Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyás oldal vagy...

Van olyan kutyás oldal vagy újság, akik hajlandóak bizonyítékok alapján nyilvánosságra hozni, hogy Magyarország egyik ismert tenyésztője valójában egy szaporító?

Figyelt kérdés
Aki tud, ilyen oldalról vagy újságról ne tartsa magába és kérem, mellékelje az elérhetőséget.

2018. dec. 25. 15:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ha jogerősen nyerek, akkor én nyilvánosságra fogom hozni, hogy mi, folyik tenyésztés alatt, ami talán kihat az adott fajta kiállítására is. Legalábbis remélem.
2018. dec. 25. 21:01
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Várjuk majd a fejleményeket!

Mikorra van kitűzve a tárgyalás?

2018. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs jogerős ítéleted addig rágalmazás,és beperelhet hitelrontásért. Egyébként utána is bármikor csak talán egy picit könnyebb lesz neked bizonyítani. A bizonyítási kényszer ez esetben rajtad lesz. Tehát te állítod, hogy szaporító, ő állítja, hogy nem és ezzel neki kárt okoztál, így megy a bíróságra. Utána neked kell bizonyítani, hogy szaporító, amit nehéz lesz, mert ilyen fogalmat a magyar jogrend nem ismer. Tehát csak azt fogod elérni, hogy ismét több évig tartó pereskedés után fizetsz neki egy rakás pénzt jó hírnév megsértése miatt. Nagyon nehéz rajtuk fogást találni. Egyetlen egy ami használ az, hogy szép finoman a vonatkozó facebook csoportokban jelzed, hogy nem 100%-osak a kutyái. Több lehetőséged nincs jelenleg. Egyébként melyik fajta?
2018. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A tárgyalás új időpontja még nincsen kitűzve mert most a szakértőre várunk majd ha lesz szakvélemény akkor lesz új tárgyalási nap. A fajtát jelenleg szándékosan nem írom le mert akkor egyből rá lehet jönni kiről van szó.
2018. dec. 26. 05:58
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mire jutottál a tenyésztő szaporítóval 3 év alatt?
2022. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
48%

Semmire, nyilván kamu. Az igaz, hogy sok nagy neves tenyésztő koszorúik és eredményeik ellenére egy kezdő szintjét lépi csak éppen túl, de ez a rendszer hibája, mert ma a kiállítási érdek van szem előtt és szinte csak arra építenek. Van törzskönyves szukád, tenyészszemléd, kennelneved, a kötelező orvosi vizsgálat, engedélyt kérsz a Meoesztől a fedezésre a megjelölt ugyanilyen eljáráson átesett kannal, betartod az állatvédelmi törvényt és ennyi. Ha ezek adottak akkor te rendelhetsz hatvan ügyészt is magadhoz semmire nem fognak menni vele, a lejáratókampánnyal meg csak rágalmazásért, becsületsértését fognak feljelenteni és azt bizony meg is nyerik.


Nekem sokkal gyanúsabb inkább az, hogy a kérdező is azok közé tartozik aki abban a hitben él a Facebook csoportokból egymást kiokosítva, hogy a kutyatenyésztők valami Istenek és a csoda oltárán alkotják meg a kölyköket a legtökéletesebb körülmények között és mikor szembesül vele, hogy a kutyatenyésztés baromira nem ilyen és 20-ból 1 tenyésztő ilyen csak a többi sima emberi lény mint akárki más, akkor elkezd puffogni, vagdalózni meg egy világ dől össze benne.


Mikor én elkezdtem tenyészteni én is rácsodálkoztam sok mindenre, hogy hogyan működnek a dolgok, de aztán rájöttem pláne mikor külföldi tenyésztőkkel is elkezdtem kapcsolatba lépni és láttam náluk hogyan mennek a dolgok, hogy ez csak kisebb részt a tenyésztés elcsúszása a normálistól, nagyobbrészt az emberek gondolatai akiknek fingja sincs róla hogyan megy a kutyatenyésztés és én is ebben a hitben éltem eleinte, csak épp fals volt. Tele van ilyenekkel a Facebook, a kutyás blogok, de itt a Gyakori is.

2023. ápr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!