Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg a kutyámat...

Hogyan tanitsam meg a kutyámat hogy kutya társaságban is oda jöjjön hozzám?

Figyelt kérdés
2008. nov. 6. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Az állatokban erősebben működnek az ösztönök, mint a gazditól tanult dolgok. Ha rá van indulva valamelyik ellenkező nemű kutyára, netán épp macskát üldöz, ne is várd, hogy észrevesz téged. Az ösztönök leküzdésére csak a legintelligensebb, vakvezetésre, mentésre kiképezhető kutyákat lehet betanítani. Persze biztosan megcáfolnak majd itt sokan, hogy hát meg lehet annyira félemlíteni a kutyát, hogy semmilyen körülmények között ne merjen nem szót fogadni, de én nem vagyok a szadista idomítás híve, szerintem a kutya társunk, és nem alattvalónk.
2008. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia. Csak arra akarom öt megtanitani hogyha kutyát lát akkor ne rohanjon mindig oda. És ha a másik kutya elmegy ne kelljen porázra fogni mert mindig utánna szalad.
2008. nov. 7. 06:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen problémám, de leszoktattam róla. Egyrészt bevezettem azt, hogy ha póráz nélkül sétáltatom és valamiért megáll, nem várom meg, hogy visszajöjjön, hanem megyek tovább, mintha mi sem történt volna. Ezzel biztonságos körülmlények között megtanulta, hogy ha nem jön, otthagyom. Néha, amikor láttam, hogy nem törődik velem, elbújtam. Ha nagyobb figyelemelterelés közben is odajött hívásra, kapott valami finomságot, így hamarosan elértem, hogy játék közben is jöjjön. De az még mindig baj volt, hogy ha meglátott egy kutyát, nem engedelmeskedett, amíg meg nem ismerkedett vele. A kaja ilyenkor nem használt, a labda utcán eleve reménytelen volt, hogy motiválja, az csak otthon érdekelte. Meg kellet tanítanom, hogy értékelje az ételt. A napi adagját felére csökkentettem, viszont összekevertem a száraz tápját húslével, konzervvel stb. Így rájött, hogy enni nagyon jó, de sajnos keveset kap, meg kell dolgoznia azért, hogy nem maradjon éhen. Nem mondom, hogy nem sajnáltam, mikor az amúgy is vékony alkatú kutyám 15 kilóról 12-re fogyott le, de végül megérte. Később fokozatosan emeltem a napi adagját, mikor láttam, hogy kutyák között is egyre jobban engedelmeskedik. Most már megcsinálja azt, hogy lefektetem az utcán és hátat fordítok neki, miközben elmegy előtte egy kutya, és végig engem figyel, ami nagyon nagy szó, mert onnan indultunk, hogy játszott a többiekkel, hívtam, nem figyelt, elindultam a másik irányba és akár haza is mehettem volna nélküle, mégsem kezd el keresni, annyira játszik. Persze ez nem minden kutyánál ilyen egyszerű, fajtától is függ, pl. egy beagle-t vagy egy agarat sokkal nehezebb lesz megtanítanod az engedelmességre, mint nekem a mudimat, akinek vérében van szinte az engedelmesség. De egy jó kutyaiskola, ahol szakszerűen folyik a kiképzés, sokat segíthet, ha Budapesten laksz, ezeket ajánlom:

[link] Mi is ide jártunk.

[link] Erről is jókat hallottam.

Ezt a két kutyaiskolát kifejezetten problémás kutyáknak találták ki.

Szekszárdon ezt ajánlom, jó tippeket kaptam innen: [link]

2008. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsőként: KUTYASULI!

Amúgy figyelj jobban, mint ő: vedd észre előbb a többi kutyát, és szólj neki, hogy álljon meg, vagy fogd is meg, ha szükséges. Csak a "mehetsz" (vagy ami tetszik) vezényszóra engedd oda, és ezt minden alkalommal játsszátok el, lehetőleg más helyzetekben is (akár etetéskor is jól jöhet, erősíti a pozíciódat a kutya szemében).

Ha szóltál neki, és nem jön, menj oda, szidd meg jól, és vidd el tőlük. Hívd akkor is, amikor nem akarsz még indulni, és ha odamegy hozzád, engedd vissza! Ez fontos, hogy lássa, a behívás nem feltétlenül jár rossz dolgokkal. Megkönnyíti a dolgot, ha minden gazdi egyszerre hívja a kutyáját, bár ezt inkább kutyasuliban szokták csinálni, mint a téren esti sétánál :)

Sok sikert!

2008. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
folytónyakörv először is,aztán,jutifali,majd pedig keménység és határozottság!Persze mijen kutyáról van szó?
2009. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
keverék. Már megoldodott a dolog.
2009. febr. 8. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!