Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaza van, hogy így beszélt...

Igaza van, hogy így beszélt velem?

Figyelt kérdés
Faluban lakom,el szoktam magammal vinni a kutyámat is,ha boltba megyek,hogy addig is sétáljon. Ma is így volt,és megállított az egyik ember,hogy mit képzelek magamról,hogy sétáltatom a kutyámat,mert őt idegesíti,hogy ugatnak a kutyák. Mondtam,hogy pórázon jogom van sétáltatni,és lekurv@anyázott és megfenyegetett. Mi a véleményetek erről? Nem sétáltathatom a kutyámat azért,mert 5 perig ugatnak a kutyák az utcában?! Múltkor már a kutyáját is kiengedte,hogy szedje szét az enyémet. Joga van ehhez? Mit tegyek?
2010. jún. 27. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szájkosárral, pórázzal , egészen biztosan sétáltathatod. Mond meg neki nyugodtan . Neki viszont nincs joga a kutyáját kiengedni.


Amúgy mit lehet tenni? Jobb az ilyen bunkókat elkerülni, hacsak nem akarod hogy a kutyák, vagy ti magatok összebunyózzatok.

2010. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És te erre mit reagáltál?

Amúgy ha pórázon van a kutyád, neki semmi joga rátok engedni a kutyáját, sőt, még beszólni meg fenyegetni sem! Arra vigyázz, nehogy megmérgezze amikor nem vagytok otthon...

Te mennyi idős vagy? Milyen kutyád van?

2010. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megmondtam neki,hogy jogom van sétáltatni,ha nem tetszik neki akkor ez van,én akkor is fogom sétáltatni. 20 éves vagyok,2 kutyám is van,remélem azért nem mérgezi meg őket:S
2010. jún. 27. 20:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb közöld vele, a mai korban a falu nem azt jelenti, hogy az őskorban élnek ott az emberek. A törvények ott is érvényesek. Sétáltatást nem tilt, viszont a szabadon ,utcán grasszáló eb miatt a jegyzőnél fel lehet jelenteni és az neki sokba fog kerülni.
2010. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak magam hallanám! :S Eltekinve hogy én megyei jogú városban élek 3 kutyával s csak 19 vagyok... Itt is fenyegetnek, hogy mit képzelek, az ő kutyájuk üvöltésétől nem tud aludni a gyerek, és többször kiengedék a kutyáik... Én amíg nem muszáj nem fogok meglázkodni meg különben sem tudok másfelé menni.
2010. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Idióta paraszt, aki ezt mondta neked :( Ha tudsz, költözz el, tudom, nem egyszerű, de ezek sötét emberek, meggyőzni úgysem fogod tudni őket.
2010. jún. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ismerős szitu. Én is falun élek, ugyan ez van. Semmi közük hozzá. Pórázon ott sétáltatod a kutyádat ahol akarod, kivéve játszótér. Ha így fenyegetett, meg lemocskondériázott, akkor nyugodtan följelentheted, hogy fenyegetett téged.

Nekm tk-s, kiállítási kutyám van, és minket is piszkálnak, hogy mit képzelek ilyen gazdasági válságban luxuskutyát tartani, más meg éhezik. Miránk is engedtek már kutyát. Egyszer egy rotveilert, aztán meg egy hosszúszőrű németjuhászt is kint az utcán fényes nappal. Szerencsére olyan hosszú a kutyám szőre, hogy nem tudtak neki ártani.Nyugodtan menj be a rendőrségre, vagy a településed illetékes jegyzőjéhez, és ők tudnak segíteni, hidd el.

2010. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ismerős szituáció.Én is laktam falun,ugyanígy vittem mindenhová a kutyámat és úgy néztek rám mint valami őrült nő személyre.Meg is kérdezték páran,hogy minek kertes házban lakó kutyát sétáltatni?És persze volt pár hasonlóan otromba beszólogató is mint a te esetedben.A kutya ürülék miatt is őrjöngtek,mondván,hogy biztosan az én kutyám sz..t a kapuja elé,de én mindig összeszedtem zacskóval.egy idő után megszokták,bár hasonlóan vélekedtek rólam...az a bolond kutyás nő....Sajnos ebben az országban még vagy 100 év,mire lesz kultúrája a kutyatartásnak és a hozzánk hasonló lelkiismeretes kutyatartókra nem fognak úgy nézni,mint valami földönkívüliekre.Pláne faluhelyen,ahol a kutyának láncon a helye...Tisztelet a kivételnek.
2010. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos itt is az a divat,hogy a kutyákat 1 méteres láncon tartják,és soha nem viszik ki az udvarból szerencsétleneket:S pedig kertes házban élőknek is vinni kell a kutyát szerintem,én sem örülnék neki,ha az életemet egy udvarban kellene leélnem,ezt felfoghatná a sok begyöpösödött paraszt:S
2010. jún. 28. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!