Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb házőrző?

Tóthbalázs123 kérdése:

Legjobb házőrző?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy házam egy nagyon nagy telekkel, és az lenne a kérdésem hogy milyen házőrző (kutyát) javasoltok?

Elég sok errefelé a betörés valami nagy kellene. Amit könnyű tanítani de ugyanakkor benne van a vérében a dolog.

Én valami medveölőre vagy rotira gondoltam de aki tud valami erősebb vérmesebb fajtát kérem ne tartsa magában :) köszi!



2016. aug. 20. 13:22
1 2
 1/11 okrwdw ***** válasza:
85%
Kaukázusi juhász, közép ázsia juhász, fila brasileiro, boerboel vagy magyar fajták.
2016. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 okrwdw ***** válasza:
68%

Esetleg egy kangal.

Roti ha jól tudom személyvédelemre van.

2016. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Akita

Tosa inu

Kaukázusi

Közép ázsiai

Roti

Bordeux-i dog

2016. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Roti, kau,stb. + tacskó / csivava.

A kicsi mini oroszlányok felriasztják a környéket, a nagy pedig megtépi aki bejön.

2016. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

Egyik ismerősöm a kanári szigeteki kutyát javasolta :)

Ja és pénz nem számít!

2016. aug. 20. 13:38
 6/11 anonim ***** válasza:
A kanári se rossz de tudom még ajánlanina cane corso-t . A betörők rémálma és a gazdi nagy macija !
2016. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Ez azt jelenti, hogy nem ott laksz, csak naponta elmennél, és adnál neki enni? Mert akkor inkább ne legyen ott kutya, hanem kamerázd be, és szereltess fel riasztót. A kutyák igénylik az ember közelségét és társaságát. Ha nem egyedül lenne a kutya, és naponta több órát foglalkozna vele valaki, akkor sok kutya szóba jöhet. Nekem nagy kedvencem az amerikai bulldog, de a német juhász és a kuvasz is remek házőrző.
2016. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
A legjobbak erre a célra a pásztorkutyák: kaukázusi, káj, kuvasz, komondor stb. Eredetileg is őrzésre tenyésztették ki őket, a vérükben van. Én személy szerint a kuvaszt választanám.
2016. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg még a moszkvai őrkutya is jó lehet. (Előző válaszoló vagyok.)
2016. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Komondor, kuvasz, kaukázusi juhász, közép-ázsia juhász.

Személy szerint komondor vagy kuvasz.

A roti inkább személyvédelemre való.

A kutyák arra is meg kell tanítani, hogy ne egyen fel semmit soha, és ne fogadjon el ételt idegentől, mert könnyen megmérgezhetik. Manapság már így dolgoznak a betörők sajnos. :(

2016. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!