Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktattátok le a kiskuty...

Hogy szoktattátok le a kiskutyátokat a harapdálásról?

Figyelt kérdés

Egy hete van nálam. Amikor játszani próbálok vele mindig "rámtámad"(birkózna). A labdázást nem nagyon szereti, inkább a kötélhúzást de utána mindig jönne újra kézre-lábra. Eleinte a nyakán a szőrt húztam amíg abba nem hagyta (nem úgy hogy fájjon neki) utána nyüszögtem de már az se zökkenti ki. Mostanában ott hagyom, nem próbálok vele tovább játszani.


Egyébként okos kutya, könnyen megtanulta az első alapparancsokat, hogy lent kell pisilni de ha nem bírja akkor is egy adott helyre. De ezzel kapcsolatba kifogytam az ötletekből.


2018. dec. 9. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gumicsont, rágcsálnivaló játékok. Gondolom tudod hogy amíg egy kiskutyának nő a fogazata addig ösztönszerűen harapdál és rágcsál amit lát?
2018. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van gumicsontja is, puha szivacs rágókája is de ezek mellett is inkább kezet akar rágcsálni. Csak nem akarom, hogy véletlenül rossz viselkedés mintát rögzítsek azért kérdeztem, hogyan viselkedjek. Nem azt, hogy ez normális-e....
2018. dec. 9. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nekünk is sok problémánk volt. A mi kölykünk olyan brutál mód harapott, hogy elképzelhetetlen volt vele a játék vagy a simogatás.


Nálunk legjobban a figyelmenkívül hagyás jött be. Durva volt? Akkor angolosan távoztam a szobából, felültem az ágyra, mert oda nem tudott utánam jönni és ott olvastam vagy telefonoztam, amíg le nem nyugodott. Aztán elővettem egy játékot és azzal játszottunk.

Hát nem mondom, hogy gyorsan hozott eredményt, mert akkor hazudnék.

Olyan 6 hónapos kora körül kialakult benne a gátolt harapás, azóta lehet vele birkózni, bármit játszani, mert bár ráharap a kezemre, de nagyon finoman, nem fáj.


Kölyöknél ez a harapás nehezen orvosolható, ezt legjobban az idő oldja meg, ahogy komolyodik, viszont addig is erősíteni kell benne, hogy ez helytelen viselkedés, erre jó a távozásos megoldás.

2018. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Drasztikusabb megoldás: összeszorítod a pofáját ilyenkor, hogy megérezze (ha kicsit ráharap a saját szájára, az sem baj), és dühösen rámordulsz.
2018. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
A sajátunkat az előttem is írt figyelmen kívül hagyással. Harap, rászólok hogy nem szabad, ha mégis harap felálltam és bementem a házba. Ha lenyugodott, kimentem újra és játszottunk tovább. Mostanában egy kis mali mixet sétáltatok, brutál mód harap, simogatni sem lehet mert egyből odakap. Őt muszáj volt párszor meggrabancozni vagy ráfogni a szájára. Utána már nála is működött a nem szabad és már a "kérem" = ideadja a játékot is alakul.
2018. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!