Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan nekem kéne...

Most komolyan nekem kéne hagynom, hogy nyúzza a kutyámat? Hogyan lehetne a kutyának a legjobb?

Figyelt kérdés

A nővérem és a gyereke most egy hétre ide költöztek hozzánk, (a nővérem 26,én 17, a gyerek 3 éves) és van egy 7 éves mentett kiskutyám. Egy hétig itt lesznek, mert a házukban most éppen nem jó a kazán, így nálunk lesznek, míg megjavítják, ami persze egyáltalán nem baj. De. A kiskutyám nem szokta meg, hogy egy gyerek van mellette és retteg tőle, mert a kislány nagyon hirtelen mozdul felé és hangos. Abszolút nem bántja a kutyát, de mivel kisgyerek, ezért nem érti, hogy lassabban kéne hozzá közelednie.

Ma vannak itt reggel óta de a kutya már remeg és látom rajta, hogy nagyon zavarja a kisgyerek, ezért behoztam a szobámba és velem van, nem a gyerek közelében. De most mindenki kiakadt rám, hogy majd megszokja a kisgyereket, meg hogy semmi baja nem lesz attól, ha kicsit "edződik". Én viszont nem így gondolom, nem akarom felesleges stressznek kitenni.

Ti erről mit gondoltok? Túl reagálom?

(Lehet, hogy rossz kategória, nem tudtam, hogy ide vagy a családi kapcsolatokba tegyem-e, de szerintem itt szakszerűbb választ kapok, hogy mi lenne a kutyusnak a legjobb)

Köszönöm a válaszokat előre is, bocsánat, hogy ilyen hosszú lett



2018. nov. 8. 18:21
 1/9 anonim válasza:
100%

Ha a kutya folyamatos stressz alatt van, az nem tesz jót neki, főleg, hogy esetlegesen utánakap a kisgyereknek önvédelemből.


Fontos, hogy valóban le van-e stresszelve a kutya vagy csak te látod úgy? Ezt persze csak te tudod pontosan. :)


Abból nem lesz baj, ha bezárod magadhoz a kutyát, annyi biztos. Én sem engedtem a kutyámat olyan emberhez, akitől a kutyám félt vagy aki félt a kutyáktól. Nem jó a stressz egyik félnek sem.


Nem minden kutyafajta gyerekbarát.

2018. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb félni, mint megijedni én azt vallom.

Ha a kutyád láthatóan zavarja a kicsi és fokozatosan sem lehet összeszoktatni, akkor tényleg jobb, ha el van zárva.

Ahogy az első is írta, a kutya akár félelmében meg is kaphatja a kicsit.

Ezt mondd meg a családodnak és ha nem értik kérdezz vissza, hogy vállalják e a kutya és helyetted a felelősséget, ha netán tényleg odakapna a kutty.

2018. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fél tőle, abban teljesen biztos vagyok, hiszen ismerem. Bár tényleg szeretni próbálja a kislány, de a kutya nem érti és fél tőle, mert a gyerek hirtelen mozdulatokat tesz.

Akkor jól gondolom, köszönöm szépen

2018. nov. 8. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen a gyerek közelében a kutya, mert ha megunja a dolgot, harapni fog. (Hozzateszem jogosan)
2018. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Egy 3 éves gyerekre miért nem lehet rászólni, hogy ne tegyen "hirtelen mozdulatokat"? Ezt marhára nem értem...
2018. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Azért, mert nem közvetlen a kutya felé tesz hirtelen mozdulatokat, csak ahogy játszik és futkos, azt meg nem tilthatom meg neki, hogy ne játsszon :)

Nem a gyerekkel van a baj, tündéri kislány, csak ezzel a szituációval

2018. nov. 8. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Tartsd magad mellett, mert ha megunja, akkor kifog támadni, odafog a gyereknek csattogni, aztán meg majd elindul a boszorkányüldözés a kutyád felé... Mond meg nekik, hogy fordítva is ezt gondolnák? Ha a gyerek félne a kutyától akkor ráerőszakolnák, hogy edződjön a gyerek? Nyilván nem. Fordítva se várják el.
2018. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosítsd a családban, hogy a kutyánál bizony létezik és nem is ritka a félelmi agresszió. Ha megértik,hogy a kutya nem csak annyit fog tenni,hogy ijedtrn elfut, hanem támadhat,haraphat is, akkor ők is komolyabban fogják venni a dolgot. Te vagy a kutya gazdája ,Te érted a jelzéseit, ne hagyd magadat befolyásolni, tedd azt amire szerinted szüksége van a kutyának.

Lehet kicsit oldani a kutyát. Érjék jo élmények a gyerkőc közelében. Pl. egy szobában de még olyan távolságban,ahol nem ijedt kapjon jutifalatot,játékot, labdát... olyan dolgokat ,akiket szeret és lekötik a figyelmét.

2018. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a segítséget
2018. nov. 9. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!