Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtörtént-e már valakivel,...

Megtörtént-e már valakivel, hogy szülés előtt 3 héttel a baba megállt a fejlődésben, azaz a súlya nem gyarapodott, a csontjai nem nőttek tovább és az Uh mindent normálisnak mutatott?

Figyelt kérdés
Az orvos nyugtat, de én halálra aggódom magam így 5 nappal a szülés várható időontja előtt...Éberenm figyelem, hogy egyáltalán mozog-e, él e még.Elsősorban olyanok válaszát várom, akik jártak már "hasonló cipőben"
2009. okt. 3. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megszületett, 2.5 héttel hamarabb, akkor derült ki, hogy a méhlepény alig dolgozik egy ideje. A baba makkegészséges, csak kicsi volt, mára bőven behozta. Minden hülye vizsgálaton voltam és nem mondták, nem nézték meg rendesen... ne aggódj!Minden rendben lesz. Írd majd meg, hogy vagytok!
2009. okt. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A terhesség vége felé egész kicsi a hely a babának, ezért nem valószínű, hogy lehetne figyelni a hatalmas fejlődési ugrásokat. Feje beékelődik, még jobban összehúzza magát, max. zsírréteget szed még magára. A tömeget amúgy is saccolják,tehát egyáltalán nem bizos, hogy nem hízott egy kicsit . A babák mozgása meg általában lelassul ilyenkor, főleg a fent említett okok miatt.Szóval ez egy nagy hadova!

2009. okt. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

először is: NE rémüldözz!!!

Biztosan minden rendben van a babáddal - de azért leírom a mi esetünket is, végül is jó a vége, de én is halálra aggódtam magam eleinte.


A 34+5. heti Uh-n mindent teljesen rendben találtak, babát kb 3300 grammra becsülték és 50 centire, a lepényt I fokban érettre, áramlás okés.

Pont a betöltött 37. héten született meg:

2370 gramm és 49 cm.

"hirtelen " elöregedett a lepény, egy nagy meszes darab cucc volt az egész, talán napok/hetek? óta alig kapott tápanyagot. Ez ezért elég hihetetlen, valszeg a lepény érettségét nézték félre korábban.


Nagyon megijedtem, minden csontja kiállt, a bordáit/csigolyáit meg lehetett számolni, a szegycsontja szúrt, a lapockái kibökték a ruhát...

Viszont élénk volt és meglepően agilis (10/10 es Agparja volt): pl 3 naposan átfordította fejét hasonfekvésben és azóta is mindent picit hamarabb csinált, mint az átlag.

Az első 3 hónapban másfél óránként szopott, és be is hozta a súlybeli lemaradását teljesen.


Szal tudta ő, hogy jobb lesz idekint: annyit ehetett ami csak belefért :)

Most 1 éves: 9 kiló és 77 cm. Nagyon arányos, szép baba, inkább izmos, mint husis :D


ne aggódj, veletek is minden rendben lesz!

Könnyű szülést és boldog-boldog babázást kívánok :D

2009. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia.én pont úgyan igy vagyok.09-11-én voltam uh akkor azt mondták hogy nagyon nagy baba 2896gramm és a méretei alapján36-6hetes de én tudtam már a terhességem elején hogy elvagyok számolva 2héttel.most megint mennem kellet uh-ra 09-28-n most azt mondák hogy a baba 2-hét alatt semmit nem fejlödött mert 39-hetesnek kellene lennem de a méretei alapján csak 37-hetes gondolod én is mit éreztem úgy bögtem mint egy hülye,elsö babám és féltem nagyon.ezután elkültek a kórházba ctg-re meg uh-ra ott minden rendben volt a kórházban a nő kiszámolta az uh papirjaim alapján hogy a baba kisebb 2héttel mint amit a korong szerint számolnak.jövöhét kedden kell mennem uh-ra és akkor kiderül nöt -e már valamit mert ha nem akkor már lassan 4-hete nem nöt és az már szerintem gáz hiába mondják hoghy ne aggodjak.gondolom te is igy vagy és csak reménykedem hogy nincs semmi baj.ja és én korong szerint mára vagyokki irva de semmit nem érzek nem bánnám már ha megszületne.mindenjót kivánok.szia
2009. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöma válaszokat, most jövök a kórházból.Egy újabb orvos szakvéleményét kikértem és ő is annyit mond, hogy ne aggódjak, minden rendben van/lesz, csak legyek türelmes, a baba súlya miatt se aggódjak.Állítólag a lepényemből tud táplálkozni nem meszes, szóval nem indokolt, hogy befektessenek és megindítsák a szülést. Sok pihenést javasoltak és hogy ne aggódjak. Úgy látszik szívósak a pici magzatok és az orvosok nem egy ilyen esettel találkoztak már, csak ez ritkább. Nekem 23 nap a lemaradása. Jövő vasárnap már szülnöm kéne. Engem ma megnyugtattak. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek minden jót kívánok!
2009. okt. 3. 17:12
 6/7 A kérdező kommentje:

A babám 2780 grammal született, 56 cm-rel a feje kisebb egy picivel, de nagyon csinos kis egészséges pici babám van.

Köszi a válaszokat!

2009. nov. 5. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Ma olvastam először ezt a kérdést, és láttam, hogy tegnap írtál!

Örülök, hogy minden rendben, és nagyon gratulálok! Minden jót Nektek!

2009. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!