Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság javíthatósága?...

Szobatisztaság javíthatósága? Képtelen vagyok megérteni a kutyámat.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hónapja örökbefogadtam egy csivavát, aki félig-meddig szobatiszta.

Pelenkára jár ki,legalábbis pisilni nagyjából mindig.

Na de a nagydolgot képtelen ott csinálni, hanem mellé kakil a padlóra egy fél méterrel a fürdőszobán belül.

Vagy ha nyitva van a konyha, akkor simán elsétál oda arra a szőnyegre.

Hiába volt kérve, szidva bármi, nem segített.


Hogy tudnám megtanítani, hogy a nagydolgot is a "helyére" végezze és ne a padlóra mellé?



2018. dec. 3. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Miért nem sétáltatod?? Nem pelenkára kell szaratni, hugyoztatni!!
2018. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
🙄 OMG. Egy pelenkát terítettél le neki? Ezt ki mondta neked, hogy így kell? Napi 2x leviszed és megkakiltatod, de ha arra nincs időd, akkor veszel neki egy alomtálcát és raksz bele macskaalmot (az ilyen kistestű kutyáknak ez is jó).
2018. dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

A kutya nem macska, hogy alomra járjon!

Ha már kutyát taetasz, vedd a fáradságot, és vidd sétálni.

2018. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kutyák nem alomra, hanem pelenkára járnak.

Hagy ne kelljen magyarázkodnom miért csinálom így.

A pontos választ még mindig keresem.


Eddig 3 évig is pont ugyanúgy járt wc-re. Nem ez a kérdés.

Sétálunk mi eleget.

2018. dec. 3. 11:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lakásban végzi a dolgát akkor nem szobatiszta. Vidd ki rendszeresen (napi 3x-4x) és nem bentre végzi majd a dolgát. Hiába van hideg, vegyél neki kisruhát és jól fogja magát érezni séta közben.
2018. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Félig meddig szobatiszta a pelenkás módszerrel? Hát akkor ez nem vált be, marad a sétáltatás és azzal 100% szobatiszta lesz. Vagy pucolhatod a kutyakakit a padlóról. Én a helyedben inkább sétáltatnék..
2018. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem használunk pelenkát. A kutyának a pelenka és a szőnyeg között nincs különbség. Azzal lehet próbálkozni, hogy amikor a konyhában akarja végezni a dolgát tiltod, felkapod és átviszed a fürdőbe. De ha már pisis a pelenka akkor mellé fog szarni, ezzel max annyit tudsz csinálni, hogy sűrűn cserélgeted. De pelenkával sosem lesz teljesen szobatiszta mert azt tanítod meg neki, hogy elvégezheti bent a lakásban. Neki mind1, hogy szőnyeg, pelenka vagy járólap mindegyik bentvan.

Ha aztakarod, hogy szobatiszta legyen akkor arra szoktasd rá, hogy kint végezze el a dolgát. Panel kutyát 3x kell sétáltatni naponta, ha ez nemtetszik akkor takaríts.

2018. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázkodnod miért csinálod így, a te lakásod, te szagolod és takarítod naponta a pisit, kakit a kutyád után. Csak lásd az összefüggést, ha nem neveled szobatisztaságra, vagyis hogy KINT, fűre végezze a dolgát, akkor ez élete végéig így marad.
2018. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Összezavarod szegényt. Így sosem lesz szobatiszta.

Ugyanis a pelenka azt jelenti a kutya számára, hogy bent is el szabad végeznie a dolgát. Úgyhogy nem fogja megérteni soha, hogy miért ne szabadna a szőnyegre kakilni.


A csivi is csak egy kutya, őt is ugyanúgy sétáltatni kell mint a nagyobb társait. A séta való arra, hogy elvégezze a dolgát, nem a lakás. Úgyhogy el kell döntened, mit szeretnél.

De a jelenlegi helyzetben sosem fogod elérni, hogy "a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon".

Úgyhogy vagy átszoktatod a kinti ürítésre/pisilésre, vagy takarítasz.

Ahogy már előttem is írta valaki, amelyik kutya bent végzi a dolgát, az nem szobatiszta. Úgyhogy kár is ezt a fogalmat használnod, nálatok nem javítani kell a "szobatisztaságot", hanem kialakítani, a 0-ról indulva.

Száz szónak is egy a vége, tehát kutyának a pelenka legalább akkora hülyeség, mint az alom lenne.

2018. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a pelenka csak addig jó, míg pici a kutya, és gyakran pisil, és míg szokatod. De később már nem jó, mert a pelenkával azt mutatod meg neki, lehet bent is pisilni.

Le kell vinned naponta inkább 4-szer is, és megtanulja.Nem szabad szidni, bántani.

Nekem 2 nagy kutyám kinti kutya már évek óta.

Most az egyiket műteni kellett, pont a nagy hideg amikor jött.Igaz hogy kint jó meleg helyük van, de a műtét után hogy lássam hogy van, hogy mellettem legyen, behoztam mindkettőt.

Soha nem voltak szobatiszták.

Mégis rögtön értették, hogy azért viszem őket ki naponta 4-szer az udvarra, hogy pisiljenek.

Már bent vannak 6.napja, de egyszer sem pisiltek, kakáltak be.Munka miatt csak 4-szer tudom kivinni őket.

2018. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!