Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire tanítható egy puli?

Mennyire tanítható egy puli?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy 6 hetes szép fehér pulit a barátnőmtől.

Volt már korábban kutyám, de most úgy van (1,5 év óta), hogy azóta a nagy udvarunkat befüvesítettük, viszonylag szép pázsitunk van.

Mindenkitől azt hallom, hogy vagy kutya vagy fű, de mindenképpen akartam kutyát, mert a 2,5 éves kislányom mellé szerettem volna egy "barátot".


Akinek van benne tapasztalata: mennyire tanítható, hogy mondjuk ne pisiljen kakiljon a fűre?

Mondjuk kijelölök egy helyet neki az udvaron hogy az lesz a "wc" neki.....

Ez működhet?

Mennyi idősen kell elkezdeni tanítani, és hogy kezdjem el?


Egyelőre még a teraszon van, pár hétig még ott szeretném, ha lenne, amíg ilyen picike, de hamarosan el kéne kezdenem a szoktatást.

(Még nincs kutyaház sem, addigra azt is csinálnánk neki, ezért sem tudom még az udvaron tartani, mert nincs ház- tegnap ajánlotta a barátnőm, hogy hozhatjuk és tegnap hoztuk is, váratlanul ért a dolog).


Köszi a válaszokat.


2010. jún. 27. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A puli véleményem szerint az egyik legokosabb kutyafajta. A pásztorok annak idején rengeteg mindenre betanították, pár szóból már tudták is, hogy kell terelniük a nyájat!


Minél előbb kezd el tanítani, mert biztos, hogy sok idődbe, türelmedbe fog kerülni míg megtanulja hova szabad és hova nem! A tanításhoz érdemes venni szakkönyvet ahol leírják, hogy érdemes! Olvastam egyet ahol arról szoktatták le, hogy ne a járdán végezze el a dolgát, akkor működhet ez pázsiton is:)

2010. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg, ha kijelölsz egy területet, és következetesen oda rakod le amikor ürítenikell akkor odaszokik.Ha kinti kutya lesz akkor nem annyira könnyű lekövetni:)Nekem legalabbis nem sikerült.

Biztos lesznek nálam okosabbak, akik mondanak jobb tippet, én csak annyit tudok segíteni, hogy létezik pisi semlegesítő tabletta, nekünk bevált nem pisili ki sem a füvet sem a tuját.A kakit szedegetem:)

Amugy ennél nagyob gond lesz a vonulási útvonalon a fű kopása,ásás(szerintem ez a pulira nem jellemző)és a virágoskert díbolása.A vonulási útba beletörődtünk, ill. feszórtuk ahol lehetett kaviccsal, mintha kerti út lenne, Ásni nem ás a kutyánk.A virágoskertet meg jól beazonosítható módon körbekerítettük, és amikor megpróbált belelépni letoltuk.Azóta tiszteletben tart mindent ami körbe van kerítve.

2010. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépem köszönöm a válaszaitokat! :)
2010. jún. 27. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!