Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát ajánlotok...

Milyen kutya fajtát ajánlotok falura, nagy kertes házhoz? 18/f

Figyelt kérdés

Tavasszal költözünk ki falura, emeletes családi házba jó nagy kerttel.


Az egész udvarban és kertben fű, fák és medence lesz. A nagy mozgásigény sem baj, az udvarban sokat tudna futkosni, és a közeli tóhoz meg erdőhöz is járnék vele futni.


Egyik feléről nincs szomszéd, ott csak gaz nő, a másik oldalról pedig fiatal szomszédok laknak.


Hétközben többnyire csak én leszek otthon suli után, anyuék munkás szállón vannak, hétvégére járnak haza.


Milyen kutya fajta lenne jó ilyen körülményekhez? Én husky-ra gondoltam, de végülis nem ismerem egyik fajtát sem közelebbről...



2018. dec. 15. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy van benne kihívás, ha szép kertet és kutyát is szeretnél?

Volt már korábban kutyád? Ha nem, nem hiszem, hogy pont egy huskyval kellene kezdeni. Lesz rá elég időd? 10 év múlva is? Elég jó a kerítésetek?

Ha nap közben nem vagytok otthon, akkor semmiképpen sem választanék kölyköt. Még ha eltekintünk attól, hogy sok foglalkozást igényel, akkor is problémás naponta 3-4X etetni. Jó, ha van mozgástere a kutyának, de egy nagy séta teljesen más, a kert nem pótolja azt, bár a kötelező EÜ köröket megúszod és nem dől össze a világ, ha nagyon rossz az idő és ezért egyszer kimarad. Arra figyelj, hogy a kutyának nem csak a mozgásra, hanem a szellemi fárasztásra is van igénye, de fajtától és egyedtől függ, hogy melyiknek mennyire. Ha nincs kifárasztva, akkor kertészkedik, ugat, szökik és hasonló "jó" dolgok.

2018. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arra rögtön felhívnám a figyelmedet, hogy a medence nagyon veszélyes kinti kutyák számára. Könnyen belefulladhat, ha nem tud kiúszni.

Egy fajtatiszta kutya ara alsó hangon is 150.000Ft, ha teheted szerintem keress menhelyeken. :) Tele van fiatal és energikus kutyusokkal.

2018. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy "nagy a kert, sokat tudna futkosni" most felejtsd el. A kutya a kertben nem igen futkos, nem inger neki. Neked is lehet nagy szobád, mégse fogod a köröket róni. Kizárólag az alapján válassz kutyát, hogy TE mennyit vagy hajlandó mozogni vele, udvaron kívül pl. Mennyit sétálsz. A husky munkakutya, neki olyan 10-20 km futás, FUTÁS kell egy nap kb, hogy ne romboljon, vonyítson és szökjön. Szóval kicsit gondold át az egészet, mert így ennyi alapján nem igen lehetne nyugodt szívvel erre semmilyen fajtát mondani.
2018. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mentett fajtát, menhelyről. :)
2018. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Festi magát, aki jobban szereti a kutyát, mint én. De vannak esetek, amikor azt kell mondanom,, hogy egy plüss kutya való, nem igazi. Te iskolás korban vagy. Az életed még most fog hatalmas változásokon átmenni. Bepasizol, továbbtanulsz, másik városba, kollégiumba mész. Akkor mi lesz a kutyával? Azt nem két évre szerez az ember, hanem 10-15-re.
2018. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!