Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd feljelentett az...

A szomszéd feljelentett az önkormányzatnál mert a kutyam allitolag atmegy hozzajuk, mar 4 napja itthon vagyok es figyelem de csak az ő kan kutyajuk szokott atjonni az én udvaromra?

Figyelt kérdés
Most mit tegyek? Mindenkivel uzengetnek nekem hogy kossem meg a kutyamat, de nekem nem merik mondani pedig tobbszor is latjuk egymast, az o kutyajuk meg mindig szabadon van ?

2018. dec. 13. 19:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

A túrót jelentett fel. Maximum írt egy mószeroló levelet, amiben nagyjából az áll, hogy "én, XY tökéletes mintapolgár, követelem, hogy csukják börtönbe YX-et, mert én meg tudom mondani, hogy ő rossz ember". Tele van az ország ilyen "feljelentgetős" idiótákkal, de szerencsére a hatóságok is helyükön kezelik őket.


Ha a kutyád valóban átment, akkor mi van? Tudja bizonyítani? Ha egyszer átment, és pont lefényképezte, az nem jelent semmit. Azért nem fog a jegyző semmit csinálni.


Szerintem menj oda hozzá négyszemközt, amikor senki sem látja, markold meg a gallérját, pakold fel a falra úgy, hogy a levegőben kalimpáljon, és halkan, udvariasan magyarázd el neki, hogy a vesének mostanság jó ára van Ukrajnában, tehát értékelnéd, ha befejezné a sunyiskodást meg a patkánykodást. Ne üsd meg, mert akkor szalad kiabálni, hogy őt "bántalmazták". Esetleg jól gyomron vághatod, annak nincs nyoma.


Sajnos ez a fajta csak az erőszakból ért. Amint úgy érzi, hogy nem ő van fölényben, becsicskul és a fal mellett osonva távozik az életedből. Ha viszont hagyod a fejedre nőni, előbb-utóbb kikerget a házadból is.

2018. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Tessék szólni a jegyzőnek, szóljon a szomszédoknak, hogy a kutyájuk ne szökjön.
2018. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Eddigiekből úgy sejtem, elég rossz a viszony.


Lehetne békülni? Ha igen, én leülnék vele egyszer nyugodtan beszélgetni, hogy mindkettőnknek van kutyája, mindkettőnk érdeke, hogy olyan kerítés legyen kertjeink között, ahol nem mennek át. Csináljuk meg együtt, felezzük a költséget, és akkor mindketten jól járunk.

2018. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Fényképezd le, hogy a szomszéd kutyája nálatok van.

Ezzel már mehetsz a jegyzőhöz.


Ha felszólítás után is átjár és bizonyítod, akkor megy a csekk.


De ugyanígy tud eljárni a szomszédod is, veled szemben.

2018. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem volna egyszerűbb megcsináltatni a kerítést?
2018. dec. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Emberek, kerítés? Eszem megáll...
2018. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Drazicc ***** válasza:
73%
A szomszéd vagyok, hallod a kutyámat te viszed át magadhoz azért van nálam a tied.
2018. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor ideköltöztem a kertes házba, és hoztam az 1 éves pitem, a szomszédom tényleg szólt az önkormányzatnak, hogy én "veszélyes harci kutyét" tartok.

Önkörmányzat ki is jött (nem voltunk itthon), megnézte a kerítést, ami rendben volt, és ennyi. Vége a történetnek.


Pontosabban nem lett vége, mert az ő beaglije tényleg átjött, aztán amikor az enyémnek ugrott (mindkettő kan, és az enyém volt a fiatalabb), nem kell mondanom, melyik maradt alul...


Akkor bezzeg nem szaladt az önkormányzathoz...


Szóval ezen ne parázz. Ha rendben van a kerítés, nem lesz gond.

2018. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

Ennyire sok a r,hadék jelentgetős őskommunista hulladék?

Nekünk is volt két szép kutyánk.

Sajnos a mieink tényleg átmászkáltak, alig bírtuk toldozni-foltozni a kerítést.

Büdös 90 éves k..rvája meg fölnyomott minket, aztán választhattunk, hogy vagy elajándékozzuk őket vagy elaltatjuk.

Az a vén tetű meg még mindig él, Isten nyugosztalná má' el a mocskot.

Szegény férjét is a halálba kergette.

2018. dec. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

9-re:

Szerinted a szomszédodnak el kéne tűrnie hogy a saját kertjében a ti kutyáitok járnak? Nem toldozgatni-foldozgatni kell a kerítést, hanem olyat építeni, hogy ne tudjanak átmenni. Igen, ez költség. De te akarsz kutyát tartani, nem ő.

2018. dec. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!