Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit ér az a tenyész tésre...

Mennyit ér az a tenyész tésre vásárolt kutya amelynek fél évesen sem szállt le a heréje?

Figyelt kérdés

Nővérem vásárolta a kutyust és a tenyésztő azt mondta a 9-hetes kutyára,hogy biztos,hogy le fog szállni a heréje.De nem így lett,emellett fogazata is kusza és színhibás is az egyébként imádott kutyájuk.Illetve valami emésztési gondja van.

Na most 200-ezerért vették szerződéssel és a tesóm felét szeretné vissza kapni.-Ez korrekt?

Mert szerintem ennyit sem ér,hisz se kiállításra sem tenyésztésre nem alkalmas doki szerint sem. Hozzáértők vélemény?



2018. dec. 11. 17:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*tenyésztésre
2018. dec. 11. 17:39
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Olvassa el a szerződést. Csak mert fontos tudnia hogy elvileg mihez kéne tartania magát.

Aztán fogadjon ügyvédet és perlekedjen ahogy akar. Több pénzt el fog szórni, de én is ezt tenném egy kamu tenyésztővel. Plusz lejárató kampány.

2018. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Korrekt lehet. De a szerződésen és a tenyésztő becsületén múlik minden. Még a gyakran bevett szokás az, hogy ilyenkor visszavásárolja a kutyát vagy ad egy második ingyen vagy féláron.
2018. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A herét próbálták hormonokkal lehúzni? Szokott működni.
2018. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez valami papíros szaporító lehet, de tuti nem rendes tenyésztő.

Nyilván, korrekt tenyésztőknék is előfordulhat ilyen nem egészséges, színhibás kutya, de biztos, hogy nem adják el százezrekért.


Nézze meg tesód, hogy mi van a szerződésbe foglalva, érdemes lehet egy ügyvédnek is megmutatni a szerződést és vázolni a helyzetet, hogy szerinte mit lehetne tenni.


Milyen fajtában utazik ez a "tenyésztő"? Érdemes lenne figyelmeztetni a köznépet, hogy ez csak egy kókler.

2018. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

De azt nem értem, hogy írod, hogy tenyésztésre szánt. Vagyis nővéred tenyészteni akarta volna?

Kétlem, max szaporítani, mert egy színhibás, nem leszállt herés, rossz fogazatú kutyát tenyésztő nem vásárolna tenyésztési céllal.

Az ilyen kutyának a tenyészértéke 0 .

2018. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Rokonom anno szintén olyan kutyát vett tenyésztőtől, ahol nem szállt le a here, emiatt megműtötték a kölyköt - ugye ez később nagy probléma lehet műtét nélkül.

Ő nem akarta tenyészteni, viszont megállapodott pénz visszatérítésről a tenyésztővel, megegyeztek!


Kérdező, meg kell beszélni a dolgot, megállapodni a tenyésztővel. Meg pereskedni is lehet persze, ha nem tudtok megegyezni. Sajnos valóban van ilyen, a tenyésztő sem ad mindig tökéletes genetikai kutyát.

2018. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem írok fajtát mert "ő"-egy hiper-szuper'neves tenyésztő mindenki ismeri... - Úgy vette nővérem,hogy lesz egy tenyészszemlés kan kutyusa akitől a tenyésztő is akart kölyköket...

Hornonkezelést 3h korig ajánják -de az orvosuk nem tánogatta mert rövid volt a kutya herevezetéke vagy mi....

2018. dec. 11. 18:35
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát csak gratulálni tudok a nővérednek. A kusza fogazat már 6-7 hetes korban látszik, de 9 hetesen amikor elhozta a "tenyésztőtől" már egyértelműen látszik, hogy rendben van-e. Ezt úgy meg kell nézni alapból. Ezek így együttesen tenyésztésből kizáró okok a legtöbb fajtánál. A le nem szált here meg végleg, azért jó lenne tudni milyen fajta, mert van olyan fajta ahol az egész alomra javasolt a tenyésztésből kizárás le nem szált here esetén. De azt nem értem,h ogy színhibásan, hogyan lehet kifizetni a teljes vételárat? Szépen ezt az összeget el kell könyvelni mint tanuló pénz, mert ebből szinte semmit nem fog vissza kapni. Bár ehhez kénelátni a szerződést.

Vannak fajták ahol a "hobbi" kutya is értékes kisebb színhibával is teljesen jól elvan a kutyus. Azért legalább egy privát üzenetbee a fajtát írd meg.

2018. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es a fogai rendben voltak én is láttam- lehet rosszul fogalmaztam...-fogváltás után olyan összvisszák lettek felül a kics ielső fogak...

A mellkason lévő fekete elmosódott szőrfoltok is 5h körül jöttek ki.

Hát én remélem azért meg tudnak egyezni.

2018. dec. 11. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!