Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is túlzás, vagy...

Szerintetek is túlzás, vagy ti is hasonlóan cselekednétek?

Figyelt kérdés

A helyzet: egy szobás lakásban élek a kutyámmal. Nagyon össze vagyunk nőve. A fekhelye az én ágyam mellett van közvetlenül, így tudunk mindketten nyugodtan aludni, egymás közelségében.

Karácsonyra hazautazunk a szüleimhez, szintén panel, ők viszont nem kutyások, és csak az előszobában lehet a kutyám, beljebb nem engedik. Ez egy 2,5m x 1m kis helyiség. Itt semmi másra nincs neki helye, csak hogy feküdjön a fekhelyén egész nap. Voltunk már így otthon pár napot, most viszont 2 hetet leszünk ott.

Bár én gyakran leviszem sétálni őt ilyenkor, hogy mozogjon, és ne unatkozzon annyira, de mégsem túl jó neki egy olyan kis helyiségbe kizárva, míg a lakás többi pontján zajlik az élet. Nagyon egyedül van szerintem. A másik meg, hogy az éjjelt is rosszul viseli, mert ő akkor is ott van kint, én pedig bent alszok a szobában az ágyamon. Hallom mindig, hogy sírni szokott utánam, este is, reggel is, és folyton csak fészkelődik, nem tud mélyen elaludni. Érthető, hogy rosszul viseli, mert itthon mindig mellettem alszik. Szóval ott kb. 0-24ben egyedül van, és ezt nem szeretem. Napközben próbálok vele is lenni minél többet, de még ez is kevés. EZért gondoltam, hogy akkor most mellette fogok aludni az előszobában, egy külön matracon. Így leglább este együtt lehetünk, így mindketten nyugodtabban alszunk.

A szüleim viszont nagyon kiakadtak, mikor ezt beadtam nekik, mert hogy megfázok (hűvös az előszoba), meg milyen szégyen már hogy a földön alszok a saját otthonunkban, mit gondolnának mások, stb...

Hát mondom: de mások honnan tudnák meg? Nem kell elmondani senkinek, ha nekik ekkora szégyen ez... Túlzásnak tartják, és nem normálisnak, amit csinálok, szerintük bediliztem. Szerintetek? Miért olyan irreális "vágy" ez? Szerintem nem kéne beleszólniuk, hadd döntsem már el én, hogy hol alszok, őket ez miben akadályozza? Annyira túldramatizálják, pedig nem olyan ördögtől való dolog ez. Csak annyit tudtam nekik mondani, hogy "ti ezt nem tudhatjátok", sosem volt még állatuk, úgyhogy nem ismerik ezt a kapcsolatot, ami kettőnk között van.


Ti mit mondotok, hülyeség és irracionális, amit tervezek, vagy teljesen érthető és egyetértetek velem?

Őszintén!


2018. dec. 12. 22:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
72%

Tök igazad van! De én ha ilyen reakciókat kapnék, hát 1 napra sem mennék, nem hogy 2 hétre!!!


Sajnos legtöbb embernek a háziállat még mindig nem családtag, pedig a 21 században élünk...

Azt mondom ha a szüleid nem akarják, hogy az ágyba másszon még ok, de napközben miért ne lehetne a kutya a nappaliban, konyhában veletek pl.?

Furák.

2018. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
84%
Én biztosan nem aludnék a földön, megmondanám a szüleimnek, hogy a kutya tiszta, lakásba van szoktatva, vagy jöhet velem normálisan a szobámba, vagy én sem megyek haza.
2018. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Mert szőnyeg van mindenütt, és rengeteg cucc, és ők nem bírják a sok szőrt. Sosem tudnák kitakarítani, ha egyszer oda bekerülne, ezt sajnos én is el tudom képzelni.

Gondolhatjátok, hogy nem az ő kedvükért megyek haza, hanem magam miatt, mert 3 éve nem karácsonyoztam otthon. És már nagyon hiányzik. Egyébként pont emiatt töltöttem egyedül a korábbi karácsonyokat is, mert eredetileg egyáltalán nem is engedték, hogy kutyával együtt hazamenjek, úgyhogy ez egy nagy kompromisszum volt részükről, hogy legalább azt megengedik már, hogy az előszobában lehessen.

De az igaz, hogy olyan, mintha őket egyáltalán nem érdekelné, hogy hazamenjek, nekik kb mindegy, csak én vagyok ilyen szentimentális hülye, hogy hiányoznak nekem. Mert én vagyok itt egyedül. Ős viszont nem, a másik két tesóm ugyanis ott van nekik. Szóval rám már nincs szükség. :D

2018. dec. 12. 22:45
 4/45 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet evvel "zsarolni" őket, hogy " akkor nem megyek haza". Egyáltalán nem hatja meg őket. 2 évig tényleg nem is mentem haza, mert mondom, nem is engedték.

Sokszor én is elgondolkozom rajta, hogy van-e értelme, ennek az egésznek, mert az utazásért meg egy vagyont kell kifizetnem.

2018. dec. 12. 22:49
 5/45 anonim ***** válasza:
37%

Gondolom nem jársz túl gyakran a szüleidhez. Fura nekem, hogy egy tiszta, ápolt kutyát nem engednek be arra a kis időre, amíg ott vagy náluk.

Szerintem jó ötlet, hogy ragaszkodsz hozzá, hogy kiköltözöl a kutyához. Hátha megenyhülnek és beengedik a kutyust.

Más rokontól nem vártam el soha, hogy alkalmazkodjon a kutyáimhoz, soha nem viszem olyanhoz, aki nem kutyás, de a szüleimhez igen. Ők kertes házban laknak, de gond nélkül beengedik a kutyákat. Fel sem merült, hogy kizárjam a kutyáimat az előszobába arra az időre, amit otthon töltök a szüleimmel.

Kérd tőlük karácsonyi ajándékként, hogy bejöhessen a kutyus. Legfeljebb cserébe felajánlhatsz egy takarítást a látogatás végén.

2018. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
75%

Eszembe sem jutna így hazamenni! Mégcsak nem is várnak?

Erre elmész egy ilyen helyre, az egyetlent meg aki veled van, szeretitek egymást, foglalkoztok egymással kizárod az előszobába hogy olyanokkal lehess, akik korábban meg is tiltották hogy menj?

Egyébként a szívem szakadna meg amikor hallanám este fészkelődve sírni...

De nem is értelek. Oké, rossz "egyedül" de ennyire??

2018. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
42%

Nincsenek más rokonaid vagy barátaid ott ahol laksz? Hogy velük tölthesd a karácsonyt pl.


Gondolom ha nagy a távolság az nem opció, hogy csak napközbenre átmenj, de már otthon aludj.:(


Sajnállak, tudom milyen érzés ha a család 1 vagy több tagja másképp áll a "szőrös gyerekünkhöz", mint mi.

2018. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén szólva én nem mennék, vagy max. egy-két napra.
2018. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
19%

Ez komoly????


Te és az itteni válaszolók is inkább a kutyát azaz egy állatot választanátok, mint a családodat az ÉDESANYÁDÉKAT?


Ennyire ne toljuk már túl könyörgöm!

És ha anyud kórházba kerül? Akkor nem mész be hozzá, mert otthon kell lenni az ebbel? Passzold le pár napra a kutyát.


Na ezért nem kezdek soha kutyás és/vagy gyerekes csajjal!

2018. dec. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen érthető, ha a kutyus azt szokta meg, hogy melletted alszik és rosszul viseli, ha ez nincs így, viszont valahogy azt is túléli, ha dolgozni mész és egyedül hagyod... de ha neked nyugodtabb a lelkiismereted ha mellette vagy, akkor aludj úgy! Nem te leszel az első. :) Van olyan helyzet, ahol én is a kutyám mellé költöznék.

Ettől még nekem fura az egész helyzet. Nem leszek népszerű a véleményemmel, de az, hogy ilyen szinten függjetek egymástól, az nekem durva. Pedig az a típus vagyok, aki még párt is úgy választ, hogy az illető szeresse a kutyámat is ;). A családomat nem választottam, ezért volt pár közelharcom kutya-ügyben, de egyelőre sikerült megegyezésre jutnunk. Tudom, van akinek olyan, mintha a gyereke lenne (ez is fura, én örülök, hogy más, mint egy gyerek), de egy gyereknek is meg kell tanulni a saját helyén, a szülőktől külön aludni, elfoglalni magát, betartani, hogy bizonyos helyekre nem mehet stb.

2018. dec. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!