Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztő vágja kérésre a...

A tenyésztő vágja kérésre a kutyák fülét?

Figyelt kérdés

A tiger tatoos kennelről van szó,azért szeretném vágatni a fülét majd hogy ne álljon neki fel, a tenyésztő megtudnáoldani?

Tudom hogy"TILTVA"van de a Facebook csoportokban,a kennel képek között is láttam olyan kutyákat amiknek a fülevágva van,



2018. dec. 17. 20:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
39%

10.-nek.


FOGALMAD SINCS, a hazai állatorvosi kamara működéséről! :)

Ne legyél naív! :)

2018. dec. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

Magyarországon újra lehet már fül és farok vágott kutyát indítani kiállításon.

A fülvágást a doki végzi és mivel az amstaffnál ez a standard, nem követne el szabálysértést...

2018. dec. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
29%
De elkövet. Benne van az állatvédlemi törvényben.
2018. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

12# Az, hogy mi a szabálysértés, azt nem a standard határozza meg.

Egyébként persze, hogy lehet vágott fülű kutyát nevezni, hiszen ha pl. valakinek külföldről van vágott fülű kutyája, vagy külföldi akar nevezni vágott fülűt, annak semmi köze nincs a helyi, hazai törvények kupírozást tiltó részeihez, hiszen nem itthon végezték el a beavatkozást.

Egyébkén törvény ide, törvény oda, én is láttam már az elmúlt pár évben kupírozásra vitt kiskutyát állatorvosi rendelőben, csodálkoztam is, mert én is úgy tudom, hogy törvényileg ez tilos/elítélendő.

2018. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!