Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűzmirigy probléma állhat a...

Bűzmirigy probléma állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mióta megvan a kutyám rendszeresen járunk a bűzmirigyével állatorvoshoz néhány havonta, azonban most az utóbbi időben sűrűbben vannak olyan tünetei, amik a bűzmirigy megtelésénél szoktak jelentkezni. Folyamatosan rágja vakarja, és a földön húzza a fenekét, és amikor elmegyünk dokihoz utána már egy hónappal is előjönnek ezek a tünetek, azonban ilyenkor meg szinte semmi nincs a bűzmirigyében. Állatorvos nem talált semmi olyat ami okozhatja ezt nála, van valakinek hasonló tapasztalata?



2018. dec. 10. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

A legtöbb esetben a kutyák bűtmirigye öntisztuló, ha nem piszkálnak hozzá. Nyilván, ha elkezdik neki nyomkodni ok nélkül, akkor megszűnik ez az öntisztuló képesség, egyre gyorsabban fog megtelni, egyre hamarabb gyullad be és egyre hamarabb okoz problémát.

Nem tudom milyen okból nyomattátjátok neki kiskora óta, de ez a rendszeres hozzápiszkálás eredménye.

2018. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1,5 évesen fogadtuk örökbe, és nem tudom mennyire tisztul magától, de amikor már seggencsúszva közlekedik a kutya meg kitépi a szőrt akkor úgy vélem evidens, hogy nem az öntisztulásra várok.
2018. dec. 10. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván, ebben az esetben más a helyzet, nem tudtam, hogy örökbe fogadott kutya.

Természetesen megtelt bűzmirigyet, ha már tüneteket okoz, ki kell nyomatni.

Az az egészségtelen amikor viszik a panelkutyákat kozmetikushoz havonta és állandóan kinyomatják.


Mit eszik egyébként? Lehet itt a táp is közrejátszhat valamilyen szinten.

2018. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Barfozunk mióta megvan. :) Nem tudom mi lehet, mert féreghajtva is van, meg doki se talált semmit, ellenben gyakran visszatér ez, hogy nem hagyja békén a hátsófelét, és percekig vakarja megállás nélkül ha rájön. De ha kizökkentem ebből akkor teljesen abbahagyja.
2018. dec. 10. 17:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kicsi probléma ez sajnos! Nekünk 2 kutyánk van, (pulik) egyformát esznek, mégis az egyiknek problémás a bűzmirigye.

Egyszer még tályog is lett belőle, magas lázzal, komoly betegség volt.

Gőzöm nincs, hogy egyiknél miért van, amikor a másiknál meg nem. Így megtanultam én kinyomni (nagyon egyszerű) azóta nincs gond!

2018. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 vagyok és hallottam, hogy vannak olyan esetek, hogy az állandóan problémás bűzmirigyeket műtétileg eltávolítják.

De itt írnak is róla:

[link]

2018. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bélérgességnek is ezek a tünetei.

Vagy ételallergia.

2018. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!