lenne az olyan megoldás, amit a marzocchi használt. Ha jól emlékszem ez az ETA rendszer, 150-ról 100-ra össze lehet húzni egy mozdulattal.

Na például egy ilyen teló, meg egy hátul 150-et mozgó váz tökéletes lenne.


A downhill szörnyek nyilván kivannak zárva. Nem tologatni akarok, hanem bicajozni :) Nagyon sokan beleestek ebbe a hibába. Még nem volt dh bicajom, de ahová kijutok merevvel egy óra alatt, oda szerintem kell 3 óra (amilyet én akarok, azzal szerintem max. 15 perccel lenne több az út) is elől-hátul 20 centis rugóúttal. Persze dimbes-dombos terepre értem ezt, nem sík úton.


Pénzben meg rászánom amit rá kell szánni. Merev gépemen csak a vázat, és a teleszkópot kell lecserélni. Meg talán a monoblokkot, ha 83-as vázam lesz, és a hátsó agyat 12x150-re.


2018. jan. 29. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet lockolni a 120mm telókat is. Szerintem ha össztelósat akarsz, vegyél enduro-t. Nekem is volt, 115-160 mm állítható rugóút, lockolható meg jó volt a visszaút csillapítás állítója is (Rock shox lyric u-turn kb 170ezer körül van bolti áron). A hátsó teló rock shox monarch 3.1 az nem tudom milyen rugóúttal rendelkezett, de jól működött és ugye a rugózás miatt nem volt olyan gyors mint egy xc bringa szilárd úton, de azért nem is olyan mint egy DH gép. Meg ugyanúgy lehet vele menni úttalan utakon fel-alá. Szerintem jó választás lenne egy enduro
2018. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hátsó rugóstagokat nem lehet teljesen lock-olni? Ez lenne a fő kérdésem. Hátul a rugózás rengeteg energiát elnyel.


Jó hogy írtad a 115-160-as rugóutat, eszembe jutott, hogy a domain-ek is ilyenek.

2018. jan. 29. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Van lockolható hátsó teló is, az enyém pont nem olyan volt.
2018. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A legtöbb hátsó teleszkópot lehet lockolni, egy 3 állású kapcsolóval ami rajta van az eszközön. Remote lock, az az kormányról kapcsolás sajnos csak Scott márkának van, mivel ő szabadalmaztatta ezt a megoldást (Twinlock). Én SzvSz túlzásnak tartom, hogy egy kábelezést is már le lehet védetni, de hát ez van. Ezenkívül amiről még tudok a Spezialized szabadalmaztatott megoldása, a "Brain", ami valahogy egy giroszkópos megoldással kapcsolgatja automatikusan ki be a telot.
2018. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked egy enduro bringa kell.

Azok 160 körül mozognak elöl-hátul és bringázásra vannak tervezve nem tologatásra.

Többé kevesbé lockolhatók vagy legalábbis van valami megoldàs ami minimalizálja a felesleges mocorgást.

2018. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!