Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtörtént a baj, hogyan tovább?

Megtörtént a baj, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos labrador kutyánk. kb. 1 hete kezdett el tüzelni. Hívtuk is az állatorvost, mert azt mondta, hogy a tüzelés után lehet ivartalanítani, mert az a legmegfelelőbb időpont. Mondta, hogy általában 2-3 hét a tüzelési időszak, addig nagyon vigyázzunk rá. Ma reggel nagy nyüszítésre mentem ki, a szomszéd kutyája átkapart a kerítés alatt, bement a kennelbe a mi kutyánkhoz, és úgy találtam őket hogy össze voltak, már ragadva. Holnap hívom az állatorvost, hogy mit lehetne tenni, kiskutyákat nem szeretnénk. Mik a lehetőségek?
2018. dec. 9. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Minnél hamarabb ivartaníttatni kell, holnap kérjetek időpontot.
2018. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%
Minél hamarabbi ivartalanítás. Ilyenkor vérzékeny a kutya, így jellemzően leghamarabb pár hét múlva lenne a legjobb. Emellett a kerítést csináljátok meg, a szomszéddal pedig beszélj, hogy oldja meg, hogy a kutyája ne tudjon szökni.
2018. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Létezik másik állatorvos is, minnél előbb pakolja ki a kutyát és kész.

Pont, hogy még tüzelés előtt kell az ivartalanításra sor kerüljön...de persze még most sem késő!


A szomszéddal pedig közösen hozzátok állatbiztos állapotba a kerítést!

2018. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell akkora pánikba esni, tüzel még a kutya és az alatt nem szoktak ivartalanítani, mert nagyobb a kockázat. Lezajlik a tüzelés kb két hét múlva, és ha vemhes is, úgy is lehet ivartalanítani. Nem lesz ezzel semmi probléma.
2018. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
A vemhesség félidejében (kb. 3-4 hét múlva) a legjobb ebben az esetben ivartalanítani, beszéld meg az állatorvossal az időpontot.
2018. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Én is az utolsóval értek egyet.

Tüzelés után a legjobb időpont az ivartalanításra, nem most. A vemhesség bő két hónap, az ivartalanítás meg elvégezhető vemhesen is. Nem lesz baj!

2018. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztató hozzászólásokat. Egész nap ez járt a fejemben, Én azt hittem, hogy ha már kiderül hogy vemhes a kutya, akkor nem lehet ivartalanítani, csak miután megszülettek a kiskutyák. Így megnyugodtam mert amúgy is szerettük volna ivartalaníttatni.
2018. dec. 9. 15:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, simán ivartalanítanak vemhesen is.
2018. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként a kennelbe hogy tudott bejutni a szomszéd kutya?
2018. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bemászott. Mert a kennelnek nincs teteje, csak 4 oldala. 160 cm magas.
2018. dec. 9. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!