Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma vettük észre, hogy tüzel a...

Ma vettük észre, hogy tüzel a kutyánk, tegnap volt neki udvarlója, ha nem szeretnénk kis kutyát milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Természetesen feleslegesen nem tennénk ki őt műtétnek.
2010. jún. 28. 10:42
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:
77%

Most még nem tud semmit megnézni az orvos.

Legkorábban 4 hét múlva tudja kitapintani vagy ultrahanggal megnézni, hogy lett-e magzat benne.

Nem méhösszehúzót, hanem magzatelhajtót ad, ha szükséges. Illetve még akkor is nyugodtan el lehet végezni a műtétet.

Írd fel a naptáradba, hogy 4 hét múlva menjetek el az orvoshoz.

2010. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Akiteki ***** válasza:
37%
Relax! Vedd be a gyógyszered. Ha valamit nem tudsz, ne válaszolj. Ennyi. A többiről kérdezze állatorvosát.
2010. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyet értek, kérdezze az álatorvosát.

Mondjuk abban a kérdésben ,hogy ki mihez ért a véleményed nem biztos, hogy mérvadó:)

2010. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor fel fogom hívni a dokit. 4 hét múlva pedig el is viszem.
2010. jún. 28. 12:31
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

a kutyust mindenképp el kellene zárni. mondjuk a házba, hogy ha nem történt baj, akkor ne is történjen. ha csak most kezdett el tüzelni, akkor nincs baj, mert a tüzelést követő 5-6 napban nem hagyja magát. ha azonban ez az idő már eltelt és akkor találkoztak akkor már nagyobb a baj. mindenképp vidd el dokihoz és kérdezd meg mi a teendő. ő tudni fogja mi a legjobb megoldás.

(off: egyébként a későbbiekben, ha nem tudtok rá annyira vigyázni tényleg ajánlatos a végleges műtét. mind a kutya mind a pénztárcátok miatt.)

2010. jún. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
egy nagyon jó barátnőm tenyésztő külföldön épp múlt héten mentek nagyon messzire egy kanhoz fedeztetésre így tőle tudom: ha sikerült a dolog 25nap múlva lehet látni ultrahangon valamit. ha nem tudjátok akkor ne szóljátok le a másikat, aki jól tudja!
2010. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%
A tüzelés elején, amikor intenzíven vérzik a kutya nem áll meg még a kanoknak. Ez az idő általában 9-10-nap körül kezdődik. Egyedenként változik. Kb 3 hétig óvd a kutyád, ne kerüljön kan közelébe, A harmadik hét közepétől már újra nem fog megállni vélhetőleg. Vegyél Deofill tablettát. Yucca kivonat van benne, semlegesíti a szagot, ami vonzza a kant. Nem teljesen nyomja el, de sokat segít.
2010. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha ma vettétek észre, hogy tüzel a kutya (gondolom vérzik) akkor ebből az udvarlásból még nem lesz kiskutya...majd a 7-8. naptól kezdve figyelj rá, amikor kezd elmúlni a vérzés. Én olyankor el sem engedtem a pórázról, és nagyon figyeltem rá. Azt mondtam, hogy hülyeség az, hogy egy szempillantás alatt meglehet a "baj", aztán mikor egyszer annyi idő alatt, amíg elővettem a telefonomat az övtáskámból, ott termett egy kutya, és már az én kutyámat karolta át, hát azt hittem, hogy a guta megüt. Szerencsére nem lett semmi belőle, valószínűleg azért rövid volt ez az idő (azonnal lelöktem a kutyámról)

De mikor a következő tüzelése után álvemhes lett, és hetekig küzdöttünk, mert sírt, és a játékait próbálta szoptatni (miközben tényleg jött tej a cicijéből) hát akkor nagyon sajnáltam őt, és eldöntöttem, hogy ivartalaníttatom. Lassan egy éve élünk boldogan, tüzelés nélkül, és a kutyám azóta sokkal kiegyensúlyozottabb.

A műtét nem felesleges, jót teszel vele a kutyádnak.

2010. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!