Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha kölcsönösen...

Mit csináljak, ha kölcsönösen utáljuk egymást a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Évek óta vártam, hogy kutyám legyen, kiolvastam az összes szakirodalmat a kutyanevelésről, mindenre felkészültem, erre végre megveszem, és nem szeretem, nyűg és butának tartom. Szerintem ő se kedvel engem. Mit kéne tennem? Járt még valaki így?
2018. dec. 17. 19:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%

13 hetesen mit vársz tőle? Jaj! Ő még csak egy baba. Most ismerkedik a világgal. Tudom, hogy azt mondják, hogy ez a fajta a legokosabb a világon, de magától még egy BC sem lesz okos. Annyira sokat kell foglalkozni vele, hogy okosodjon. Ha te csalódtál és nem kedveled, azt ő érzi, de ő erről az egészről nem tehet, viszont össze van zavarodva szegény, mert nem tudja, hogy mi bajod vele.

Más ennyi idős kutyák gondolom azért tudnak dolgokat, mert a gazdik tudták, hogy miként kell nekik megtanítani.

Türelmetlen vagy. Ne várj csodát egy ilyen pici kutyától. Legyetek együtt, tölts vele sok időt, az ovi is jó ötlet.

Egyedül te vagy a kutyus gazdája, vagy többen vagytok a családban? Mások hogy viszonyulnak hozzá?

Mindenesetre ne várj sokáig. Ha úgy érzed, hogy mégsem neked való a kutyázás, akkor még addig keress meki másik gazdit, amíg kicsi, hogy esélyt kapjon egy olyan gazdira, aki értékeli úgy, ahogy van.

2018. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 compactegon ***** válasza:

A kutyád valószínűleg nem buta, és majdnem kizárt, hogy utál... Egyszerűen érzi rajtad a negatív kisugárzásod, ameddig ezen nem változtatsz, sajnos hiába várod el tőle. Az enyém például olyan érzékeny a legkisebb feszültségre, hogy érzékeny kis butus válik belőle, pedig sosem bántottam, és stabil idegrendszerű kis maszat :)Lelkileg össze kell hangolódni/csiszolódni.

Ő az egészből szerintem csak azt érzi, hogy valamit folyamatosan rosszul csinál. Ha a hiba benned van (nem állítom, csak sejtem), el kell ismerni, és változtatni rajta. Pár nap alatt csodás változáson képesek átmenni, csak kicsit higgadj le, és ne várj tőle olyan sokat, inkább a kötődést próbáld erősíteni. Utána ő is szívesebben "dolgozik" majd neked, hidd el.

2018. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Jesszus, még nagyon picike. 3 hónapos csak. Ne legyenek extrém elvárásaid felé. Még semmi sincs veszve, ennyi idősen.

Ezt meg felejtsd el, hogy "nem szeretem, nyűg és butának tartom. Szerintem ő se kedvel engem".


Valamelyik kutya lassabban tanul, de ettől még nem ostoba, könnyen lehet hogy a tanítás módja vagy a rászánt idő nem megfelelő. Van az a mondás, hogy "nincs rossz diák, csak rossz tanár".


Mi az, amit próbáltál megtanítani neki, de nem sikerült? Hogyan próbáltad és mennyi ideje? Én pl. nem tudom elképzelni, hogy jutalomfalattal ne lehetne megtanítani egy kiskutyát leülni 2-3 nap alatt. Esetleg túl sok energiája van, és ezért nem figyel? Kétlem, hogy buta lenne. Miért baj, ha nem tudja, merre nyílik az ajtó?

Lehet hogy az én felnőtt kutyám is akkor buta, ha ennyi év után is nem a mi lakásajtónk előtt áll meg ha hazaérünk, hanem a szomszédénál? Ennyi év után sem tudja megjegyezni, hogy hol lakunk?


Szerintem túlreagálod ezt, ha tényleg tenyésztőtől vam, akkor még csak 1 hónapja van nálatok, ennyi idő alatt nem lehet megváltani a világot, nem tudsz hipp hopp csodaszuper kutyát varázsolni belőle. Sok kutya még 1 éves kora körül is kajla, kölyöktermészetű, ha már most türelmetlen vagy, mi lesz veletek addig?

2018. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
84%

Végigolvasva a topikot, azt gondolom, volt/van a fejedben egy elvárt kép a kutyával kapcsolatban, ami nem úgy alakul a valóságban, emiatt csalódott vagy.

Engedd el ezt a képet! Játssz a kutyával, szeretgesd, labdázz vele, rongyozz vele, futkározzatok, sétáljatok. Ne hasonlítsd más kutyáihoz! Nem érdekes, hogy azok mit tudnak már - lehet, hogy tapasztaltabb a gazdájuk. Nem a kutya buta, azt tudnod kell, csak még nem tanultad meg, hogyan tanítsd, és talán - valószínűleg - túl magas az elvárásod is korához képest.

Türelem, és a tanulás mellett sok-sok kötetlen játék!

Idő kell, hogy megszeresd, és ezt a minél több együtt töltött idő segíti elő a leginkább. Ő biztos, hogy szeretni fog :)

A kutyaovi mindenképpen hasznos lesz, menjetek.

2018. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!