Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd feljelentett az...

A szomszéd feljelentett az önkormányzatnál mert a kutyam allitolag atmegy hozzajuk, mar 4 napja itthon vagyok es figyelem de csak az ő kan kutyajuk szokott atjonni az én udvaromra?

Figyelt kérdés
Most mit tegyek? Mindenkivel uzengetnek nekem hogy kossem meg a kutyamat, de nekem nem merik mondani pedig tobbszor is latjuk egymast, az o kutyajuk meg mindig szabadon van ?

2018. dec. 13. 19:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

00:07


na nálatok se a szomszéd a hülye.


Nekem is van egy olyan szomszédom, mint a nyanyának.

Pitbull jellegű kutyát tart kerítést nem csináltatott, állandóan az én telkemre szart és megtámadott, mikor oda mentem.

Én csináltam kerítést, de az a kreténnek állandóan nyitva a nagykapuja.

Múlt héten megtámadott a kutyája az utcán, mikor nyitottam a kaput.


Mit kéne szerinted csinálnom?

Tálcán kínáljam az őrjöngő kutyának a májam?

2018. dec. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
A pit és a golden retriver között egy hangyányi különbség van :O
2018. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Aham, gondolom a golden retriver harapása nem fáj.


Ha te utálod a szomszédot, azt a kutya érzi, sőt ha úgy gondolja, hogy az ő területébe a szomszéd kertje is beletartozik, akkor még egy nyugodt vérmérsékletű kutya is agresszíven léphet föl a szomszéddal szemben.


Ha nem tudod a saját telkeden tartani, akkor csak plüsskutya való neked is.

2018. dec. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

De ha a világ legjámborabb kutyája, akkor is:

Miért kéne eltűrnie valakinek, hogy a szomszédja kutyája oda bemászkáljon?

2018. dec. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%

" 00:51"

Hogy tehetsz fel ilyen kérdést egy ilyen csőlátásos, primitívnek?


Olyan kretén, mint az én szomszédom.

Mikor leordítottam a fejét, miután megtépte a kutyája a lábam még ő volt felháborodva...

2018. dec. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

Egy fél évvel ezelőttig hozzánk is átjárt a szomszéd németjuhásza esténként. Semmit nem bántott, csak reggelente egy szép, emberes méretű, kutyaürülék várt a térkövön.

Ezt mindig megfogtuk éd átdobáltuk a szomszédnak.

Aztán vettünk egy kutyát később sportra, versenyezni és bentinek. (Kint nem volt kutyánk) . Mikor egyik este kivittem a tíz hetes kutyát, a sötétből előszaladt a németjuhász és ráment szerencsétlen kölyökre. Most lehet szidni, de belerúgtam inkább, mint, hogy a szájába kapja az én kutyám, az én udvaromon.

Megoldás az lett, hogy teljesen új kerítést húztunk MI az udvarunk köré, mert nekünk volt több veszíteni valónk. Azóta békesség van, senkit nem támadott meg a németjuhász, a szomszéd pedig nem utál minket és mi sem őket.

Nyilván, ha ennyire rossz köztetek a viszony, nem fogod sajád költségeden megcsinálni a kerítést, de legalább egy fele-felében, ha felhúznátok egy kerítést, az megoldaná a problémát és senki kutyája nem járkálna át sehova.

2018. dec. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem jelentett az fel, csak írt egy levelet. Egyébként kinek a feladata azt a kerítést megcsinálni? A tiéd vagy a szomszédé? Ha a tiéd, akkor tudod mit kell tenned, ha a szomszédé akkor is tudod.


Feljelentgetés helyett érdemes lenne előbb a kerítést megjavítani. Te sem vagy köteles eltűrni, hogy a kutyája átmegy és ő sem, ha a tiéd megy át.

2018. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Már rég nincs, meghatározva, hogy "kinek kéne a kerítést megcsinálni".

Nem lehet kötelezni senkit.

2018. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ma hívott a szomszéd és mondtam fele felében csináljuk meg a kerítést,azt mondta ő nemfog semmit sem csinálni, és azt mondta ha nem csinálom meg súlyos következmények lesznek, mondtam, és mi van azzal hogy az ő kutyája átjárkál, azt mondta az őt nem érdekli de az enyém ne menjen át és csináljam meg a kerítést, mondtam hogy megcsinálom de ha átjön az ő kutyája, akkor már nem fog visszamenni , ekkor letette a telefont...
2018. dec. 14. 15:06
 20/21 anonim ***** válasza:
80%

17-re:


A kerítésre vonatkozóan általános esetben kötelező előírás nincs. Akár nem is kell kerítés, ha nem tartják szükségesnek. Vagy lehet egy madzagot kihúzni, hisz felnőtt embernek annyi is elég, hogy lássa, hol a határ és ne menjen át.

A szokásjog viszont azt mondja, hogy az utcán, a házaddal szemben állva, a házadtól jobbra levő szomszédod felé a te dolgod a kerítés megcsinálása, másik oldalon meg a te szomszédodé. Mivel a magyar ember általában szereti, ha kerítés választja el a szomszédjától, ha nincs semmi egyéb körülmény, célszerű követni ezt a szokásjogot.

Ha viszont valaki kutyát tart, az speciális eset. Ekkor jog szerint az ő kötelessége gondoskodni arról, hogy a szomszédjához ne mehessen át a kutyája. Tehát, ha szabadon van a kertjében, akkor pl. olyan kerítést építeni, amin nem megy át. Ez tehát mindegyik szomszéd felé a kutyatulajdonos felelőssége! Természetesen, ha valamelyik kerítés, amit a szomszédja épített, nem átjárható a kutya számára, akkor azon a határvonalon neki nincs teendője (amíg az a kerítés megfelelő állapotban van).


Ez utóbbi szabálynak nyilván az a logikája, hogy némelyik kutya van olyan erős/ügyes stb. hogy egy normál, esetleg nem túl jó állapotú drótkerítés nem fogja meg - pedig az egészen addig tökéletesen jó volt a szomszédos telkek elhatárolására. A kutyával nem rendelkező szomszéd nem kötelezhető többletköltségre csak azért, mert tőle jobbra van az a telek, amin a kutyát tartják. Neki objektíve nincs köze a szomszéd életviteléhez, szokásaihoz, hobbijaihoz, így az ebből eredő többletköltséget sem őneki, hanem a kutya tulajdonosának kell viselnie.

2018. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!