Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha kölcsönösen...

Mit csináljak, ha kölcsönösen utáljuk egymást a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Évek óta vártam, hogy kutyám legyen, kiolvastam az összes szakirodalmat a kutyanevelésről, mindenre felkészültem, erre végre megveszem, és nem szeretem, nyűg és butának tartom. Szerintem ő se kedvel engem. Mit kéne tennem? Járt még valaki így?
2018. dec. 17. 19:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

" mert semmi nem jellemző rá, ami a fajtájára"

A fajta jellemzőit felnőtt kutyákra értik ÁLTALÁNOSSÁGBAN.

A kölyökkutyák még messze nem hozzák a nagy általános fajtajelleget természetben.

Nem minden szakirodalmat olvastál, ha kihagytad a kölyökkutya részét.

Igen, a kölyökkutya felér egy csecsemővel való figyelem, foglalkozás gondjaival.

Valahogy vagy vidd vissza a kutyát, vagy keress neki gazdát.

Ha teljesen nem ment el a kedved a kutyatartástól, keress felnőtt egyedet a fajtából.

2018. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

A szüleid is vártak téged erre kaptak egy olyan élőlényt akinek az élete első éve arról szól hogy visit, eszik meg ürit. Utána ha 20x elmondják neki akkor is a konektort akarja nyalogatni. Te mit szóltál volna ha az miatt kiraknak vagy a szomszédnak ajándékoznak mer nem olyan veled az élet mint a filmekbe és a könyvekbe?

Mennyi idős a kutya? Te mennyi idős vagy?

Nem elég elolvasni a világ összes könyvét, ezt akarni kell. Öreganyám soha nem olvasot kutya nevelési könyvet mégis az összes kutyaja láb mellett póráznélkül kísérte a boltba.

Mikor kiválasztottam a kutyam az egész családdal mentem, mindenkit imádot azonnal kivéve engem. Az első két napba az ételt sem akarta elfogadni tőlem. 1hét utan az árnyékom lett.

A következőt kell tenned. Elolvastál egy csomo nevelési cucott akkor most használd. A kutyát érteni kell, nyüszög neked mer mondani akar valamit, felakarja kelteni a figyelmed. Tedd félre a kis gyerek duzzogásod aztán barátkozz össze azzal a kutyával.

Mitől buta? Te buta vagy ha egy idegen nyelven beszélek hozzád és nem érted? Lehet ő is ugy van veled hogy buta vagy mer jelez neked te meg gyakorira irkálod ki ahelyet hogy őt próbalnád megérteni. Amit a fajta leírásokba olvasol az egy általános dolog az nem azt jeleni hogy kakkuk tojás.

A kutya nem úgy működik hogy ,,hmmm az az ember szimpi akkor most kedvelem és mindent megteszek érte,, nem ha kedvel valakit akkor pl hagyja hogy megsimogassák. A kutya olyan hogy ,,hmm ez az ember étlet tud adni, megmondja mit tegyek, iranyit, megvéd akkor ő a falkavezér tehát ő érte bármit mer ha nem éhen halok,,.

Ajánlom hogy jobban olvasgasd azokat a kömyveket vagy dobd a sarokba és ösztönből barátkoz egy allattal. A kutya nem abból áll hogy ül, fekszik, és ha a farkát csóválja boldog. Ez a mesében létezik. Minden kutya egy személyiség, a fajta leírásból a színét, várható méreteit tudhatod meg biztosan.

2018. dec. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennél jóval több infót kell adnod, ahhoz, hogy rendesen lehessen válaszolni a kérdésedre.

Mit csinálsz te, és mit csinál a kutya?

Kértél már segítséget szakembertől?

Mennyi idős vagy és mennyi idős a kutya?

2018. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13 hetes border collie. Tudom, hogy korai bármit is várni tőle, de akkorát csalódtam. Több hasonló korú borderrel találkoztam, mindegyik tudta már az alap parancsokat ennyi idős korukra és tök okosak voltak. Én még ugyanúgy tanítom mint ők és semmit sem tud, még azt se tudta megjegyezni, hol nyílik a kennel ajtaja. Egyszerűen idegesít, és tudom hogy nem ő tehet róla. Két óránként visszük ki, pórázon való séta még nem igazán megy. Játszunk vele, labdázni próbálunk de egyik játéka se érdekli. Szívem szerint visszavinném, de párom egyelőre lelkes, ciki lenne bevallani, hogy rohadtul nem ezt akartam. Huszonéves vagyok.
2018. dec. 18. 06:21
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Rendes tenyésztőtől van? Mert akkor ha elakadtatok, ő szívesen segít, ő ismeri a fajtát és a kutyáit.
2018. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%

Jajj istenem, még most hoztàtok el, kell neki pici idő amíg feloldódik. Én màr azt hittem valami pit féle került egy (bocsànat, de ez jön le a hozzáállásodból) depresszív gazdihoz.


Én azt ajánlom, hogy beszéld meg a pároddal, hogy te most egy hétig szeretnèl vele inkább összeszokni, nem a kötelesség részével törődni rögtön. Szégyen vagy nem, nekem is kellett idő, hogy hozzászokjak a kutyusomhoz mániás depressziósként, pedig én is akartam őt és ő is engem. Napokig sírtam, mikor hosszabb idő szobatisztasàg utàn törtènt egy baleset és azt hittem nem fog soha megtanulni semmit..


Pár tanács:

Pórázon sétálni, mivel kicsi volt az anyja melletti sétàltatáshoz, mellettetek fog megtanulni. Ne azt vàrd el, hogy eleinte màr akkora fegyelem lesz benne, hogy szorosan a jobb làbadnàl fog a te tempódban sétálni. Eleinte rohangàlni szeretne, esetleg a farkàt behúzva 2 percenként leül, hogy be akar menni. Most próbáljatok csak a szobatisztasàgi sétákra koncentràlni, tavasszal pedig majd jöhet a pórâz rendes hasznàlata, addig az oltàsok miatt amúgy sem mehet nagyon idegen helyekre.


A játékok esetèben próbàljàtok kilesni, hogy ő mivel akar jàtszani. Ha megtudjàtok oldani, hogy esetleg hordozóval vagy kézben elvigyétek egy kisàllatboltba (ahol szintèn nem rakjàtok le), hogy ő vàlogasson a jàtékok közt az is egy remek ötlet. Bàr az intenzív jàtèkhoz pici még. 10-15percig kèpesek ilyen idősen figyelni, ezt nehéz elfogadni tudom. Meg sajnos nem is minden labdàt képesek bekapni. Próbàljàtok ki, hogy a földön gurítjàtok egymàs közt, egy idő utàn ő is be fog kapcsolódni.


Az alap parancsok megléte/hiánya pedig arra utal csak, hogy a tenyésztője mennyire foglalkozott velük. Van, ahol komolyan veszik, hogy csak az ül parancs utàn kapja meg az anya is a kajàt, ott a kicsi is már reflexből seggre vágja magàt a tálja előtt ha éhes. Ha nàlatok ez nincs, akkor nektek kell tanítani. Ez van. De nem olyan nehéz feladat. Youtubeon öleboktató videókat keress, ott sokkal játèkosabban oktatják a kölyköket, nekünk is ez vàlt be, nem a fenék lenyomkodása. Tapasztalat, hogy a viccesebb parancsokat, mint a forgás és az ugrás, pacsi hamarabb megtanuljàk.


Nehèz eleinte, de kell egy pici kitartás és aztàn működni fog. Ha pedig a párod lelkes, akkor eggyel több lehetőséged van, hogy hamarabb megszokd a kicsit. Csak próbàlj meg rá nyitottnak lenni és nem hasonlítgatni a szakirodalom colliekhoz.

Sok sikert :)

2018. dec. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből van? Sokat elárul a tulajdonságairól az, hogy kik a szülők.
2018. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Igen, rendes tenyésztőtől van. Nem az ő hibájuk, hogy így érzek. Köszönöm szépen a kedves szavakat és tanácsokat. :)
2018. dec. 18. 09:52
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 11 hetes bichonom van szapitól (nem voltak felkészülve hogyan zárják el a nemrég mentett szukát), családi kutyák is szaporítósok voltak egyet kivéve. Mind tanítható okos szép kutyák voltak. Sok türelem kell hozzá és jutalom falat de szerintem egyik kutya se lehet hülye és ok nélkül a gazdit se utálják. Negatív megerősítéssel próbálkozol talán?


Na nembaj, én is megszenvedem kicsit a kölyök gondozást, mindig is 9-ig aludtam, most jó esetben 5 kor kelek és talán még 7-ig vissza alszik. Nagyon harapdál, de pozitív megerősítéssel és új parancs szóval látom a javulást. Nem olyan kölyköt nevelni mint képzeltem, több türelem kell és több odafigyelés de eszembe nem jutna utálni érte a kutyát. Barátom is butának tartotta, mikor alig ült oda hozzá és (jutalomfalattal) nem erősítette a pozitív viselkedést. Mióta megmutattam neki hogyan bánjon és kommunikáljon vele azóta rájött, hogy mégse olyan kezelhetetlen és buta.


Talán kutyaoviba elvihetnéd, biztos mondanak hasznos tippeket, hogyan építs vele kapcsolatot. Ha meg annyira megutáltad ajándékozd/add el rendes tapasztalt gazdinak.

2018. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Elviszem kutyaoviba karácsony után, megpróbálom nem feladni.
2018. dec. 18. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!