Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám miatt maradjunk ebben...

Kutyám miatt maradjunk ebben a lakásban, vagy mi legyen? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Eléggé komplex dolog, megpróbálok minden részletet leírni, ami fontos lehet.


Szóval van egy kutyám, akit mindennél jobban imádok, nagytestű keverék. De a történet szempontjából nem fotnos, hogy milyen a kutya. A lényeg hogy számomra egy "szőrös gyerek".


Albérletben élek a párommal, kutyánkkal, meg egy másik párral (az érdekesség benne, hogy én, a párom, és a másik pár fiú tagja munkatársak vagyunk :) ) és a munkahelyünk 5 percnyire van tőlünk. Én költöztem ide először, majd a párom, utána a másik pár. Így élünk egy éve már. Az albi egyébként egy ismerősöm ismerőseé, szóval elég olcsón béreljük, 70 000 + rezsi (össz kb 110-120 000), az ugye kétfelé osztva csak kb 60 000 ft egy hónapban nekünk. A lakás egyébként nagy, 75 m2, 1 nagyszoba (amiben mi vagyunk) és két fél szoba (az egyik félszobában lakik a másik pár, a másik félszoba pedig amolyan raktár-szerűség, ott vannak a cuccok, ott terigetünk pl).

Úgy összeségében nagyob jól elvagyunk így, szeretjük egymsát, jó a kapcsolatunk egymással mind a négyünknek.


Viszont. A másik pár hamarosan el fog költözni. És mi nem tudjuk hogy mi legyen. és itt jön a képbe a kutyám.


1 verzió: maradunk kettesben ebben az albiban párommal, viszont akkor 60 000 ft-tal több lesz a költségünk (így sem keresünk sajnos sokat). Viszont a munkahely 5 percnyire van ugye, a környék nagyon jó


2 verzió: a páromnak van egy lakása, ami jelenleg üresen áll. Felmerül a kérdés hogy miért nem költöztünk eddig is oda? Nos, 1, mert az egy pici 30 m2-es kis lakás, alig férnénk el benne, főleg a nagytestű kutyánkkal. És 2, az kb fél órára van munkahelyünktől, és a kutyának nem lenne jó, ha hétköznap plusz 1 órával többet lenne egyedül.


3 verzió: megpróbáljuk kiadni az üres lakást, hogy legyen plusz pénz, maradunk az albiban


4 verzió: új lakótársakat keresünk magunk mellé


5 verzió: eladjuk az üresen álló lakást, és a pénzből veszünk egyet, ami közelebb van a munkahelyhez és oda költözünk.


Ha van esetleg ötletetek, szívesen meghallgatom őket!


2018. dec. 7. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Első körben kiadnám a lakásotokat, és ha találtok másik szimpatikus lakótársat, beköltözhetne, de nem mindenáron. Függetlenül a kutyától írom.
2018. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mint volt ingatlanos mondom, hogy a 3. a nyerő!


Ezt írtad: "3 verzió: megpróbáljuk kiadni az üres lakást, hogy legyen plusz pénz, maradunk az albiban"


Ha úgy adódik, ide még mindig tudtok felvenni 1 másik lakótársat, és megmarad a másik lakás is! Ennyi!

2018. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is a 3. verzióval próbálkoznék.
2018. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Harmadik. Ha hatvanért meghirdetitek kb. öt perc alatt elfog kelni egy albérletes csoportban. Ha többért adjátok akkor meg még plusz bevételetek is van. Plussz közben meghirdethetitek, hogy kiadó egy főnek, vagy kettőnek szoba a ti albitokban.
2018. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Valóban a 3. Verzió tűnik a leghelyènvalóbbnak, csak azzal kettő gond van: azt a lakást muszáj lenne felújítani kiadás előtt, mert olyan àllapotban van.

2 elég sok cucc van ott amit nem biztos hogy át tudnánk hozni az albiba. Na meg párom sem nagyon hajlik a kiadásra sajnos.

2018. dec. 7. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem laktok a sajátban. Mikor Pesten laktam, 2 óràt utaztam egy nap. Vidéki nagyvárosban lakok, sosem dolgoztam félóra távolságnàl közelebb. A kutyát értem, de nem fizetnék albérletért, ha lenne sajátom. Esetleg nem örökké laknátok a garzonban, hanem az albérleti díj helyett gyűjtenétek, félretennétek nagyobb lakásra?
2018. dec. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!