Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF etetés - bűzmirígy probléma?

BARF etetés - bűzmirígy probléma?

Figyelt kérdés

BARF rend szerint etetem a kutyám 3 hónapja, és bár soha nem volt bűzmirigy problémánk, jelenleg már 2-ik alkalommal kellett kinyomni, mert kemény volt. (2 hónapon belül)


Ezt tapasztalta már valaki, mert én ennek az ellenkezőjéről olvastam.


Normális válaszokat megköszönöm!



2014. jan. 8. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem hallottam még, h BARFtól vkinek bűzmirigy problémája lett volna.

Mennyi csontosat kap?

2014. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Heti 1-2x kap csirkenyakat, vagy kacsanyakat, de inkább csak 1x.


A múlt héten pl. kapott marharitkacsontot és kacsanyakat is egy héten belül.

2014. jan. 8. 08:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én nem barf-ozok ugyan, de nem mindennap kell csontos húst adni?

én táppal etetek, de heti 1-2szer kap csontot, szerintem így nem lehet baj a bűzmiriggyel.

2014. jan. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor simán lehet, h megvan a gond.

Minden nap kéne, h kapjon csontosat.

A napi kajájának úgy kéne kinéznie, h 30% hús, 40% csontos hús és 30% zöldség/gyümölcs turmixolva.

2014. jan. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem, vagyis sok a színhús és kevés a csont.

Mivel nagyon az elején járok még a témának gondoltam, az arányokkal kel mahinálni.

Remélem ez segíteni fog, mert a túlzott fogkövesedés miatt kezdtem el barfozni és arra ugye elsősorban a csontos husi rágása a legmegfelelőbb.

2014. jan. 8. 08:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi is barfozunk, és ez baromi kevés. Táp mellett elég a heti egy csontos
2014. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Viszont a táppal etetésnek meg ellentmond, ugyanis táppal etettem több mint 3 évig és csontos csak mutatóban kapott igencsak ritkán. Mégsem volt soha probléma a bűzmiriggyel.
2014. jan. 8. 09:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes betartani a szabályokat!

Nem bántásból, de akkor mi alapján kezdtél el BARFozni? Az arányok annyira alapvetőek, h még a magyar oldalakon is fent vannak, holott német és angol oldalak sokkal átfogóbban foglalkoznak a BARF etetéssel.


Még jó, h felmerült ez a kérdésed, ugyanis a kalcium, foszfor arány nagyon kényes téma, ha nem pótolod megfelelő mennyiségű kalciummal (a csontos húsból) a kalciumot, sok lesz a szervezetében a foszfor és a veséjét is hazavághatja hosszú távon!

Szóval javaslom, h ásd bele magad a témába, ha kérdésed van vagy valami nem tiszta, akkor inkább kérdezz!

2014. jan. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most akkor nehogy azt gondold, hogy bélszint kap és semmi mást:)


Ki van neki adagolva a napi 2x-i etetéshez nyúl, borjúhús, máj, cékla-répa darálék, görögszéna ék. és jelenleg kap minera cseppeket is.

A csirke és kacsanyak kis darabonként, külön van neki szintén lefagyasztva.

Tudod 2,85 dkg a kutya és baromi nehéz pontosan kiszámolgatni, hogy miből mennyit, mert a színhúst lemérve fagyasztom, a céklás-répás dolgot szintén, de mivel ilyen pici a csontos hús adása még nem alakul ki kellőképpen, mert ha egy átlag csirkenyakat kap akkor az a vacsora és semmi más, mivel a gyomra sem képes többet befogadni.

2014. jan. 8. 09:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Oks, akkor csak arra figyelj, h minden nap kapjon csontosat, számold ki, h kb. 2 hétre mennyi az adagja mindenből, azt mérd ki és nagyjából oszd el 14 napra őket (ha felnőtt, nyugodtan tarthatsz neki 1 koplaló napot hetente), szóval nagyjából stimmeljenek napi szinten az arányok :)
2014. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!