Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szájkosarat ajánlotok?...

Milyen szájkosarat ajánlotok? Fém, műanyag stb, illetve milyen márka

Figyelt kérdés
2 éves doberman

2018. dec. 14. 22:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szövetről váltottam bőr szájkosárra a dobi keverékemnél, mert sokat utazunk bkvval nyáron is, és a bőrben sokkal könnyebben tud lihegni. A fémet azért vetettem el, mert ha véletlenül térdenvág vkit azzal, az igencsak fáj :D De egy jó minőségű műanyag (semmiképp nem a Trixis) is jó lehet.

[link]

én innen vettem, nem volt jó egyik méret sem, csináltattam a kutty fejére. Nagyon korrektek voltak.

2018. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló, ha majd lesz ideje magyarázza már el hogy mi az állatkínzás a szájkosáron

Köszönöm

2018. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A szövet nyáron nem jó, mert nem tud lihegni benne a kutya. Láttam olyan "okos" gazdit aki 40fokban ilyet tett a kutyára, és nem csak a buszon, hanem ahogy kiszálltak, sétáltak tovább, le se vette a kutyáról, az meg már láthatóan túl volt hevülve teljesen.

És harapás ellen nem is nagyon véd.


A fém szájkosár szerintem a legkényelmetlenebb, és kárt tehet vele a kutya magában vagy másokban is. Harapás ellen viszont talán ez a legjobb.

Én a műanyagot javasolnám, szerintem ez a legpraktikusabb. Én ilyet vettem:

[link]


Az első válaszadó meg tényleg furi, először Ausztriáról ír, utána meg bevallja, hogy nem ismeri az ottani "járást". Ezzel ellentétben én Ausztria fővárosában, Bécsben élek, és azért itt sincs kolbiból a kerítés. Igen, kultúráltabb mint M.o. Viszont bizony itt is "kínozzák" a kutyákat a szájkosárral, kedves első válaszadó, tömegkzlekedési közlekedési eszközökön kötelező, a "listás" kutyafajtáknál (pl. rottweiler, pit, stb.) pedig be akarják vezetni, hogy csak szájkosárban lehessen kivinnni őket az utcára.

2018. dec. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én kb. 3 éve tömeg közlekedek a kutyával Halti használatával. De abban igazad van hogy nem minősül szájkosárnak, ennek ellenére, ez erősen buszsofőr függő is.

Ha a kutya kényelmére gondolsz akkor a bőr és a fém a legjobb választás. A fém, nem melegszik rá, nem akadályozza a légzést, sőt még inni is tud benne. A bőrben nem tud inni, zártabb, melegebb. Lehet kapni műanyagokat is, de azokat én nem tartom túl jónak. A textil szájkosár hosszú távra nem alkalmas, a kutya nem tud benne rendesen levegőt venni, melegít is, ha pedig lazára engeded, semmi értelme, kb olyan mint a halti. A textil szájkosarat, rövid orvosi vizsgálatokra, és pár perces kocsi utakra szokták ajánlani.


Szóval én a fémet tartom a legelőnyösebbnek, ha hosszú távra tervezel. A K9, elég jó minőséget csinál, több munkakutyásnak is olyan van a kutyaiskolában.

2018. dec. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én rotihoz fémet vettem (bár az üzletben csak az volt a méretében) bevittem a kutyust felpróbálhata. Tud benne lihegni ami fontos szerintem. 2év alatt fél órát volt rajta összesen és ebbe bele szamít egy rövid séta szajkosárral hogy szokja. Orvoshoz viszem ha vérvétel van bár eddig nem kellett. Azért választottam végül is az ilyet és tartom jobbnak mer ha pl buszozni kell vele vagy bármilyen tömegközlekedésről van szó tud lihegni a kutya.
2018. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!