Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szép, tiszta udvar és kutya...

Szép, tiszta udvar és kutya egyszerre?

Figyelt kérdés

Néha úgy elkeseredek, ahol a kutyák vannak ki van taposva fű, hiába javítgatjuk felülszórással, poros vagy csupa sár, ahova kakilnak büdös, hiába szedjük fel aznap és még fel is locsoljuk a helyét.

Azt a részt nem lehet használni egyszerűen ahol sokat vannak.

Ti hogy próbáljátok a kertet karban tartani kutyával?


2010. jún. 28. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
:) A tökéletes kert, és kutya nem megy együtt, ezt már megtanultam. Főleg, ha kinti kutya, és egyedül van. Akkor előszerettel ás, játszik a virágokkal. Én csak egyféleképp tudtam megoldani, hogy a kutyának is, és nekem is jó legyen. Van egy elkerített rész, a virágoknak, az udvar pedig a kutyáké. A füvet pedig hanyagolom.
2010. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor nekünk mázlink van. Egy óriástestű kutyánk van, a fű szép, a virágok köszönik jól vannak, a kutya csak az udvar egyik szélére kakil. Nem ás, nem rombol, kicsit rágicsál. Eddig két és fél szőlőtőke bánta, de már azok is újra kihajtottak és mostanában már nem rágja őket. A ház előtt, ahol hűsölni szokott, 1 négyzetméteren valóban nincs fű, de ott olyan keményre feküdte a talajt, hogy sár sem szokott lenni. Egyébként is egész nap alszik, majd délután elmegyünk sétálni, kirohnagássza magát a többi kutyával és megintcsak alszik reggelig. Persze, ha ketten lennének, akkor valószínűleg nálunk is sokkal rosszabb lenne a helyzet.
2010. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 4 rotim van, de nincsen füves rész

teljes sár..

vagy állat vagy kert.

2010. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam 1 kutya. A kert, a virágok, a fű teljesen rendben vannak, a kakit minden nap összeszedem, nincs büdös sem.

Van egy 2-3nm2-es helye a bejárat előtt valamivel, ahol rendszeresen megágyaz :D magának, de csak ott, sehol máshol. Az a terület az, ahol zokszó nélkül kaparhat. Fa alatt van, így sár sincsen. Kicsit porol, amikor hűsöl a gödörben és közben csóválja a farkát :).

De tény, hogy ahol a kutya él, ahol a legtöbbet van, azt a részt, területet lelakja, akármilyen jól nevelt, békés kutya.

2010. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Uhh... én is feltettem most egy hasonló kérdést. Most került hozzánk egy boxer, lassan 9 hónapos lesz. Eddig szép gyepes volt az udvar, most meg, ahogy elment a hó , tiszta tappancs nyom az egész. Mondjuk rágni , ásni, nem ás. De játszik, állandóan úton van. HA elvisszük sétálni , a barátnőm kutyájával, akkor a 2 h rohangálás megteszi a hatását, 2 napig elö sem jön. Esetleg az lenne a megoldás , hogy minden második nap vigyem el sétálni, ameddig ki nem nől a fű?
2012. febr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
??? Mi van? Mi az, hogy minden második nap? Minden nap kell sétáltatni a kutyákat, nem csak alkalom adtán! Persze, hogy vidd sétálni rendszeresen. Ettől függetlenül valamennyire meg fog látszódni a kerten is a kutya jelenléte, dehát ez van.
2012. febr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi naponta megyünk vagy futni (1-1,5óra aktív rohangálás a mezőn) vagy minimum 30-40perc pórázos séta és emellett 1-2óra rohangálós játék a kertben. +mind a két esetben engedelmes gyakorlás és klikkeres tanítás.

A kutya mindennapos elfoglaltság, nem minden 2.-3. napon kell csak neki a mozgás.

Az ürüléket rendszeresen szedem, és igaz, hogy van egy kijárt útvonal (nagyrészt az előző kutya trappolta ki), a zöldségeskert és a virágok le vannak kerítve alacsony díszkerítéssel, oda megtanulta, hogy nem mehet, így maximum a füves rész látja kárát kicsit a kutyának, de ahhoz képest nem is vészes.

Mondjuk ha több kutya van kisebb kertben akkor többszörösen tapossák ugyanazt a helyet, így jobban kopik a fű, de ha rendszeresen le vannak mozgatva, akkor a kertben (ha kinti kutyák) nagyrészt csak pihennek.

2012. febr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kutyákat nem szabad gyepes területre engedni. A miénk be sem mehet oda, csak egy fű nélküli kisebb területet használhat. Mindenképp kerítést kell építeni.
2013. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!