Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibírná egy kaukázusi a lakásban?

Kibírná egy kaukázusi a lakásban?

Figyelt kérdés
Sajnos válunk a férjemmel és van egy kaukázusink, vagyis hogy pontosabb legyek nekem van, az én kutyám. Miután eladjuk a közös házat nem lesz annyi pénz, hogy abból kertesbe menjek, így muszáj lesz egy nagyon maximum 40-50nm-es lakásba költöznöm. A kutyától semmi pénzért nem válnék meg, imádjuk egymást. Hozzá tudna szokni ez a fajta a lakáshoz? 3 éves, eddig kertben élt, de szabad bejárása volt a házba, bár ritkán jött be.

2018. nov. 22. 09:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
87%

Hozzá tud, ha megfelelően sétáltatva van. Láttam én már lakásban kaukázusit, bár nyilván egy ekkora kutyánál nem ez a tipikus.

Arra számíts, hogy kezdetben lehet nyugtalan, amiért nem mehet ki akkor, amikor akar, esetleg a szobatisztasággal is lehetnek gondok.

2018. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
54%
Persze. Ismerősöm goldent tart panelba. Lehet hogy az elején egy két baleset becsúszik ha nem szokta meg hogy tartogassa a pisit de megszokná. Persze le kell vinni sétalni de szerintem nem.lesz gond. Az én kutyám is kinti de tuti biztos nem mozog többet az udvarba mint egy másik a.lakásba.
2018. nov. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Oh ez jó hír köszönöm :) Természetesen rendesen setaltatnam, így hogy kert van napi egy nagy séta van, ezt megtartanám plusz kettő-három egészségügyi sétával együtt.
2018. nov. 22. 09:31
 4/61 A kérdező kommentje:
Az aggodalmam nem is a mozgás miatt van, hanem amiatt, hogy ez a fajta területőrzésre (meg nyilván nyájőrzésre) lett kitenyésztve. Tartok tőle, hogy depressziós lenne ha nem tudná szemlélni az utcát és őrizni a kertet.
2018. nov. 22. 09:33
 5/61 anonim ***** válasza:
90%

Ha így alakult, annyit megtennék az érdekében:

- mindenképpen legyen erkély, ahova napközben kiülhet

- lehetőleg konvektoros és ne távfűtéses lakásba költözz, és akkor valahol tudsz kb. olyan napi hőmérsékletet csinálni, ahol ő is jobban érzi magát, tekintve a vastag bundáját.

Azért is kellene az erkély, hogy kiszellőztesse magát naponta, és persze ott még jól el tudna bámészkodni is. :))

2018. nov. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is kaum van. Eleinte alig tudtam beimádkozni a házba. Mostmár forditva van ;)
2018. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim válasza:
29%

én laktam panelban, most már 2 éve kertesben.


az én személyes véleményem az hogy kutyát panelban tartani állatkázás,

még a mopsz ami nem épp sokat mozog, az is képes megzavarodni a panelban a mozgáshiány miatt,


arról nem is beszélve hogy anno a felső-szomszédunknak volt egy nagytestű kutyája, még az hogy néha ugatott ki is lehetett bírni nehezen,

de ahogy lépkedett vagy épp lefeküdt egy nagy dobbanás kíséretében akár az éjszaka közepén az már túlzás volt, sokszor riadtunk fel rá, nem biztos hogy a környezeted tolerálni fogja, és főleg a falszomszédok vagy alsó szomszéd, a kaukázusi meg főleg jóval nagyobb mint a mi szomszédunké volt.


Szó mi szó, bár lehet nem ezt a választ vártad de szerntem ne erőltess be egy ekkora állatot egy pici lakásba, ez a kutya és a szomszédok érdeke is.

2018. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
72%
#7 "szerintem ne erőltess be egy ekkora állatot a lakásba", nem zavar, hogy a hölgy világosan leírta, hogy semmi pénzért nem válna meg a kutyájátol? Egyébként én masztiffot tartok panelban, nem lesz ezzel semmi gond kérdező!
2018. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Utolsó és akkor szerinted mi lenne a jó megoldás?? Te a helyemben túladnál a kutyan? Mert én az életem árán is ragaszkodom hozzá, de ahogy elnézem az ingatlanárakat a kertest nem fogom tudni megfizetni...
2018. nov. 22. 10:14
 10/61 anonim ***** válasza:
72%
Egyik ismerősöm (szintén válás miatt) kuvasszal költözött panelba. A kutya jól érezte magát, hamar megszokta.
2018. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!