Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat, ha...

Mivel etessem a kutyámat, ha minden táptól lágy a széklete?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy az összeset, de nagyon sokat kipóbáltunk már. Prémium tápokról beszélek persze. Jelenleg 3 hónapja N&D tápot kap ebből halasat, illetve vaddisznósat. Platinum sem vált be.

Most az N&Dtől már egy fokkal könnyebb összeszedni utána, de még mindig nem az igazi. Ez gond lehet? Kistestű 6 éves keverék kutya. Váltogassam tovább? A másik kutyámnál teljesen bevállt, neki biztosan marad ez a táp.

Barfozni nem szeretnék. Illetve voltunk vizsgálaton, vérvételen, ott minden rendben volt (4 hónapja)


2018. dec. 5. 13:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
Több szárazat neki!
2018. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Milyen fehérje-zsír arányúakat kap?
2018. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálgasd tovább. Én is végigpróbáltam az összeset, nekem végül a Josera vált be.
2018. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Válassz valami kevésbé prémium tápot. Álltalában a magas fehérje/zsírtartalom szokott lágy székletet okozni. Némi gabona tartalom a hús kárára, pl rizs sokat segít a helyzeten.
2018. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy túl magas a fehérje vagy a zsír neki, ami a premium tapokban van.
2018. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam, végül nálam a wolf vált be. Hónapok óta egyenletes, normál a kutyák széklete. Sokat kipróbáltam, még megtaláltam. A te kutyádnak mi lenne jó, azt nem tudom.
2018. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekünk a Royal Canin Veterinary Diet - Sensitive Control táp vált be a lágy széklet ellen (mi is nagyon sokat kipróbáltunk előtte, ráadásul a miénk ételallergiás is és az összetevőket is figyelnünk kell)

[link]

2018. dec. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

#4

Kedves 4-es, a rizs a kutyákat - ellentétben az emberrel - nagyon is meghajtja. Én sem akartam elhinni, amikor a közel 200ezres gátsérv műtét után az európai hírű állatsebész azt mondta, hogy rizzsel etessem a kutyát, mert attól lágy/híg lesz a széklete. El is mondta, hogy miért, de nem maradt meg a fejemben, túl zaklatott voltam.

Természetesen a gyakorlatban be is bizonyosodott, hogy tudta mit beszél.

2018. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező

Nem a feltett kérdésedre válaszolok, de szeretnék segíteni!

Amikor viszem a kutyát sétálni, fel vagyok szerelkezve újságpapírokkal és amikor látom, hogy forog és leguggol, mert kakílni fog, azonnal odateszem az újságot és arra pottyan a produktum. Akármilyen állapotú, csak a 4 sarkát összefogva fel lehet emelni, nem kell bűvészkedni a kakával. Ha így csinálod, akkor nem gond, ha kicsit lágyabb, ameddig a kutya egészséges.

2018. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%
#7. komolyan drágább tápot veszel a kutyádnak, mint saját magadnak?
2018. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!