Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dalmaták tényleg nehezen...

A dalmaták tényleg nehezen taníthatóak?

Figyelt kérdés

Légyszíves olyanok írjanak, akik ismernek dalmatákat, ne adj Isten van velük tapasztalatuk, mert ez az "azt írták neten, hogy..." meg "minden csak a neveléstől függ" sablonszövegek NEM hasznosak.


Szóval, szeretnék nyáron a mostani kutyám mellé egy dalmit venni, tenyésztőtől. Viszont elkezdett pár kutyás ismerősöm lebeszélni, hogy ne vegyek, mert csalódni fogok, ugyanis nehezen taníthatóak és nem az eszükért szeretik őket.

A mostani kutyám kifejezetten intelligens, minden sportban megállja a helyét (agility, dog-dancing/DD, BH, bikejöring, canicross)

és ezek közül párat szeretnék a dalmatával is csinálni.

Főbb irány a DD lenne, amihez ugye kell a könnyű taníthatóság. Illetve alap szinten a BH, azaz engedelmességi munka felé is mennék, mert az nekem nagyon bejön. Szóval szerintetek lehet ezeket egy dalmatával teljesíteni?


2018. dec. 4. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csalódni biztosan nem fogsz, mert nagy arcok :)

De makacsak, nagyon energikusak, önálló elképzelésük van a világról. Szóval nem egyszer fogod majd a fejed, vágod fel az ered és szidod az anyját egyszerre. :D

Ismerősömnek dalmatája van. Hát, amit össze nem szenvedett vele.. végül is most 3 éves a kutya és hallgat rá, sok trükköt tud, állandÓan pörög. Most se könnyű, de ha egyszer "betöröd" utána viszonylag egyenesebb út vezet

2018. dec. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dalmatám van, 4 éves lesz nemsokára. Engem is nagyon sokan le akartak beszélni róla, de borzasztó makacs tudok lenni, ha egyszer valamit elhatároztam. Na a kutyám is pont ilyen. Nagyon intelligens, 4 hónaposan tudta hogy kell kinyitni kilinccsel az ajtót, pedig senki nem tanította neki. Jártam vele kutyasuliba, nagyon szépen tud mindent, ha éppen van kedve hozzá :D Szerencsére igazi zabagép, ezért nagyon könnyű jutalomfalattal motiválni. Amíg fel nem nőtt, nagyon sokszor téptem a hajam az akcióitól, de megérte.
2018. dec. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A dalmaták intelligensek, maximum azért lehetnek nehezen taníthatóak, mert makacsak, öntörvényűek tudnak lenni. Amelkyiket én ismertem közelről, az mind zabagép volt, tehát kajával jól motiválhatóak voltak. Következetességgel, nem elkényeztetve, főleg mivel tanítási tapasztalatod is van, egyáltalán nem elérhetetlen álom velük a sportkutyázás. Rengeteg dalmata agilityzik például, csak keress rá a neten.
2018. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A dalmaták nagyon okosak, lehet nekik trükköket tanítani, szeretnek tanulni, egy bizonyos pontig. A nehezen taníthatóságuk inkább abban gyökerezik, hogy nagyon mozgékonyak, aktívak, pörgősek. Náluk nem lehet azt csinálni, hogy na most mennyünk gyakorolni. Nem. Előtte labdázz vele, és futtasd le 15-20 percig aztán jöhet az agymunka, ha a fölös energiákat levezette már képes koncentrálni, de ők hajlamosak a makacskodásra is, így több türelem és idő kell hozzá, de ha ez megvan nagyon sokoldalúak tudnak lenni.
2018. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a dog dancing a fő irány én mindenképpen lebeszélnélek. Nem mondom,hogy lehetetlen vannak videók, ahol bebizonyosodik,hogy még egy bullmasztiffot is rá lehet venni ilyesmire, de szerintem felesleges stressz.

Én 2 dalmatát ismerek személyesen és mindegyik igazi elefánt a porcelán boltban típus. Kajlák,öntörvényűek,makacsak és ami igazán nehézzé teszi a nevelésüket hogy nincs bennük semmi megfelelési kényszer. Borszasztó mozgékonyak, vehemensek. Enellett persze nagyon jófejek, kifejezetten sokat lehet nevetni a bolondságaikon,már akinek megfelelő ehhez a humorérzéke. A kajára mindegyik úgy megy,mintha az éhhalál szélén állna. Ez feladatra motiválásnál nagy előny, viszont egyéb helyzetekben nagyon megnehezíti velük az életet.pl. kuka kifosztása,hűtő kifosztása,minden felzabálása a földről sétán,kajakunyerálás, kajalopás emberek kezéből vagy akár már a szájából...

2018. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, így már azért tisztábban látok.


Úgy döntöttem, hogy még egy ideig maradunk duóban a már meglévő kutyámmal és pár év múlva visszatérek a témára, akkor már hátha bennem is jobban körvonalazódik, hogy mit is szeretnék pontosan.


Mindenesetre nem vetettem el a dalmata projektet teljesen :D

2018. dec. 7. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!