Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff nevelésben kérek...

Amstaff nevelésben kérek tanácsot. Szerintetek jól csinálom?

Figyelt kérdés

Van egy amstaff kan kutyánk.

Suliba is járunk amit imád komolyan pedig az első alkalmakkal nem is mehetett be.Most is csak szájkosárban :) Pár alkalom után ügyesen megtanulta virslit kapott benne stb.. Az oktatóra felnéz egyből Ő lett a falkavezér amit nem bánok sokat tanultam tőle már. Én vagyok vele többet a párom hétvégén.

Ma azt mondta nekem attól fog meghülyülni, hogy ha kérek valamit és nem csinálja addig nem hagyom rá amíg nem csinálja amit kérek. Pl. fekszik ül marad parancs igék.

Egy dolgot megfigyeltem. Ha ülök és egy magasságban vagyok vele nem úgy fogad szót mintha állva csinálnám ezt.

Ez úgye nagy baj?

A másik ha beszélek hozzá megszidom van hogy vissza pofázik. Jár a szája közben mintha mondan valamit de nem morog nincs semmi hangja csak jár a szája.

Imádom és ezt tudja is hogy mindketten a kegyeit lessük.

Nem vertem még sose meg. Csak a seggére csaptam papuccsal ha kellett mert olyat csinált.

Lassan jön a baba is a családba nem fogjuk elhagyagolni a kutyát. Együtt járunk majd 3 asba vagy 4esbe sétálni szóval akkor is marad a Család tagja nem fogom kirakni a lakásból sem most is bent lehet este. Védelmet nyújt nekem. Arra szerettem volna kitérni hogy az hogy következetesen nevelem és nem hagyom békén attól nem lesz hülye vad vagy agresszív. Amúgy nagyon erős az akarata törekszik a falkavezérségre.

Ha megszidom ( néha kell ) Akkor minig meghúzza magát lapul...

Miből tudom hogy ki a falkavezér?

Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 27. 04:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha mindenben engedelmeskedik neked, akkor te vagy a falkavezér. A rotink , igazából apámé volt, nos a kajáját is simán ott hagyta, ha rá szólt, hogy várjon.

Ám, ennek ellenére, időként próbált nem engedelmeskedni, a kutyák időnként próbálkoznak, hogy még mindig a gazda-e a falkavezér.


Van sok trükk, különféle kutyás könyvekben , műsorokban ezt mind jól leírják, mit kell tenni, hogy az ember mindig éreztesse a vezérséget.


Az nagyon helyes, ha nem teszitek ki a lakásból, a kisbaba megszületése után, ellenkező esetben féltékeny lenne a ,,jövevényre" , és persze sokat kell vele törődni, nem szabad okot adni ,hogy a kutya féltékeny legyen. (és persze sosem egyedül hagyni kisgyerekkel. Ebből csak baj lehet!)


Ja, és miért ülve egymagasággban a kutyával adsz utasítást? Add állva, a kutya fölé magasodva, magabiztosan, ahogy egy falkavezérhez illik.

2010. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

néha úgy hozza a szituáció mikor bedugja a fejét a szobába ahova Ő nem jöhet be és én ülök akkor amíg nem állok fel vagy nem erélyesebb a hangom nem csinálja meg.

de amikor lapul úgy sajnálom..

2010. jún. 27. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!