Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 év körüli kutyánál normális...

14 év körüli kutyánál normális, hogy rendszeresen bóbiskol?

Figyelt kérdés

Hamarosan 14 éves lesz a kutyám, és a nap nagy részében alszik.

A napja fénypontjaként azt mondanám amikor vacsorát kap, azt mindig számontartva jön a konyhába, és nézi ahogy készül a vacsorája.Viszont ilyenkor is ülve bóbiskol, dülöngél előre hátra becsukott szemmel, ha megérintem akkor döbbenten néz körbe, hogy mi történt.

Gyakran van, hogy alszik, felébred, felemeli csak a fejét, aztán 2 perc múlva már becsukott szemmel "alszik" felemelt fejjel.

Ha valami változás történik,vendégek jönnek, idegen kutya jön, akkor peckesen járkál a házban,morgolódik, hosszú ideig aktívan figyel, aztán persze lefekszik.

Tudom,hogy öreg és fiatalabb nem lesz már, de pár hónappal ezelőtt még nem bóbiskolt ennyit, és ő már legalább 1 éve 24 órából 22-t alszik, most már durván 1 óra az amit éberen tölt, azt is több részletben.

Szeretném ha még minimum 1 évig köztünk lenne, és ezért aggódom a látszólagos állapotromlása miatt.


2018. dec. 25. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi idősen örülj, hogy még él.

Hagyd aludni!

2018. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen normális.
2018. dec. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Öreglegény lett. Teljesen normális, hogy sokat alszik. Hagyd pihenni, neki már a nyugalom a fontos. Örülj, hogy ilyen hosszú évig boldogít titeket.
2018. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Normális :)
2018. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Több szép kort megért kutyusunk volt, de ez az ülve elalvás nem volt jellemzőjük. Azért egy szimpla állapotellenőrzéses vizit nem árthat meg a dokinál. Lehet egy vérvétel kidríti, hogy alacsony a vércukra vagy ilyesmi.
2018. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem normális, nagyon aranyos lehet, igazi kis "öregasszony/öregember" lehet. Ez a legszebb modja az oregedesnek, nem szenved, nincsenek fajdalmai. Pihen egesz nap.
2018. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Normális. Minél idősebb egy kutya annál többet alszik, így spórol az energiájával és az erejével.

Létezik öreg kutyának vitaminkészítmény, mely kicsit javíthat a közérzetén és az aktivitásán, keressétek fel az állatorvosotokat és kéredzetek rá.

2018. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ennyi idősen már olyan is előfordult, hogy nyitott szemmel aludt :) nem baj, ha bóbiskol. Fáradt, mint egy öreg bácsi/néni. Sajnos ilyen idősen már egyik napról a másikra lesznek fura dolgaik. Ha nincsenek fájdalmai, akkor hagyd szépen öregedni. Vitaminokat, emésztést segítő étrendkiegészítőt érdemes kapnia. Amúgy ha úgy látod, hogy nyugodtan tud aludni, valószínűleg nincs egyéb nagy baja.
2018. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem szintén van egy 14éves kutyám.Én itthonról dolgozom,így látom,hogy telnek a mindennapjai.Ő ugyanúgy viselkedik,mint ahogy te leírtad a tiednél.Kb.22 órát alszik,szinte csak a napi kétszeri evéshez kell fel.Nem igényli a simogatást sem,csak aludni szeret.Napi kb.10 percet tud sétálni még,azt nagyon élvezi.Talán te is megpróbálhatnád ,lehet,hogy tetszene a kutyádnak.
2018. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!