Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a Németjuhász...

Mit tegyek ha a Németjuhász kutya minden idegent beenged a házba? Melyik a legjobb házőrző kutya?

Figyelt kérdés

Imádom a Németjuhászt mint fajtát a kutyák között, de "belefáradtam"

abba hogy mindenkit barátnak tekint, mindenki szó nélkül bejöhet a házba. Nem gondolom hogy kezdő kutyatartó lennék 15 éve folyamatosan volt / van kutyám. Mégis azt veszem észre hogy a Németjuhász kutya mintha nem lenne alkalmas házőrzésre, legalább is nekem így van. Lehet én rontottam el valahol a nevelést?! Környéken sok a betörés ezért is nem örülök ennek túlzottan barátságosak a német juhászkutyák..

Tud valaki ajánlani jó házőrző kutyát? Őrző - védő kutyát? Előre is köszönöm a választ!


2018. dec. 19. 01:56
 1/9 A kérdező kommentje:

Mivel a környéken sok a betörés, egészséges a félelem bennem, ezért szeretnék egy igazán jó házőrző kutya fajtát venni!

Amelyik kutya fajta őrzi a házat, idegeneket nem enged be.

A Németjuhász kutyát természetesen megtartanám, semmi pénzért nem adnám oda hiszen szeretem őt, ő benn lenne a házban és az újabb kutya kinn a kertben. Ez az elképzelés egyenlőre.

2018. dec. 19. 01:59
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

El foglak keseríteni. A kutya már nem alkalmas házőrzésre. Ha valaki be akar törni, akkor azzal kezdi, hogy megmérgezi, lelövi, elpusztítja a kutyádat. Aztán simán csak bemegy. Egy alkalom szülte tolvaj lehet, hogy meggondolja, hogy ahol kutya van, oda besurranjon-e, de azt elriasztja a barátságos kutyád is.

Nekem két mudim van, ők védik a területet, habzó szájjal ugatják azt, aki a kapunk előtt áll, félnek tőlük, de nyilván két 10kg-os kutya nem ellenfél egy felnőtt embernek.

Felénk is volt betörés, mi körbekameráztattuk a házat és figyelmeztető táblák vannak több ponton, hogy kamerával védett terület. Ez nagyobb visszatartó erővel bír, mint egy kutya. Én így nyugodtabb vagyok a kutyák felől, mert én az "érékeim" közül őket féltem a legjobban.

2018. dec. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Semmilyen kutya nem való házőrzőnek. Teljesen mindegy, hogy barátian üdvözli az idegeneket, vagy pedig habzó szájjal őrjöng a kerítés mögött. Gondolom te ez utóbbira vágysz. De hiába, azt a kutyát is egy pillanat alatt elintézik, ha tényleg be akarnak törni. Ha valóban biztonságban akarod tudni a házat, akkor KAMERA+RIASZTÓ a legjobb megoldás.


Én biztos, hogy sosem kockáztatnám a kutyám életét ilyen módon, ahogy te akarod. Különben meg rohadtul igazságtalannak hangzik, hogy az egyik kutya veled

"benn lenne a házban és az újabb kutya kinn a kertben"

meg az életét kockáztatná. Ha neked ez teljesen normális és lelkiismeretes dolognak tűnik, az elég szomorú. Az egyik kutya bent a biztonságban, a másikat meg leszúrják/megmérgezik kint a "szolgálatéért" cserébe.


Különben meg érdekel, hogy honnan van a német juhász kutyád? Ilyen ösztöngyenge nj-ről ugyanis még nem hallottam. Talán lehetett volna járni vele ÖV-re, képzésekre. Mennyi idős most? Amúgy itt hiába javasol neked valaki fajtát, az is lutri, abból is kifoghatsz egy olyan egyedet, ami kevésbé őrző hajlamú. Ellenben meg nagyon sok menhelyi keverék kutya is képes vehemensen védeni a területét.

2018. dec. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
A német juhászból már rég kiírtották ezt az ösztönt. Csak kevés kutya van ami valóban jól dolgozik.
2018. dec. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Házőrzésre, betörés ellen riasztót javasolok, nem kutyát.


Nekem is német juhászaim vannak, alapból bennük van az, hogy senki se ki se be nélkülem. A barátainkat elfogadták, vannak akiket szeretnek, de ők sem jöhetnek be, ha nem vagyok otthon vagy nem vagyok a kapuban.


Alapvetően nagyon okos, tanulékony fajtáról beszélünk, szóval nem a kutya hibája ha félresikerült a nevelése. Ha ennyire fontos ez neked, akkor miért nem jársz vele őrző-védőzni?


Egyébként attól függetlenül, hogy az enyémek őrzik a házat, estére be vannak zárva a hátsó kertbe a saját biztonságuk érdekében. Bár ételt nem fogadnak el, de nem tudják lefújni őket. Hogy nyugodtan aludjak, be van kamerázva a kapu, a ház és van riasztó is...

2018. dec. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

A német juhász valóban nem területvédelemre való elsősorban.

Erre a nagytestű pásztorkutyák a legmegfelelőbbek, mint pl. kuvasz, komondor.

Viszont manapság már egy ilyen kutya sem jelent védelmet, nagyon sokféle módon tudják sajnos "hatástalanítani", megölni.

Betörők ellen, sőt a kutya védelmére is! is inkább kamerákat, jól látható helyekre és kitáblázva, valamint riasztót javaslok. Olcsóbb is hosszú távú ráadásul.

2018. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

A Nj jó őrző-védő kutya tud lenni, ha rendesen kiképzik. De a kiképzés hosszú idő és rengeteg pénz. Többe kerül, mint a egy kamerát és egy riasztót felszerelni, és könnyebben kiiktatható.

A kiképzést általában a kutya is nagyon élvezi, ezért hobbinak sem rossz. Javítja a kapcsolatot és a bizalmat köztetek, és közben el is fárad a kutya. Ha van rá pénzed és időd, csináld. Csak ne várd, hogy ettől lesz biztonságban a vagyonod.

Manapság kevesen használnak kutyákat terület őrzésre. Pont azért, mert a riasztóval felszerelt házakhoz képest a kutyás könnyű célpont. Ettől még nem gond, ha a kutyád ki van képezve, de ne hagyatkozz csak erre.

A kutya fajtája mindegy, csak legyen "ijesztő külsejű". Arra, amire neked kell, szinte bármelyik kutyát ki lehet képezni.

2018. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szomszédunkban tavaly ilyenkor mindkét kutyát megmérgezték és be is törtek. Úgyhogy ha komoly a szándék, akkor a kutya nem akadály, besurranó tolvajok ellen viszont akár még egy puli is jó (volt a családban), de nem olyan régen az utcánkban egy kb. 6 kilós kis keverék kutya fogott betörőt.

Ha félsz a betörésektől, de valamiért nem akarsz kamerát vagy riasztót, akkor legalább kamu kamerát és riasztó dobozt tegyél fel! Ez nem akkora költség, de megtévesztésre jó lehet. Viszont ha már betörtek, haszontalanok a rendes kamerával, riasztóval szemben.

Ha mindenképpen kutyát szeretnél, nézz körül olyanoknál, akiknél a szülők dolgoznak és kérd ki a véleményüket, hogy az alomból melyik kutya lenne jó. Viszont ebben az esetben még jó képességű kölyöknél is rengeteg munkát bele kell fektetned, hogy jól őrizzen.

2018. dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na a szüleim 30éve tartanak kutyát aztan meglepetésként érte őlet hogy a tescos táp nem egészséges a kutyának meg foglalkozni kell vele mint egy gyerekkel hogy Buksi elsőre oda jöjön ne kelljen rongyosra visitani a szánk.

Nem az a lényeg hogy hány éve tartasz kutyát hanem hogy hogyan tartod a kutyád. Van aki 10évig láncon tart 4et attól még nem ért hozzájuk. Van aki 1éve kutyazik de már anyi tudásra szert tesz hogy simán tud egy másik kezdőnek segíteni.

Jó házőrző kutyád akkor lesz ha megtanítod őrizni a házat, ha tudja hogy neki feladata van. Ehez nagyon nagy segítség lehet egy szakember, vagy egy tapasztaltabb kutyás aki ismeri az örzés védés csinját-binját. Én egy betörős helyen lehet jobban örülnk egy barátságosnak. Nem mindegy hogy buksit simogatva besétálnak mellette vagy megmérgezik és utána sétálnakbe. Ha beakar valaki menni be is fog a kutyától így vagy úgy. Inkább kamera vagy riasztó.

2018. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!